Коментари - Арестуваха над 50 военни в Турция | dnes.dir.bg
назад

Арестуваха над 50 военни в Турция

Над 50 души са били арестувани днес в Турция в рамките на разследването на предполагаем план за военен преврат под кодово име операция "Чук".

Обратно в новината

Коментари - Арестуваха над 50 военни в Турция | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Лоша работа!

ДА ОЧАКВАМЕ БЛАГОТВОРНИЯТ ВОЕНЕН ПРЕВРАТ ДАНО,ДАНО

Винаги, когато има сблъсък между политици и военни, вторите стоят на по-патриотични позиции от първите. Който се съмнява в думите ми, нека прочете малко история. Може да е за Сталин и заговорниците на Тухачевски, може и българските капитани, заговора срещу Хитлер, просто на всяка страница от историята. Политиката е корист, а службата в армията призвание! Това важи и за турските заговорници. Турските армейци сега са раздвоени. От една страна трябва да пазят светската държава и вероятността за влизане в ЕС е голям коз за това, а от друга с тези ходове Ердоган настъпва по най-ислямския начин и ако не реагират, може никога да нямат този шанс. Те са вкарани в чакмаксукак и почти нямат печеливш ход. Просто изгубиха инерция през първия му мандат, когато можеха да забранят политическа дейност на всички ислямисти. Този е вълк в агнешка кожа, изключително много трябва да се внимава с него! Най-лошото в цялата работа е, че агресивният ислямизъм в последните години е американско отроче. Те го пазят, те го гледат като писано яйце и благодарение на тях, той расте и набира сили. Европейските дупекратори само наблюдават точно, както в 13 - 14 век, но този път няма да ги подмине! Ако Европа наистина можеше да се обедини на някакъв принцип, то той би бил единствено и само културен. За съжаление, те тръгнаха по икономически, а той е по-конфликтен дори от етническия. При културен подход на обединение, Турция сама щеше да вземе решение, трудно решение, дали иска да бъде част от ЕС. При икономическия подход ЕС представлява сбирщина от типа Ноев ковчег и един голям хищник иска да бъде допуснат вътре. За най-голямо съжаление ние отново сме от офцете - доени, стригани и накрая курбан!

Изпускаш си нервите когато истината лъсва, а? Ами така си е, Турция е кукла на конци дърпани от САЩ и от другите Велики сили Така е било и все още е така. Като ви пуснат конците и ще сте до там. Пари, оръжие, технологии, чужди инвестиции, пазари - откъде идват? Ами политическата закрила? Какво ти обяснявам, като така и така нищо няма да стигне до гладкия ти мозък.

дядка,дори когато говорят за Турция на теб ти се привиждат американци!да не те е опарвазил някой от тях та сега питаеш подобна мъка и те и се привижда чичо Сам дори когато насреща е ЕрдоганыСори ,ако съм целнал истината!Свиква се мой човек,и въобще-недей тъгува!

Vijdam, che s komentarite si prez poslednite dve-tri godini sam iznervil dosta ganyovci,na koito dori sam zapochnal da im se previjdam.Nedragi mi ganyovci,az ne sam tolkova dolen i podal kato vas za da se kriq pod drugi nikove.A shto se otnasq do temata,vie ste mnogo,ama mnogo tapi za da mojete da prvavite komentari.Vse pak,Republika Turciq shte prebade!Jelqznata sistema sazdadena ot velikiq Atatyurk e nepoklatima!

Изключителната войнстваща простотия и арогантност винаги изнервят. За прЕвиждето пак не си разбрал, но то не се и очакваше, защото се изисква IQ поне 50 за такива нещица. муратчо e вече нарицателно за простотия, наглост и арогантност. Или за промитост на мозъка, ако ти харесва повече. Разбра ли муратчо! Колкото до останалите ти приказки - вече не си интересен защото от 3 години повтаряш едни и същи десетина думички. Папагалчето на съседката знае повече и звучи по-интелигентно от теб. Всъщност май само аз ти обръщам вече внимание във форума, но съм се заел да го изчистя от боклука. Можеш да ме наречеш кенефчия ако смяташ, че не си боклук, а ла.но!

Муратчо, хубаво е човек да си вярва, но е много лошо, когато почне да си вярва - става смешен. Какъв ти проблемът с българите? - Отиваш да си живееш в Анадола и си свиркаш. Имам обаче един въпрос : Ти към коя част на човечеството се чувстващ като съпричастен (!?), и с какво Турция може да даде пример като културна и цивилизована държава. Колкото до К.Ататюрк, вземи изучи истинската история като как и защо е създадена великата турска нация и държава.