Коментари - Евродесницата превърна Желева в коз | dnes.dir.bg
назад

Евродесницата превърна Желева в коз

Потвърдената почтеност на Румяна Желева изисква незабавни и публични извинения, каза Жозеф Дол, председател на групата на ЕНП, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ.

Обратно в новината

Коментари - Евродесницата превърна Желева в коз | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Съжалявам, нима е възможно?

Според заместник-министъра на правосъдието Жанета Петрова, правилниците не трябва да се спазват. От утре започвам да карам моята S-класа в дясното платно,като англичанин. Мислете му,аз съм много тъп, а превозното ми средство е Praga-V3S модел 1953г. Тъй че неми пука. И ако д-р (не доктор, а другарката) Р.Желева е първото, или последното тъпо парче на българската политическа сцена, банкет давам! Чувствайте се поканени. А за сега ви пожелавам здраве и по-малко нерви!

Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание е особен вид нормативен акт, който не е закон, но се приема въз основа на Конституцията (чл. 73). Правилникът подлежи на контрол за конституционност от Конституционния съд в рамките на актове на Народното събрание (чл. 149, ал. 1, т. 2 от Конституцията). Преценката в случая се прави единствено с оглед на това, дали са нарушени конституционни разпоредби. Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание не подлежи на проверка за съответствие с общопризнатите норми на международното право и с международните договори, по които Република България е страна. И това е така, защото чл. 149, ал. 1, т. 4 от Конституцията предвижда такава възможност единствено за законите, а не и за останалите актове на Народното събрание.

Румито е наше национално богатство! Ако не стане комисар, по-добре да напускаме ЕС! Те не са достойни за нас!

Превърна я от Коза в коз.

Румето, Цецето,фидосчето измет.

Ти си пълна трагедия бе човек. Галош си като министъра на правосъдието. Човека ти говори за юридическата сила на правилника за организацията и дейността на народното събрание, ти му говориш за това дали е закон. Ми то в Конституцията пише, че се приема правилник. Въпроса е каква е неговата юридическа сила т.е. дали кой, кога къде и по кое време трябва да го спазва. Защо тогава развалиха групата на РЗС, по кой нормативен акт. По кой акт събират парите на неявилите се на работа депутати? Постоянна пищите за правосъдието пък сега изведнъж го харесахте. Това откакто им спряхте парите ли е? Нещастници. Както се казва днес бяха яйца и плюнка, утре тояга. Бойко май повече е прихванал от дядо си комуниста. Ха сега ти отговори за какво е приет този правилник и за кого важи, защото по логиката на М.Попова, че е създаден само за депутати се замислям тогава търговския закон, като е създаден само за търговци има юридическа сила. Би трябвало да няма юридическа сила, защо той е създаден само за определен кръг хора, които притежеват качеството търговец. А ето ти и оригиналния текст от Решение 11 / 3.12.2009г., за да не мислиш, че не им четеме решенията на Конститузионният съд - I. По допустимостта на направеното искане. Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание е особен вид нормативен акт, който не е закон, но се приема въз основа на Конституцията (чл. 73). Правилникът подлежи на контрол за конституционност от Конституционния съд в рамките на актове на Народното събрание (чл. 149, ал. 1, т. 2 от Конституцията). Преценката в случая се прави единствено с оглед на това, дали са нарушени конституционни разпоредби. Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание не подлежи на проверка за съответствие с общопризнатите норми на международното право и с международните договори, по които Република България е страна. И това е така, защото чл. 149, ал. 1, т. 4 от Конституцията предвижда такава възможност единствено за законите, а не и за останалите актове на Народното събрание. По изложените съображения не може да се оспорва пред Конституционния съд разпоредбата на чл. 3 ПОДНС за съответствието й с общопризнати норми на международното право, и с международните договори, по които Република България е страна. Разпоредбата на чл. 3 ПОДНС е лустрационна норма, с която се продължава издаването на подобни разпоредби в различните закони след приемането на Закона за достъп до документите на бившата Държавна сигурност (ЗДДБДС). Досега Конституционният съд няколкократно се е произнасял по отношение на такива норми. Прегледът на създадената практика на съда показва, че липсва единно решение за противоконституционн на подобни текстове. Съдът се е произнасял с конкретни решения по всеки отделен случай. А ето ти и едно членче от Закона за нормативните актове, ако можеш да четеш сложно изречение да си го преведеш, а не да повтаряш като папагал, без какпак мисловен процес - Чл. 3. (1) (Изм. - ДВ, бр. 46 от 2007 г.) Законът е нормативен акт, който урежда първично или въз основа на Конституцията обществени отношения, които се поддават на трайна уредба, според предмета или субектите в един или няколко института на правото или техни подразделения. (2 За уреждане на другите отношения по тази материя законът може да предвиди да се издаде подзаконов акт. Когато искате да защитите некадърниците си, проявете повече въображение. За компетентността на г-жата изобщо няма да споменавам. Външен министър, който не знае къде се намира място, на което са отвлечени български граждани и се очаква от него да направи стъпка да ги спасява, я на всичко отгоре и не знае кой управлява там не е достоен не само за комисар, но и за външен министър. Хайде сега иди да се образоваш и не цитирай като папагал всичко, което ти сведат до знанието, без малко и твой мисловен процес, естествено ако си способен на това.

Попова се позова и на решение на Конституционния съд от 2009 година, което потвърждава, че правилникът на парламента не е закон, предаде БГНЕС.... е за това не сме държава. За това сме айдути и разбойници, защото един министър може да хвърли закона и неговия правилник в лайната.

На тоя коз му викам аз ЧЕРЕН ПЕТЪР. Нищо лично.

От кой дол се взе пък този? Няма за какво да и се извинява никой - тя трябва да застане пред всички българи и да каже: Да, излъгах. Престъпих българските закони. И дори трябва да ни каже от простотия или от алчност го е направила. После да ни покаже, че ако нищо ен знае за проблемите в Газа или пък в Конго, поне е чувала за проблемите в Сомалия, където и в момента има бългасрки граждани, които разчитат на подкрепа от българското Министерство на външните работи. Хич да не споменаваме, че е плащала откуп там за една отвлечена българка в последно време.

Този е завършен наглец - няама съмнение защо си я е харесал Румито за заместник... Краставите магарета се подушвали през 10 баира.

Poneze sluzi na kamanisticheskite razboinici, dobrichkata mafiotka, giuvendiyata Paravanova zasluzava edin sarp v putkata i edin chuk po glavata.

Не ме засяга ГЕРБ и не познавам Желева, но искам дъртите комуняги да хвърлят топа от злоба и подмолност ! Те са новата стара напаст за България.

като ти чета коментара си толкова независим, че чак ти личи. За злоба говориш, пък ти се топиш от злоба, че няма да пукнат комунягите. Недей така. Аз ще живея дълго време и злобата ти ще те довърши.

китаиците са го казали:не е важен цвета на котката а дали лови мишки. бат бойко са усра.кунева поне визия имаше.като видиш желева а смей кажи че българките са най красиви те маи са я пратили там след някакъв друг конкурс.

Правилника на НС е нормативен акт,който има силата на закон и следва да се спазва от всички.Той е задължителен за всички депутати. Законът за администрацията чл.19 ал.6 забранява на държавните служители ,каквато е г-жа Р.Желева да бъдат управители на фирми. Към днешна дата 19.1.2010год. г-жа Р.Желева е управител на фирма ЕТКО-ШНАЙДЕРС . Това е противозаконно и след като е укрила този факт ,носи наказателна отговорност. Тя не може да бъде външен министър. Тази госпожа ,скоро ще бъде история от близкото минало. Ще остане само резила и унижението,което тя и простия и началник стовариха върху България. Що се касае до Маргарита Попова,явно когато каже добър ден , трябва да видим къде е слънцето.КАЗАХ. ТОЧКА.

Трябва да си много сляп или нагъл да твърдиш подобни глупости. Но ние си знаеме истината - закона е нарушен и въпросната личност е некомпетентна,това е причината поради която ЕНП се страхува от второ изслушване. Сега съм наясно,че членовете на въпросното сдружение са фарисей и търговци,а не хора на честа!

С решението си от 2009 г. Конституционният съд е казал само едно - че Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание не е подзаконов акт.

Където се намесят червените дяволи, и господ не може да помогне. Тонка Първанова е с фалшива диплома - трябва да я проверят от ЕС. Плюс това червеният й гъз е извън евростандартите. Съизмерим е само с типигьоза Серго Станишев.

Само комунистите са компетентни и професионалисти... ама хайде, на бунището! При мумията Димитров да строят отвъдния живот.

До всички които защитават Желева Вие сляпи ли сте или какво? Да оставим настрана катастрофалното представяне на Желева, отидете на страницата на Европарламента и прочетете CV-та на всички кандидати. Всички до един имат впечатляващи кариери, докато Желева е толкова измислена, че нямам думи. ББ и ГЕРБ се оляха тотално, но продължават да действат по хубавата българска поговорка: Хем насрано хем голямо.