Българи в Хаити призоваха Борисов да помогне
Двама от българите в Хаити – Ралица Константинова и Александър Сейменов изпратиха отворено писмо, адресирано до министър-председателя Бойко Борисов с призив България да окаже помощ на засегнатите от земетресението.
Обратно в новинатаКоментари - Българи в Хаити призоваха Борисов да помогне | Днес.dir.bg
Коментари
ти пък от какво гладуваш, нямаш пари за черен хайвер ли! хаити е най-бедната държава в този регион. хората там са имали само по един покрив над главите си, а сега и това са загубили. да не споменаваме за смъртта на близките им.
това е огромна трагедия и не мога да повярвам на това, ковто чета тук. надявам се, че тези които пишат в този форум са просто недоразумение, а не човешки същества! да не дава Господ да ви сполети подобно нещо!
Поздравления за коментара на Надя. Никой не го интересува, че сте стиснати и не ви пука за хората в беда. Нали е петък вечер, трябват пари за да се пие. Това да помогнеш е въпрос на човечност, не дали си богат и беден. Богатия може да помогне с 100 000 лева, но много хора събиращи по левче биха помогнали не по малко. Всички вие имате покрив над главата, храна и вода. Идея си нямате какво е мизерия, но не пречи да се оплаквате. Пробвайте поне веднъж да помогнете на някой беден или да дарите нещо. Може пък и поне за миг да се почувставте по-добре.
Не е лошо да помогнем. Да изтръскаме някой лев от продънените си джобове. Обаче дали ще стигнат до Хаити или за гримчета и червилца на Антония Първанова?
Всички искат от Бойко Борисов помощ,а всички тук го хулят.Защо не поискат помощ от станиШеф,тяхният любимец,който и без това няма с какво да се занимава.Абе създайте му малко работа на този.Шекспир е казал:МОЗЪКЪТ НА БЕЗДЕЛНИКА Е РАБОТИЛНИЦА НА ДЯВОЛА
Много коментари тука показват, колко дребнави, егоцентрични и ограничени са голяма част от българите. Не ме е срам, че съм българин, тъжно ми е че ми се налага да живея сред такива хора.
Абе моме, ти правиш ли разлика между Хаити и Таити? На почивка в Таити може, но за хаити се съмнявам поради наличните геогравски и демогравски условия.
Интересно - в Хаити се практикува черна магия - всеки го знае - даже някои ходят там да ги изследват тези неща... А помните ли филма за Индонезия - техните ритуали.. отделно са най голямата ислямска държава.... и там цунами имаше.. не че нещо искам да кажа.. но е странно съвпадение
Подобно на Nadia, четейки част от коментарите по-долу и аз се срамувам, че съм българка. Това, което се случи в Хаити е трагедия, чиито измерения не могат да се опишат. Целия свят и международната общност в момента протягат ръка на тази малка и бедна държава, на която като че ли само това й липсваше.... Организирана е огромна по мащабите си хуманитарна операция. А българското правителство още не е обелило и думичка за Хаити. Няма дори съболезнователна телеграма, на сайта на външно министерство няма една дума. И не ми обяснявайте, че България била бедна и не можела да помогне. Държави като Бангладеш изпращат помощ! Те да не би да са по-богати? Ще се изненадате колко малки държави в момента се опитват да помогнат. Начините да се помогне са много, не е задължително да даваме парична сума. И един екип от 5 човека с едно куче да изпратим пак биха могли да спасят човешки животи! Но не... нашата държава има други приоритети... Вероятно след седмица две ще излезе нещо и от нашето правителство, една дума, някакво официално изявление или каквото и да е по повод трагедията в Хаити. Но то ще е ужасно закъсняло. Едиствен което ме кара да се гордея в момента, е че там има хора като Ралица и Александър, които се опитват да помогнат на пострадалите!
Я се засрами ! По - добре замълчи, отколкото да ръсиш подобни бисери. Потресена съм от липсата на елементарно съчуствие. Ако с ебеше случило на нас Българите , пак ли така щяхме да разсъждаваме? Ние сами се затриваме като нация !
Я най добре да кажем че сме ги превели тея пари, пък да си купим по някой апартаментче или хотелче. Те така и така ше умират там.
Чета коментарите и не мога да повярвам! Вие наред ли сте? Цял свят помага на хората там, само ние- с кандидат-комисарката -се правим,че Хаити не съществува. Вчера гледах интервю с майката на Ралица. Момичето пише по скайпа, че със съквартирантите /общо 10 човека/ отиват да помагат с каквото могат. Ужас! Отвлечената в Сомалия какво правела там, сега пък Ралица какво правела там... Нямам думи!
Ай първо на България да помогне да си стъпи на краката!Хаити е до щатите, они че им помогнат!
Господи, хората призовават да се помогне на местните, не на онези, които имали пари и отишли там.
Случайно се зачетох тук.Не мога да повярвам колко прост народ сме.Нямате срам пред нещастието и смъртта дори.Изумена съм.А даже си мисля да раждам второ.Май преди това трябва да решим къде да емигрираме с мъжа ми.И най-жалкото е,че сте млади хора,а не бабички по опашките,няма изгледи скоро да се оправим .Както някой написа,да,дори и 5000лв ще са от полза там.
Ралица Константинова и Александър Сейменов, като не са много, па дайте им ги вие! Що искате от държава много по-бедна от Хаити да ги дава?
Помагането при кризи не е лесна работа. И БГ за съжаление, не е от най-подготвените. Вече е ясно, че там има изпратени наистина подготвени за ситуацията екипи, идващи от страни със сериозен потенциал. Късно е да се включваме и ние, да ни мислят и нас къде ще кацнем, къде ще разтоварваме помощи и какъв сектор за търсене и спасяване да ни предоставят ...
Някои червени умници не могат да направят разлика между Таити и Хаити но това е нормално комунягите не се славят с висок интелект
От всички коментари,ми стана ясно ,че българите искаме на нас да ни се помага, а когато става въпрос да направим нещо смислено и конструктивно предпочитаме да седиме по кафенетата.Оплакваме се колко е трудно и че нямаме работа,а когато изникне работа казвме ,че това не ни засага.Хулим хората които са там и виждат ужасяващи неща.Помагат с кръв и пот , и правят единственото разумно нещо, да потарсят помощ от вкащи. Аз пак отивам в БУЛБАНК и пращам колкото пари мога,за да се помогне на тези хора в нужда. По-добре парите ми да отидат е там отколкото да останат тук и да стигнат до мързелиците които седят по кафенетата.
АМА БЕЗСРАМНИЦЕ ТОВА НЕ ТИ Е ТАИТИ - (ЕКЗОТИЧНА ДЕСТИНЯЦИЯ ЗА ПОЧИВКИ В ТИХИЯ ОКЕАН), А ХАИТИ - НАЙ-БЕДНАТА ДЪРЖАВА В ЗАПАДНОТО ПОЛУКЪЛБО!!! ТАМ ХОРАТА НЕ ХОДЯТ НА ПОЧИВКА А КУРОРТИ НЯМА!!!! МНОГО проЗ НАРОД ИМА ТУК!
Срамота!Повечето от вас са някакви дяволски изчадия.Не вярвам вас майка да ви е раждала.На тези от вас , вкл. Гала които бленуват за екзотичната дестинация Хаити им стискам палци и ще се моля да отидете на почивка там с еднопосочен билет.Дори и да не успеете да съберете пари (защото сте много бедни по природа) Господ е великодушен - като ви приключи мизерното съществуване на земята ще ви прати на подобно място под нея.
Не си права -- в нормалните държави не само правителствата помагат, но и обикновените граждани. В САЩ, например, правителството отпусна 100 млн. парична помощ, но само часове след събитието всички новинарски емисии излъчваха телефонни номера, на които желаещите да изпращат sms-и. Така само за два дни чрез sms-и се събраха 8 млн долара, и повярвай ми -- много още ще се събират. Вярно, че България е много бедна държава, но съдействие може да се окаже и по други начини. Някой сети ли се да изпрати доброволци, например, или лекари? БЧК защо не организира акция по кръводаряване? Отговора е един: защото ние нямаме отговорно самосъзнание. Абсолютна ирония е, че в момента външния ни министър се бори за позиция в кризисният ресор на Еврокомисията. Безсмислена кандидатура на фона на липсата на каквато и идея от страна на българската държава за това как се реагира о време на криза.
боже колко мъка има по света боже-кой ли го е казал ?????сигурно не е бил българин защото ние се имаме за негови наследници но уви не е така не може да сме наследници на Човекът ние сме безсърдечни същества замисли се о неразумний юроде замисли се и отвори сърцето си мамини мили загинали деца дано бог се смили над вас и изпрати спасение на душите ви мили
майко мила, продължавам да чета писанията във форума- леле колко лош народ сме, леле!!!!!!!!
Вземете парите от магистратите и направете фонд за хуманитарна помощ. Дайте пари от правителствената помощ за развитие, а не си клатете каламбаците във МВнР! Ясно, че логисиката е скъпа до Хаити, но пари за лекарства могат а се дадат! Е, как ще фигурира нашата държава, тя за тъпи предавания като БИГ, ВИП и не змам какви си брадъри на минутата открива сметки чрез SMS да се нагушат VIP-ерите, а за тази огромна трагедия още не може да се ориентира! Гола вода, както винаги последна дупка на кавала, след призиви и покани, от срам да не се изложим, и ние да се включим - срам!!! Ако бяха реагирали тлъстите и пълни с лой глави от самото начало, досега щяха да ги съберат тия 10 000 лв, защото все сще в България има хора със сърца и колкото и да сме бедни, всеки ще даде - от по една кутия цигари да се лишим, за да ги дадем парите, пак е нещо! Нашите мутри, мутреси и кухи политици да не се ослушват, ами да се бръкнат малко, няма да им паднат джобовете! Жалко, наистина голяма трагедия, да не дава ГОСПОД НИКОМУ! Хора, ако помогнем на Хаити, ще помогнем и на пострадалите, и на себе си! А който иска да си кара като духовен кютук - негова си работа! Както е казал на времето Хемингуей - човечеството се дели на две категории: такива, които пикаят в морето и такива, които не го правят! И ние това не можем да го променим. Чудесно представяне на страната, която претендира нейния комисар в ЕС да отговаря за бедствията и международната помощ! Сега беше моментът, след като кандидатурата ни е, меко казано, дискредитирана - да покажем лице! Поне съчувствие трябваше да се изрази! Много по-бедни държави, като Бангладеш например, изпращат лекари и помощи! ББ да изпрати Желева в Хаити! С еднопосочен билет! Да видим на практика как ще се прояви! Ако се справи - в ЕК! Ако не - да се прибира на свои разноски! Съчувствувам за нещастието. Но не мисля, че БЧК има право да събира пари от нас, гражданите. Имаме си правителство. В цял свят правителствата отпуснаха помощи, а не събираха пари от хората - допълнително. Пълна безумица! Внимание: Не внасяйте в БЧК!!! Не внасяйте пари в БЧК, ще ви ги откраднат, както и правят с този техен шеф! Г-н Борисов, дайте ни друга сметка за превод! НЯМАМЕ никакво доверие в БЧК при това ръководство! Трябва много да се внимава с тези, които събират пари УЖ за Хаити, а всъщност пълнят своите или нечии чужди джобове!... При най-малко съмнение - да се информират органите на МВР! Това все пак е шанс да не бъдете измамени!...
Не е истина колко зли и ПРОСТИ хора има в БГ.Някой умник писа, че България била бедна като Хаити-пич общата култура ти култура е колкото на примат. Друг хубавец пък определи българите там като богати и отишли на почивка, съответно те трябвало да дадат 10 000 лв.Абе вие имате ли поне малко мозък в главата си???Или сте толкова затъпели от чалга и риалити простотии, че висите в нета и пишете глупости за да запълвате и без това сивия си и безсмислен живот? Бахти народа чесно. Заслужавате си съдбата. Добре поне че освен затъпели Бай Ганьовци има и хора като Ралица и Александър , които са отказали(!) да се евакуират, за да помогнат с каквото могат.Поне да не ме е срам и мене , че съм българин. Айде сега, идиотите могат спокойно да започнат да ме хранят-очаквам го.
Апропо- да добавя за олигофрените които си мислят че българите там са туристи отишли да се излежават плажа. Та българите в Хаити, доколкото разбирам са четирима-двама работещи към умироопазващата мисия на ООН, горепосочената Ралица- която пише докторска теза по културна антропология (знам , че вий таз дума може и да не я знаете- ко е туй нещо културна антропология, яде ли са, пий ли са...), изпратена е там от Университета в Питсбърг (туй университета в Питсбърг няква кръчма лий, ко е, звучи модерно), а Александър е неин гост. Разбирам, че заниманията на тези хора са ви чужди и непонятни,точно както и призивите им за помощ.Но разберете , че това тука не е родното ви село, а компютър с достъп до интернет- демек може да станеш за посмешище на доста по-широк кръг хора, отколкото сте свикнали да виждате на мегданя.