ЕП зададе два въпроса на Барозу за Румяна Желева
В късния следобед стана ясно, че евродепутатите са изпратили дългоочакваното писмо до председателя на Европейската комисия Жозе Барозу, в което искат от него отговори за Румяна Желева до края на утрешния ден, предаде БНР.
Обратно в новинатаКоментари - ЕП зададе два въпроса на Барозу за Румяна Желева | Днес.dir.bg
Коментари
Знаете я всички но пак да ви я повторя........става ръпрос за онзи слепец на който му изболи очите!!?? Кой ти ги извади човече ...............брат ми бил отговора????!! / в случая др. Пръдпанова и столетната предателка/ Тук не мога да не извикам мощно УРААааааа ........БРАВООООооо?
Ама, да ви кажа на мен това з аизказването, 1е ромите експлоатирали социалната страна на държавата им...амни то си е така. Защо го карат човекът да се извинява, като това е факт навсякъде. И то експлоатират държавата по много нагъл начин, считайки, че това си им е право-да се издържат от помощи. Защо да се отрича този факт, а да не се борят с него? все едно като се извини, ще се промени нещо. Някой наистина трябва да се ангажира с този проблем, който очевидно съществува и в България и да се даде някакъв стимул и задължение на тази етническа общност да се ангажират с нещо и да допринасят с труда си за цялото общество, а не само да берат тухли, както една ромка се изказа :)
Това бавене от страна на нащето правителство ме навява на мисълта, че някой се пазари за сметка на България само и само да не признае, че е абсолютно некомпетентен да ни бъде премиер! Защо е този Бойков инат, ако не дължи пари на мъжа й?!
еее, не бъди такъв песимист! Аз вярвам, че бойко и бандата му некадърници са способни на много повече!
Познатата игричка бръкни в задничето на другарчето /другарката/ вече е и на междунарния терен .... Как да не ти се приплаче???!!!
Някой някъде беше казал провалихме турската империя, провалихме и руската империя ще расипем и Европейския Съюз - не вярвах,че сме такива хора но явно сме . Сега трябва да се разцепим ЕНП и ЕП и готово , ако някой каже ,че ще дойдат от Е.С да ни оградят с бодлива тел и ще ни спукат от бой ако се доближим на 5-метра от оградата ще му повярвам .
Ти да не се окажещ от Долно Уйно?! Кой в Германия толерира фалшива данъчна декларация, освен теб, разбира се?! Омръзнало ми е от псевдо нормални. Колко е надницата за цял ден да пишеш неграмотно и недомислено във форумите? Може да се приобщя. Дай оферта!
Каквото и да си говорим Румито и Бойко се отърваха - а бе направо се насраха! Те първа ще мирише!
Ако това е цялата история, в интерес на обективността, трябва да си зададем някои въпроси, пише Ню Юръп. Кой предоставя информация с невярно съдържание и защо? A сега и това ще ни лепнат - умишлено предоставяне на групите в ЕП на лъжливи официални данни. И пак относно наща хубостница. Резила и излагацията български нямат край.
По големи комунисти бяхме и от най големите, по големи бяхме и от папата, а сега сме по големи демократи и от най големите демократи , САМО ДЕТО ЗАБРАВИХМЕ ДА БЪДЕМ БЪЛГАРИ......????!!! Защо ли не драсна по света, не че и там ги няма тези работи , но не си показват кирливите гащи за разлика от нас ???!!
Нека сега да се види кой е крив и кой прав но госпожа Първанова да не се смята ,че е вода не на пита Може да види и да прочете какви ги е забъркала между впрочем тя не е българка
Сигурен съм,че бсп и клюкарите и интриганти,Калфин,Йо и пърцуцата ПЪРВАНОВА,ще получат звучен шамар за лъжите си.Всички в Европа ще научат колко долни са българските комуноиди.
о скъпи ми другари ,нима не усещате как бумерангът се връща застрашително в/у тъпите ви безмозъчни и доста кретенски глави.Ще забравите набързо ,че сте били някога БСПари.
До-Варналия (14.01.2010 г. 20:04ч.) Наистина си необразован цървул.Не пиши в подобни форуми,че обиждаш аудиторията така ,както аз се червих докато гледах Желева/Йелева/.
о скъпи ми другари ,нима не усещате как бумерангът се връща застрашително в/у тъпите ви безмозъчни и доста кретенски глави.Ще забравите набързо ,че сте били някога БСПари.
Пак и пак ще гласуваме за Борисов и ГЕРБ и естествено подкрепяме и Цветанов!!! Поне докато оправи държавата, а би трябвало и след това, но не се знае българите не уважават май тези които им правят добро! Но не всички!
Най-достойно е да си оттегли сама кандидатурата и да покаже че за нея по- важно е да не причинява неудобство на страната и европейските партньори.Това ще оправдае и изборът й за външен министър. Вкопчването в еврокомисарския пост на всяка цена не е нито в нейна, нито в наша-на страната ни полза, нито в полза на Европейската народна партия. Желева и юристите й трябваше да са подготвени с отговор на въпроси за конфликт на интереси.Тези въпроси оказва се не са били изненадващи. А това само по себе си говори за повърхностно отношение и неоправдано високо самочувствие.Желева трябва да покаже,че българите са хора с достойнство.Нека не бъде като г-жа Първанова - мис Фарма,на която вероятно са платили и пари за да компрометира колежката си.
Нещо не ми стана ясно твоето изказване. Кой точно е игнорант, /каквото и да влагаш в тази дума/ за какви помощи и за каква чужда преса говориш? И какви са тези коруптни политици? Ти изобщо разбра ли за какво иде реч в поста на който отговаряш? Луда работа...Пийте си редовно хапчетата бе хора...
АБЕ КАЗВАХМЕ ИМ НА ТИЯ ЕВРОПЕЙЦИ ДА БЯГАТ ОТ НАС КАТО ДЯВОЛ ОТ ТАМЯН ,АМА ТЕ НЕ ТА НЕ -ЩЕ НИ ЦИВИЛИЗОВАТ.С КОГО СМЕ ТРЪГНАЛИ ДА ПРАВИМ НЕЩО -РАНО ИЛИ КЪСНО ГО УНИЩОЖАВАМЕ.ВИЗАНТИЯ ИМПЕРИЯ,СЪВЕТСКИ СЪЮЗ-САМО ПО ИСТОРИЯ МОЖЕ ДА СЕ ЧУЕ ЗА ТЯХ.АМЕРИКА ГО ЗАКЪСА ЯКО ,ДОЙДЕ РЕД И НА ЕВРОПЕЙСКИЯТ ПАРЛАМЕНТ.САМО РУСИЯ ,КИТАЙ И ЯПОНИЯ СА ДОБРЕ -ЩОТО ПО РАЗНИ СЪОБРАЖЕНИЯ НА НЯКОИ НАДМЕННО ГИ ЗАГЪРБИХМЕ И ТОВА ИМ ДОНЕСЕ КЪСМЕТ. ДАНО ИЗЛЯЗАТ РАЗУМНИ И ДА СТОЯТ ДАЛЕЧЕ ОТ НАС.
Статията се намира тук http://www.neurope.e Моля коментиращите първо да я прочетат. Това е един нескопосан опит на някои хора (участието на службите тук е прозрачно) да прикрият набързо реалните факти с набързо направени преводи на доказателства в подкрепа на нулевата дейност на фирмата на Желева с подкрепата на услужливи журналисти от това издание. Само че в публикацията се пропускат три важни момента, а именно че: 1. Такова животно като нулева дейност няма - или си управител и собственик и си укрил това обстоятелство в декларацията си пред ЕП (друг е въпросът дали и Първанова не го е направила за нейните си фармацевтични фирми докато е била действащ евродепутат) или не си. Апропо - към тия документи дето сега спешно се превеждат не трябва ли да се добавят справките към Националната Агенция по Приходите (Декларация 1) да видим тя аджеба плащала ли си е осигуровките Желева като управител в тоя период или не, защото това е доказателството за действаща фирма. 2. Сега по българското законодателство дето би трябвало да е синхронизирано уж с европейското. Законът за конфликт на интереси у нас влиза в сила от 1 януари 2009 година. Юридическите съветници на Желева закъсняват с цели 4 месеца, за да я накарат да се раздели със свидната си рожба - Глобал Консулт. 3. И накрая - за това мъчително прехвърляне на дялове без пари. Прехвърлянето на фирмени дялове към доказано свързани с нея лица не я ли компрометира още повече? Отговорит на тези въпроси са ясни! Ясен е и капацитетът на Желева по ресора й, за което впрочем се срамувам още повече!
Ашкулсум на тройната коалиция - явно е решила на всяка цена да не позволи друг да управлява! Колкот до компетентността на останалите - най-вече тонът им е компетентен!
Колко щеше да е смешно, ако не е тъжно и страшно. Самоуверен и неподготвен министър председател, некомпетентна и ароганта канидатка за еврокомисар.И тези хора представляват България, мен, теб, всички ни. Аз се срамувам от тях.
Дей Илия на кирия? До днес след обяд Марош Шефчович не беше фашист и - аха, да го направим комисар. А сега, де? Моралните европейци и те рамахаха досиетата! Ако в Америка побеждаваше, който стреля по-бързо и точно, то тия ли високоплатени клоуни ще ни учат на морал? Май не сме толкова зле в Булгаристан, малко генно-модифицирани организми и ще ги стигнем (европейците)!
Аз харесвам Р. Желева, има моята подкрепа. Видя се, че БСП-НДСВ са откровенно антибългарски формации.
До тези които си мечтаят Р.Желева сама да отегли кандидатурата си само ще кажа , абе вие къде сте видели комунист сам да се откаже от кокала.На тях от нищо не им пука и за никого не ги е грижа освен за себе си.Това е все едно Б.Б. и ГЕРБ да се откажат от властта защото не се справят.По скоро ще ликвидират нацията ни отколкото да пуснат кокала.Един за всички и всички до един до последния крак.
Това е началото на разпада на ЕС. Унищожих ме тристранният пакт, съборих ме съветската империя и с Вас ще се справим! Бойко и ти Руме сте най умните!
Ама странен е този словашки социалист, дето казал,ч е ромите експлоатирали словашката осигурителна система... Този направо е един вид супер десен, тип Атака...Ако са като нашите роми, това твърдение е вярно, но е странно, че не е част от идеята на социалистите...(въпр че аз бих добавил, че има и много българи, които експлоатират социалната система, но това е друг въпрос) Още по странното е, че ЕНП иска да се заяжда с някъв, който проповядва дясна идея, и то за нещо, което е казал преди пет години. Баси, и това, ако не се нарича липса на принципност, здраве му кажи! Ама всъщност кво се шашкам, БСП провеждаше дясна политика, пък десните от Герб се готвят да вкарат социализъм... Като прибавя и Пламен Орешарски (уж десен интелектуалец) и става ... Да си ебе майката, тъй че всъщност, като се замисля ДА ЖИВЕЕ КОНФОРМИЗМА :D
Доколкото си спомням Меглена Кунева търпеше доста критики в началото като комисар и не се харесваше много от хората и от политиците; тя узря постепенно в дейността, трупайки добър опит и знания
да бе, прав си ама по странното е безпаричното прехвърляне на 20 хил лева, които седят у касата. Баси, що не ги даде на мен тия пари, щях да й ликвидирам фирмата? МЕжду другото много по-бързо и лесно щеше да си е ликвидирала фирмата и да си прибере 20 хил, вместо да ги подарява :D Което като се сетя за чл 16 ЗКПО и май отиваме на отклонение от данъчно облагане... хехе, 1500 лева укрит данък. Желеееевааааа!
Няма нищо за чудене - това е типична българска черта некадърници да се натискат за служби, които не са за тях! Ами я се огледайте около вас - пълно е с хора които изобщо не са си на мястото! А и този форум е мила родна картинка - всеки знае, всеки плюе и дава акъл! Ах, само колко висшисти имаме - с лопата да ги ринеш! Вчера ходих да си търся нова графична карта и в магазина не разбраха за какво питам - трябваше да кажа видео карта!
Истината господа, е една. Желева не е подготвена на равнището, което изисква такъв висок пост. Ако прегледате по-внимателно изказванията й не само там, а и тук по разни поводи, ще констатирате, че тя говори с готови клишета. Също както Надка Михайлова. И в това е ограничена мисловната й дейност, израз на съответствуващото й интелектуално равнище.Нещо характерно за новата ни така наричана интелигенция. Готови щампи, повтаряне на прочетени факти и формулировки от справки и толкова. Образец на повръхностност. Тя беше жалко безпомощна, когато й задаваха въпроси по съществото на компетенциите на ресора й. Слаба, слаба, жал да ти стане. И понеже там щампираните изрази и общите фрази не минават, Желева катастрофира като нанесе тежък удар на България. Инцидентът с Първанова е подробност от пейзажа. Всички други дрънканици са си чиста ала-бала и не помагат на България. Но най-лошото в случая е, че Бойко вместо да каже, че може и да е сбъркал при избора й за този пост, както направи като смени веднага назначен от него заместник-министър, взе яростно да я защитава като пренесе въпроса на друга плоскост - саботаж от БСП и т.н. Не съм привърженик на БСП, но не БСП постави Желева в такава жалка ситуация, а, както вече подчертах, недостатъчно високото равнище на г-жа Желева, недостигът на познания и очевидната й некадърност. Всичко останало е шум за нищо и само усложнява простото решаване на проблема, което, ако беше станало веднага, щеше да изведе страната ни от задънената улица и, в която я вкара Желева.
Имало е оплакване ,че пицата е постна като бюджета , били са ги да не расъждават а да ядат ! Нали ВИ казаха ,че Дянков се вози в конфискувана кола е видите ли тази кола яжте и мълчете .
И като едно оптимистично продължение е следващата статия в това издание, чието подзаглавие по отношение на казуса Желева обаче ме впечатли - Истината ще ви освободи, но няма да ви спаси от смъртта. От всичко казано от автора Александрос Коронакис лъха симпатия към България, но за жалост и миризма на политически трупове! Желева изгоря като пеперуда в кръстосания европейски огън и нищо вече не може да спре свободното й падане с лодката по водопада. С всеки изминат час полезните ходове пред премиера Борисов главоломно намаляват. Това положение в шахмата е по-скоро известно като цуг-цванг (липса на полезен ход), макар авторът на тази статия да го определя като мат. А от анализа в статията, с който съм съгласен става ясно, че следващия български еврокомисар май наистина ще се казва Надежда Михайлова.
Случаят с Румяна Желева е достатъчен за оставката на Бойко Борисов и всичките му некомпетентни министри!!!Срамувам се,че при наличието на толкова умни и кадърни българи,сме се оставили в ръцете на толкова ограничени хора!!!
Това е началото на краят.Поредната империя е минирана от българите.Сбъдва се пророчеството,че всичко до което сме се докоснали е отишло по дяволите.Да се готви НАТО,САЩ и целия останал свят.Накрая България ще остане да плува над развалините като мазно петно и ще пребъде през вековете :):):):):)
Резилът на управляващите е пълен с поредния гаф и то вече извън пределите на България. Трябва да си припомните, че ББ обеща борба с корупцията и точно по тази причина неговия евродепутат Желева още преди две години е трябвало да прекрати участието си във каквато и да е фирма. Няма такива - нулево, ненулево, ПРОСТО НИКАКВО. А самият ви ББ - той как е с фирмите?... - някой да му е виждал данъчната декларация, защото за някои от неговите министри вече прочетохме и видяхме, че особено много са забогатели и то с милиони и то през последните години от лошото управление на Станишев. Да не говорим, че на Желевата и липсва домашното възпитаниие, да не говорим за дипломатичност и уважение, защото иначе не би могло да има друго обяснение, че тя определено раздразнена им направи сериозна забележка (като учителка на непуслушни ученици) на евродепутатите, че там са се събрали да вършат по-важни неща, а не да се занимават с нейния конфликт на интереси. Трагедия, не трагикомедия, защото тя затвърди мнението на Европа, че управляващите в България са корумпирани и не само предишните, ами и сегашните. Смешни са приказките на ББ, че тя се притеснила, нееее, точно обратното, определено стана по-напориста в борбата си за ресора с тъпото и неистово желание да ходи по целия свят и да се бори дори и с .... добрите талибани. Ужас!... от такава вопиющая неграмотност и некомпетентност.
От написаното тук ми станаха ясни следните неща: Първо- РЖ трябва да се измете сама, защото нормалните хора се срамуват да я отсвирят. Доброто възпитание не им позволява да изкрещят направо, че бг кандидатката е пълна нула. Второ- съвсем добронамерено давам съвет на списващите статиите тук- проверявайте какви ги пишете, братлета! Има много печатни и правописни грешки. За печатните как да е, но за правописните... Срамота е да не се прави разлика между и и й. Цитирам- нейн член... И последно: дано този път министър- председателят ни да е прочел нещо по въпроса за ловът на вещици, защото той нямаше хал хабер какво означава това. Ама този път пък, по ирония на съдбата, споменаването на вещици в тази статия води до името на ...
Е-е-е-х... Аз съм от Варна - и веднага възненавидях варненскиа политически елит. Аз целия ни БГ политически елит не трая. Ако са все такива - кучета ги яли!
Още предварително се намекна че Р. Желева може би не е най-удачната кандидатура но това не бе чуто. Предварителните и гафове в Българските медии ги замазаха. А сега пуснаха сценката че А. Първанова и е направила компромат. Странно. Защо така ни разсейват? Май се играе някаква пиеска пред българския избирател? На ББ пак някой му е виновен!!! И на Желева също. Слушах я на английски и бях леко потресен... За немския и не споря :-) ама това упорито избягване на директно отговори просто нямаше как да е пропусне. Да не говорим че Първанова си отвори устата чак след 2 нападки срещу нея а неудобните въпроси бяха от други евродепутати.... слабо ББ... слабо... А и въпросите бяха леснички - ама ако отговори директно ще я обвинят в лъжа - затова се избягваха отговорите... Жалкото е че подобна сценка освен че ни представя в лоша светлина може да има за България далеч по-неприятни последици. И виновни за това не са нито социалисти, нито НДСВ нито дори ГЕРБ - само ръководството одобрило кадидатурата на Желева и самата тя която гие подвела. Да не търсим сега под вола теле и да кажем нещата директно. Писна ми ББ да заема геройски пози и да защитава тази бита карта. След този гаф - по-нормално е да се оттегли кандидата и да се махне от министерския пост. Най-добре г-жа Р.Желева сама да го направи - за несправяне с задълженията, злоупотреба с власт и служебно положение, представяне на страната ни пред света в негативен облик и подписване на документи с невярно съдържание (има един член в закона- чл.313 - ако не се лъжа ства въпрос за от 3 до 5 години). Съжалявам са лошия ми стил и моля за предварително извинение
Люде български, що за тъпотии вършите? Как може човек който не може да си опраи времената в диалог на англ. език (най-селско, масово елементареният разговорен език) да управлява Европа? Ако ще и съня кокошките да и поверят? Вие как си мислите, как ли ще говори френски - езика на европа и в интерес на истината основа на чуждиците в нашият език??? Ами те там в Хаити, дето ще ги спасяваме - на него говорят, но като и гледам интервюто на англ. те и него го говорят по-добре. Да не говорим, че и покрадвала момичето. Даже не отговаря на ниските изисквания на европарламента. Там всички са крали, но културно не - като в българия шеф на митници+4 млекозавода + корабостроителен завод, да речем и всичко това за 2г. Ама то такива супермени има само у нас и за нас. Имам чувството, че след като 'оправихте' България имате желание и света да го 'оправите', но молим ви - няма къде да бягаме вече, мили сънародници!!!