Европарламентът ще разследва Румяна Желева
Европейският парламент реши да проучи бизнес връзките на кандидата на България за поста комисар за международно сътрудничество, хуманитарна помощ и реакция при кризи, след като парламентаристи я обвиниха, че е укрила финансови интереси, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Европарламентът ще разследва Румяна Желева | Днес.dir.bg
Коментари
Де го сега Марио Тагарински веднага да разпадне групата на либералите в ЕП?Ама Бойко,май това не ти е българския парламент!
И какво сега - от цялата работа губим всички! Какъв авторитет има България в Европа, че да го загуби заради Желева! И какви са фактите - никой тук не казва нищо конкретно, а бълва помия и дълги тиради! И да си отиде Бойко кой ще дойде и откъде! Някой от този форум - та тук е пълно с гении, умни, възпитани и широко скроени хора! А около вас - как е във вашата фирма, блок или град! Не е ли пълно със Станишевци или Бойковци! А вие от кои сте - като Левски или Ботев! Няма ли Бойковци сред вас! Единствената загуба е доброто у вас - то изчезва сред потоци от злобни думи, омраза и отчаяние! Някой да се чувства щастлив като чете тия новини или форума! Тази отрова се разпространява и ни убива откакто се мислим за свободни...
Б.Б. много плю тройната коалиция след като дойде на власт-къде с право , кйде без право, но много прекали. Ето сега какво му стовари тройната коалиция и то с право. Българското плюене се пренесе и на европейската сцена. И другярят ленин го е казал- Кадрити решават всичко. Ето защо Б.Б. можеше реално да прецени реалните способности на бъдещия български еврокомисар. Видно е, че не винаги партийната кандидатура е най-правилната, а трябваше да бъде най-добрата БЪЛГАРСКА - а това го доказа вече Меглена Кунева, и това беше огромната грешка на Б.Б.
Изключително неубедително представяне и позор за България!!! За мен не е най-важен дебатът за финансовите интереси на Желева, но тя отгораряше изключително общо на конкретни въпроси, не успяваше да се вмести във времето и да си довърши мисълта и т.н. А за английския...ако ти е слаб даден език просто не говори на него. Имаше възможност да си говори само на български и да се възползва от превода.
Кунева и бсп използваха Първанова за коварната атака.Но всички ще си получат заслуженото.
Първанова как ще живее след тази срамна постъпка.А аз я харесвах преди.Просто ме е срам,че така може да се говори......Сякаш не са българи ..
И като се окаже, че е оклеветена, ще се извинят ли? Ще вземат ли мандата на Антония Първанова и компанията, която дискредитира един човек, който и да е? Европарламентът и заседаващите в него ще върнат ли на данъкоплатците на европейските страни парите, които са профукали да се занимават с клюките на една клика? Все финансови въпроси, впрочем!
Аз съм в чужбина и до късно не мога да заспя, развълнуван от резила на Желева. Посмях се искрено на всички ваши писания и ми олекна малко. Прави сте, хора, за всичко, за резила и за срама. Само дето толкоз народ се изнесе навън в чужбина и да иска да се върне, като гледа какво се случва, му минава бързо носталгията. А не е вярно, че няма кадърни хора в България. Само, че в Европарламента Мадам Желева представяше всички нас и ако не можеше да говори добре английски, поне да се беше подготвила за професионалните въпроси за ресора и. В крайна сметка данъкоплатците и плащат заплата за това. А този, който е изпратил там, да си поеме отговорността за това.
Пореден път показахме колко сме злобни,Нещастници дори ниво Европарламента.Нямам никакво съмнение за подло действие на Първанова,Тя винаги била такава.Браво първанова продължавай,Само така ще стигнем до високо международно ниво
Сга сещате ли се защо Меглена Кунева е голяма личност? Българинът от кокошарника и свинарника си няма как да направи разлика, но онези там горе я правят. Желева няма нужният манталитет, а оттам насетне е и доказателствената част. Почи съм убеден, че и интелектуално и като ерудиция изобщо не отговаря на критериите. Кунева беше на голяма висота и респектираше с качества. Пак казвам, че средно статистическият българин не може да ги различи, защото е много... ами да си го кажем: прост. Индеферентен.
Срам и позор за всички нас, но сами виждате какъв е елита на ГЕРБ.Докарахме до там работата, че случайни хора да ни управляват.Един човек , може да е природно интелегентен, но обучен за пожарникар, с много ,,интересно минало, сега е начело на страната ни.Само помислете, без никакъв опит в управление дори на собствено семейство , се мъчи да управлява страната ни.Преди него едно момченце , без нито един ден трудов стаж, около четиридесет години цоцало по чужбините чужди пари, управляваше страната ни.Още по-назад, един старец, вече изперкал, цял живон живял в чужбина, през всичкото време изпълнен и възпитаван с омраза към собственият си народ , който го е изгонил заедно със семейството му, управляваше България .И ако се върнем още назад , ще се види че страната ние била арена на придобиване опит в управлението и възползване на крадци да ни ограбват.Българино опомнисе.Сега Бойко, който със суперменски жестове ни завладява, но вече половин година няма нищо положително.Той не разполага с управленически екип дори.Един фантастик за министър на финансите, един човек, който не е служил и един ден в армията управлява военните структури, една полуграмотна но амбициозна госпожа, много верна на развитието си , което показват критиците й, оглави външната политика и ни провали пред целия свят и ЕС и т.н.Само един министър Цветанов си попадна на мястото, но неможе да си върши работата, защото съдебната система у нас много отдавна е построена в услуга на мутрите и на корупцията.И какво става - като няма народа алтернатива се хваща за медийната звезда , но и той издиша.Трудно ще го приемат в международния елит и дипломация с това минало.Остава единствената ни възможност-всеки да се спасява както може самостоятелно.Много българи вече го разбраха и действат.Ден да мине , ден да дойде, юруш на маслините.
Гарван гарвану око вади в европейския парламент и още как. Явно не освен БТВ и НОВА не гледате др ТВ особено отвъд ЖЕЛЯЗНАТА ЗАВЕСА. Това е Европа и ако ние, малка България, имаме шепа депутати, другите страни имат повече (стискай палци Турция да не влезе). И хората се борят един срещу друг, и не им пука. А това, че Желева не знае добре английски, не е подготвена, има мъж свързан с ТИМ и не е подала правилно досие, това си е неин проблем. И защо Първанова трябва да прикрива една лъжкиня?? После всички да ревнат ей, не се намери един честен човек, който да им каже истината. Това е политика и няма прошка. Да си обира парцалките и да си ходи ... Няма да умре, а ние ще продължим да духаме супата, така или иначе
вчера гледах и не могах да повярвам как може някой да се изложи така на европейско равнище, жената не можеше да говори на правилен английски и освен това беше много притеснена...не успя да с е овладее..не съм доволна от нея, след като се борип за този пост, трябва да си на ниво и да си добре подготвен ..не ми хареса изобщо....срам за нас
Слушайки тази сутрин прегледа на печата, без да коментирам коя от двете е права, но само факта, че по този начин се излага България ме ядоса силно. Все пак г-жо Първанова, вие сте изпратени там от българския народ и вашата основна задача е защита интересите и репутацията на българския народ и БЪЛГАРИЯ! Не Ви прави чест, от цялата история лъха голяма ЗЛОБА, женска може би!!! Защо не си мълчахте и много жалко, че всички пак ще говорят за България и нейните скандали!!!
ПРЕД ФАКТИТЕ И БОГЪТ БОРИСОВ МЪЛЧИ!!ТАКА Е КОГАТО ИМА ПАРТИЙНИ НАЗНАЧЕНИЯ,А ТЕ СА НАВСЯКЪДЕ,ОГЛЕДАЙТЕ СЕ!ЗА ПОСЛЕДНО -МУЗИКАЛНИЯ ТЕАТЪР!! КАКВО СЕ ГОВОРЕШЕ КАКВО СТАВА?! ОТВОРЕТЕ СИ ОЧИТЕ И УШИТЕ!!
Абе за какво предателство, за какво оплюване, за какви 5 лева говорите?Въпросът е не само в атаката на Първанова.Въпроса е в умствения багаж на Желева. А а той е доста скромен и това пролича при изказването и държанието и пред комисията. Не е ли по-добре в европейският парламент сега да разберат колко Желева е некомпетентна и жалка, вместо да стане комисар и 4 години да излага България.Това вече не касае НДСВ, БСП или ГЕРБ.Отнася се до всички нас.
Уважаеми, знаете ли дали някоя телевизия ще излъчи цялостното препитване на Р.Желева пред комисията, та поне интересуващите се и обективни специалисти да се запознаят от извора.Може да ми пишете и директно на rfilipovyahoo.com
Всеки трябва да понесе отговорността си за случилото се. ББ, затова че издигна за български еврокомисар лице, което не е проверил. То това се отнася и за назначението и за външен министър. Р.Желева, затова че си позволи да претендира за еврокомисар, след като много добре си е знаела възможностите, а и тъмните страни в миналото. Но, нали и самия министър председател в чуждата преса се свързва с не добри контакти в миналото. Абе, българска му работа. Докато самите ние не станем по-взискателни към хората, които претендират да бъдат начело на нацията, докато не избираме хора, за които сме сигурни, че са чисти във всяко отношение, ще понасяме срама. А той в момента е доста голям. Не, че в европарламента всички са чисти, но поне да не претендират за висши постове. А най-много ме е яд на това, че Р.желева с такъв високопарен тон по време на изборите и след това говореше за морал.
Аз не мога да твърдя дали Желева или Първанова е права. Но съм убедена, че няма друга страна в света, дето сама да си подлива вода по този начин и да решава междупартийните си разногласия на европейската сцена. Е т'ва е резила, не кой в коя фирма и докога е управлявал. Просто безумие....
абе не можаха ли двете да се разберат по между си, а посрамиха България, ами другата едва ли и тя е чиста, ама явно е по-хитра, не е нужно да е цитирано името ти и пак да си управляващ.
Желева вече е нула в европа. Атаките са си атаки, ако имаше акъл щеше да се защити - злобата не помага в европа.
мнооого голяма грешка на Антония Първанова-или е мега глупава /в което не вярвам/,или са я хлъзнали много елементарно да стане машата,с която се разбъркват въглените. Не бих искал да съм сега на нейно място-кръчмаря вече пише сметката...Кофти е като си помислиш,че си недосегаем. А относно кандидатурата на г-жа Росинантова- правилно, сред европейците читави хора не трябва да се пращат; само ще ги омърсят. В интерес на международните отношения е да правим като тях, т.е да им изпращаме и ние боклука си.
Депутати от комисията по развитието, в която се състоя допитването, казаха, че причините за недоброто, според тях, представяне на българския кандидат за комисар, са следните: неубедителни, общи отговори по въпроси, свързани с професионалните качества и годност като комисар по международните въпроси, хуманитарната помощ и реагирането при кризи, липсата на пълна прозрачност по бизнес проблеми от времето, когато Румяна Желева е била депутат в Европейския парламент. По въпросите, по които трябваше да говори, мога да кажа, че голяма част от евродепутатите в комисията изслушаха много трудно и мъчително нейните обяснения по задаваните въпроси, заяви участник в изслушването.
Гласувах за ГЕРБ, но не и за Желева. Бойко разбра, че е некомпетентна и проста и за това я върна в Брюксел. Няма какво да се каже - просто тя ЛЪЖЕ и си мисли, че там е България и ъия номера не минават. Да ама не! Там има принципи и те се спазват! Само едно не ми е ясно МНОГО ЛИ Е ПРОСТА ИЛИ МНОГО НАГЛА!
Смятам ,че еврокомисията трябва да разгледат обстойно и Антония Първанова!Не виждам правитеството да се занимава с министри и чиновници от НДСВ,а те са хем крадливи, хем много нагли!
Gospojo ,i vie ne ste najasno kakto i polovinata hora koito praviat neumestni izkazvania...Jeleva triabvase da stane komisar ne da zastitava niakavi balgarski interesi a da pravi evropeiska politika...a i kakvi balgarski interesi pri zemetresenie ili navodnenie v Germania...vaobste zasto tolkova hora govoriat prazni prikazki...ami vleste v site na evropeiskia parlament i ako shvastate niakoi ezik ami procetete be hora...stiga s tezi gluposti koito pisete...osra se Jeleva i tova e
Защо моите кирливи ризи никой не ги вади на показ??? 1. Защото нямам такива. 2. Защото не ходя там, където могат да ги видят ( ако имам такива...)
Първия сериозен удар по краля Слънце. Любопитна ми е реакцията му.Той не може да понесе поражение. Има една приказка - който се смее последен , най-добре се смее.. Бойко се наигра - няколко месеца разследва, вади кирливи ризи, събираше обществения интерес и си мислеше че това може да продължава вечно. В скоро време ще се изчерпа кредита на доверие към него, респ. правителството.Пробл не е в Р. Желева, а в нейния ментор защото ако не беше тръгнал по пътя на конфронтацията, убеден съм нямаше да се стигне до тук - циркове пред цяла Европа.
Според европейската преса кандидатурата на България има две слаби тояки: - конфликт на интереси - некомпетентност по въпросите на ресора. Е то й какво остана на госпожата...
Видяхте ли как се подсмихват евродепутатите на грозната сцена как българин българино око вади? Що за нация сме не мога да разбера! Дякона го е разбрал още преди 150г, Ботева по-късно а и други, но уви!
За момент се опитах да си представя и нейния шеф,в същата ситуация-да отговаря на конкретни въпроси свързани с конкретната му работа или с миналото му.Не ми се получи.Сега разбираме ли колко лоша услуга на обществото прави слугинажната ни журналистика.Тези въпроси отдавна трябваше да са разръчкани из основи.За да не се срамуваме,че е предложен човек за разследване.И ще има ли сурат да остане външен министър-лице на България?Или премиера ще възстанови поста на ЕТЕМ,за да си научи урока.
Има две възможности: да бъде отхвърлена или да мине между капките. И двете са лоши за България. По-вероятно е да бъда отхвърлена. След това има един въпрос - ще се осмели ли Борисов да я остави близо до себе си? Едва ли.
Seriozen udar na opoziciqta sreshtu GERB. Za nashia parlament mogat da ni nabutvat da glasuvame za vsqkakvi, no za evrokomisar ... Tragediqta e, che BG nqma podgotveni kadri, koito i da sa politicheski obvyrzani. Samo DPS si syzdava takiva i investira v mladi hora, prashta gi da uchat, osigurqva im rabota bilo to i v obychite im. Ostanalite partii i partiici samo grabeha i plitkoumieto im ni dokarva do pozori kato vcherashniq. Tuk obache ima i dilema - da zalojim na kadyr izgraden i obvyrzan s nqkoq komunisticheska familiq ili nov, no nedostatychno podgotven/a i takiva ima li izobshto/. Tejka , mnogo e tejka situaciqta
Голям скандал в Европа предизвиках ме. Ясно е, че виновната е г-жа Първанова, от злоба, че Бойко не преизбра Кунева, но аз започвам да си мисля, че причината не е само това???Защо такова негативно мнение от другите евродепутати????-мож би защото са наясно, че Желева ще защитива ИНТЕРЕСИТЕ НА БЪЛГАРЯ, ще се бори, едва ли на тях такъв човек им трябва, явно Кунева много добре е продавала страната ни само и само тя да е добре и да стане Европеец на годината???Просто г-жа Първанова се възползва, ако има начин, тази да я отзовем от Европарламента...... как е могла да падне толкова ниско????