Коментари - Загробени били парите за панелки | dnes.dir.bg
назад

Загробени били парите за панелки

Всеки, който купува панелно жилище, трябва да си направи сметката, че просто погребва пари, каза регионалният министър Росен Плевнелиев.

Обратно в новината

Коментари - Загробени били парите за панелки | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

След хер Фрлик, тоя се очертава втория говорилник с празна тиква

Този министър явно не е санирал панелка. На мен след санирането консумацията ми на топлоенергия по топломери наистина падна двойно - от 2 МВат за отоплителен сезон на 1 МВат. Ноо общата ми консумация се намали от 10 МВата на 8 МВата, което е едва 20%. То не са сградни инсталации, то не са тръби през банята без уред (щото не може да се монтира) и т.н. А и забележете само, какво е съотношението между консумирана топлоенергия по топломери и общо консумирана топлоенергия - 1:8. Това нормално ли е според г-н Министъра?

bah toia kolko e zle bednia

И този министър Плевнавлиев е голям смешник, като всички останали министри. Има ли връзка с централният си мозък? Човече, възрастните хора едвам съществуват с мизерните си пенсии и със светлото бъдеще което се очертава при вашето управление, а ти си седнал да им искаш 6000лв. Виждал ли е г-н министъра как възрастните хора си броят стотинките и се чудят дали да си вземат лекарствата или да имат пари поне за хляб, сигурно не. А аз съм виждала това и как тези хора плачат в аптеката и не могат да решат кое е по-важно за тях -лекарството или хляба, а този взел да иска тези същите хора да извадят 6000лв, може, но да не бяха пенсионери в България.

А БЕ ТО СЕЛЯНИТЕ ПЕНСИОНЕРИ НЕ ИСКАТ ДА ПРОДАДТ В ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ, УРЕДИЛИ СЕ ПО ЛИНИЯ НА БКП, ТОЗИ МИ ГОВОРИ ЗА ПАНЕЛНКИ ПО КВАРТАЛИТЕ, ЯВНО НЯКОИ ТРЯБВА ДА СИ ЗАПЪЛВАТ ВРЕМЕТО.

А глобалното затопляне взето ли е предвид? Не е. Не е хубаво така, другари! Освен това доколкото си спомням след 50г Южна България ще бъде като Гърция, така, че и в Северната ще е по-топло. Ако не 50, то след сто. Увлечени в преиятен предпенсионен труд-за да не повишаваме цената на човешките ресурси-няма да забележим кога ще минат. Някои усетили къде са двете дини под една мишница в апела за ниски заплати-високи инвестиции?

Плевнелиев вече се е кръстил Разпутин. Подходящо внимава и да не свърши като него.

Санирай,народе!Минис ще ви го набуха! Лично!Остан да обясни как пенсионер със 130 лв пенсия ще извади с широк жест 6000 лв.

вашите пари никога нямаше да си купя бетонния ковчег,наречен панелка,но със моето висше образование и честност успях за целия ми съзнателен живот - 35 г в трудовата сфера -да си купя ПАНЕЛКА.Днес панелки не купуват хора,които изкарват парите си по нечестен път-наркотрафик,прос и далавери,сори

Повече от очевидно е, че Министъра не е специалист и прави абсолютно механични математически упражнения, с които сметките на обикновенните хора няма как да излязат и е много лесно да ги манипулира. Той не слага толкова много разходи във веригата, които се калкулират индиректно. Защото ако не се санират сградите и не се намалят разходите за отопление и други няма да може да изпълни най-малко изискванията за квотите на вредните емисии, за които естествено ще ни глобяват .... От там за да се избият ще се прехвърлят върху малкото стоки, които се произвеждат в милата ни Родина и нашия обикновен човек ще стане още по-беден, но да ... ще намали потреблението и бум в омагьосания кръг на малоумните ни политици!

Малкия хер Флик. :) Той май си мисли, че някой му вярва за магистралите. :)

А бе я да вземем да го набухаме това келеме:)

Като няма хляб,да ядат пастиТака звучи този министър.Българите да се събудят и да си правят сметката?Че то това ако се случи ще избухне революция,глупаци такива!

Нека тогава фирмите дойдат след 10 години да си вземат парите, когато пенсионерите си ги съберат. И не вярвам точно пенсионерите да плащат по 100 лв. за топло?! А дали ще ги има още 10 години панелките и дали изолацията ще издържи толкова?!

това е платено съобщение в полза на новото строителсто

Това е лобистко изказване. Защо никой не иска отговорност от министъра за това лобиране в полза на строителните филми на нови жилища ?

аз имам възможност и живея в панелно жилище, купено преди 1 годино. и второ да трябва да си купя - пак ще е такова /ако не е къща и не си я строя аз или да е стара/. положението в родния ни строителен бизнес е плачевно. като се започне от Бизнес парк София начело. говорят се празни приказки, вършат се празни неща.

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕй министре , бе ти преди да кажеш това глътна ли си хапчето за потискане на слабоумието ? Абе Бойко от кой ръкав го извади тоя шемет ???

то хубаво погребваме панелки, но поне проектирайте новите сгради като старите панелки, че там и в къщи ти е широко и пред блока, не като новите - наврян в 2 квадратчета и пред блока пеш не можеш да минеш а какво остава с кола.

И панелките и новото стройтелство 90% са мизерия ще патят тогава всички.Като почнат да ви падат стиропорите по главите и влагата да избива на поразия.Отново ще има бум ,но този път ще е на ,,качествено'' строителство.

АБСОЛЮТНО ЛОБИСТКО ИЗКАЗВАНЕ!! АЗ ИМАМ ПАНЕЛЕН АПАРТАМЕНТ В ЛЮЛИН, АПАРТАМЕНТ СТАРО СТРОИТЕЛСТВО В ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ И АПАРТАМЕНТ НОВО СТРОИТЕЛСТВО В НОВ КВАРТАЛ. ПРЕДПОЧИТА И ЖИВЕЯ В ПАНЕЛКАТА СИ В ЛЮЛИН ПО СЛЕДНИТЕ ПРИЧИНИ: ПРИ ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ, КОНСТРУКЦИЯТЯ ИЗДЪРЖА ПОВЕЧЕ, НЯМАМ ВЛАГА И ТЕЧОВЕ, МНОГО ТОПЪЛ АПАРТАМЕНТ, СЪСЕДИТЕ МИ СА СКРОМНИ ТРУДОВИ ХОРА И ИНТЕЛИГЕНТИ/Т.Е. НЯМАМ СЪСЕДИ МУТРИ/, ИМАМ ПРОСТОР И НЕ СЕ ЗАДЪХВАМ, ЧУВАЕМОСТТА СЪС СЪСЕДНИТЕ АПАРТАМЕНТИ Е МНОГО ПО-СЛАБА, ОТЛИЧНА ИНФРАСТРУКТУРА, ЗА 10 МИНУТИ СЪМ В ЦЕНТЪРА НА СТОЛИЦАТА С МЕТРОТО, ОТЛИЧНО СНОБДЕНИ МНОЖЕСТВО МАГАЗИНИ НА ГОЛЕМИ ВЕРИГИ, УЧИЛИЩА И БАСЕЙНИ, ПОЛИКЛИНИКА НА 500 М,....И ОЩЕ РЕД ПРЕДИМСТВА. ДА НЕ ГОВОРИМ, ЧЕ АКО ЗАБИЕШ ЕДИН ПИРОН В СТЕНА НА НОВОТО СТРОИТЕЛСТВО, ТОЙ ВЛИЗА КАТО ЧЕ ЛИ ГО ЗАБИВАШ В КАШКАВАЛ. ПРИ ЕДНО ПО-СЕРИОЗНО ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ, КАТО ТОВА В ТУРЦИЯ -80 % ОТ НОВИТЕ СГРАДИ ЩЕ СА РУХНАЛИ. НЕ МОГА ДА РИСКУВАМ И ЗАТОВА СИ ГЛЕДАМ ВИТОША ОТ ПРОЗОРЕЦА НА ПАНЕЛКАТА СИ, ДИШАМ СИ ЧИСТ ВЪЗДУХ, ПАЗАРУВАМ УДОБНО...

Камъни на лизинг. От 10 до 20 см. Безплатна доставка на жълтите павета. 24 часа в денонощието.

Togava shte gi 'Nabuham' v edna plevnja!!

СЪЖАЛЯВАМ ЗА ХОРАТА КОИТО ЖИВЕЯТ В ПАНЕЛИ !!! БЕТОНА С НИЩО НЕ МОЖЕ ДА СЕ СТОПЛИ ! ОСВЕН СТУД, НИЩО ДРУГО НЕ ЛЪХА ОТ СТЕНИТЕ...... ЖЕРТВИ НА СОЦА .... В БИВШОТО ГДР ВЕЧЕ ГИ СЪБОРИХА !!! ТОВА СА ФАКТИТЕ .

Живея здравословно в дървено бунгало, та питам, може ли да се санира барака? а НЕ МОЖЕ ЛИ НАПРАВНО ДА САНИРАМ....НЕЧИЯ ТИКВА?

ПАНЕЛКИТЕ ИМАТ ЖИВОТ 80-100 Г. НЕКА ДА НЕ ВИ ЗАБЛУЖДАВАТ, ЕДНИ ОТ ПЪРВИТЕ ПАНЕЛКИ В КВ.ДРУЖБА СА НАЙ ЗДРАВИТЕ ТАКА НАРЕЧЕНИ ФЕСТИВАЛНИТЕ , ЖИВЕЕШ СИГУРНО И НЕ СЕ СТРАХУВАШ ОТ ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ , ВСИЧКИ КВАРТАЛИ С ПАНЕЛКИТЕ СА С МНОГО КОМУНИКАЦИИ И ТРАСПОРТ,, ЗА РАЗЛИКА ОТ КВАРТАЛИТЕ КАТО ГЕО МИЛЕВ - ПРЕТРУПАН ОТ НОВО тухлено БЪРЗОСТРОЯЩО СТРОИТЕЛСТВО И УНИЩОЖЕНИ БЛОКОВИ ПРОСТРАНСТВА , НЕ МОЖЕ ДА СЕ ДИША ОТ СТРОЕЖИ , С ЛИПСВАЩИ ГОЛЯМИ СУПЕРМАРКЕТИ И ДР. КОМУНИКАЦИИ, БЕЗ ТРАСПОРТ-ОСОБЕННО СТАРАТА ЧАСТ НА ГЕО МИЛЕВ , унищожиха го тоя квартал, А СЕГА ДАЙТЕ ДА СЪСИПИМЕ И ПАНЕЛКИТЕ , как ще ги санирате със стериопорите , както до сега и след 10 г. ще хвърчат по улиците и от блоковете стериопор, ИЛИ след това саниране ще кажете , че са опасни от пожари и ПОСЛЕ ще ги СЪБОРИТЕ , ИЛИ ЩЕ ГИ ГРЪМНИМЕ , КАКТО КАЗА В ЕДНО ИНТЕРВЮ ПРЕД 5 Г. ББ, ЧЕ КАТО ДОЙДЕ НА ВЛАСТ ЩЕ ГРЪМНЕ ПАНЕЛКИТЕ КАКТО ВЪВ ФРАНЦИЯ БИЛИ ГРЪМНАТИ , ПРЕДИ 15 Г. НИЕ НЕ ЗАБРАВЯМЕ, НИЕ ПОМНИМЕ ОЩЕ ТОВА ИЗКАЗВАНЕ ПО ТЕЛЕВИЗИЯТА ОТ Г-Н ББ. ТУК НЕ СЕ КАСАЕ ЗА ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ,както пишете в статията , касае се да взимат пари от бедния народ, по всякави поводи . Оставете народа да си живее, ако иска ще си санира или изолира жилището сам, по негово желание , а не да му налагате . Аз живея в квартал Гео Милев и съм направила ВЪТРЕШНА ИЗОЛАЦИЯ изолация на 1 стая има голям ефект.

Министъра дрънка безсмислици и явно защитава интересите на едри строителни фирми. Всички знаеме, че панелките по принцип не са най-удачен вариянт. Но новото строителство също не може да мине за добро - отвратително гъсто застрояване, нехуманна среда като цяло, липса на възможност за паркиране и т.н. Истината е, че фамилната къща е най-доброто, но тук е направено всичко възможно хората да се концентрират в мегаполиса, да живеят като сардели под постоянен стрес и в отвратителна в екологично отношение среда. Знам за редица примери, които показват че това се прави НАРОЧНО, не само по съображения свързани с алчност....

като искате всеки да има нормално жилище,строителите да не си слагат душмански печалби,а правителството инвестира в нови добре заплатени работни места,банките да са български и да не смъкват по 20 кожи от бизнеса и гражданите.

абе панелката си има минуси, ама от новото строителство повече ме е страх.