Задържат четирима заради взривените деца
Ще бъдат задържани четирима служители на Дома за деца, лишени от родителска грижа, в Крумовград, където три момчета загинаха при взрив на самоделна бомба.
Обратно в новинатаКоментари - Задържат четирима заради взривените деца | Днес.dir.bg
Коментари
Жалко за децата,каквото и да са правили. Но,не е ли време тези домове да се закриват.Те са изкуствено създадени.Освен че,смучат бюджета полза от тях няма.
Zabravih da dobavya:bih bila shtastliva da osinovya momichentseto,na koeto bratcheto e zaginalo,za da i dam po-dobar i po-smislen jivot i po-dobro badeshte...
Ако мислите ,че четиримата служители знаят какво е станало и става в дома, жестоко се лъжете!
малки талибанчета са се учили на тероризъм. Заото бомба с болтове и гайки си е подготовка за терористичен акт. Наистина трябва да има сериозно разследване как са се сдобили със взривни материали, както и ка са се научили да изработват импровизирани взривни устройства!
Случаят е по-опасен, тколкото се представя. Имал съм възможност на младини да работя с взривни вещества. Тези младежи да правили бомба наистина за убиване. Друга е да вържеш няколко пиратки за гюрултия. МВР да проследи с кого са имали връзка тези деца, откъде е взривното вещество( наоколо има доста рудници и в тези краища навремето не беше трудно да се снабдиш - кой за риба, кой за нещо друго). Мисля, че не са виновни възпитателите, а изоставилите ги родители. Не се знае под чие влияние са попаднали тези вече поизрастнали юноши. Все пак мир на праха им. И дано около новогодишните празници имаме по-малко произшствия. Защото милата ни родина е пълна с идиоти. После плащаме за инвалиди и погребения.
Пръв на мястото е бил доведен бащата на загиналото на място дете от момчилградското с. Соколино. Той беше в шок и говореше несвързано. ---- И това ми било родители, оставили децата си, а после.... Защо бе хорааа, защо сте си оставили децата? Разбирам да са били сирачета и без роднини, но деца с родители, изоставени в такъв дом, какво добро са очаквали тези родители от такъв дом?
Ти като си такъв хуманист защо не се поинтересуваш за какво им е била бомбата на тия ,да не излезе че са искали да я повозят на някой влак или да видят какво сте стане ако гръмне на някоя гара
Moje da se kaje che obstoqtelstvata sa ni predpazili ot mnogo po golqma tragediq.Ami ako imaxa namerenie da q polzvat po prednaznachenie?S tezi boltove i gaiki?
Трябва да се работи по версията: Кой даде бомбата на децата? Къде е трябвало да я поставят? За кой от наближаващите християнски празници е била предназначена? Колко пари са им платили? Детското любопитство е единствената причина да избухне бомбата която те не са познавали добре,камо ли да са я изработили.Не винете децата, макар и поотрастнали те са все още деца.По добре откриите поръчителите. До сега лично аз не съм чул мюсулмани да празнуват християнски празници и то с фоерверки а още по малко да се ползват фоерверки с метални парчета в тях.
Да изчакаме следствието, какво друго ни остава!Пък дано стигнат до истината.Не искам да се окаже, че бомбата наистина е била за терористичен акт, защото това означава, че никъде вече нямаме сигурност.
Да се разследва задълбочено и сериозно, децата не са в състояние да измайсторят таково устройство с болтове и гайки, подхвърлено е от някого с много коварни цели!
А бе стига сте ги съжелявали тези ,деца, бе!Това са отявлени пристъпници! За какъв чеп им е притрябвала бомба? Канели са се да трепят някой ама господ е предотвратил това пристъпление! Ихубаво е направил!Мир на праха им ли?Да гният душите им в Ада!
горките дечица са правили БОМБА!!! За какво им е тази бомба? Кой са щяли да убиват? И защо са задържани работещите в дома? Какво са могли да направят възпитателите на дома? Да не би да има детектор за взривни вещества? А тези социални родители са ми ясни. Заради такива като тях моите деца не получават полагаемото, което съм изработил, за да им издържам ордиите от изоставени или на помощи деца. Да не говорим че тези родители дори нямат ограничение до колко да се развъждат. КАЗАЛ ГО Е ЧОВЕКА. НЕГРАМОТНИЦИТЕ НАПРАСКАЛИ ПО 5 ДЕЦА, А АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ГИ ХРАНЯ. И какво като има задържани, делото пак ще бъде срещу неизвестен извършител или ще бъде прекратено поради липса на доказателства
Г-жо ,Караянчева! Защо не подпомогнете родителите да си намерят работа и да не си изоставят децата? Сега,какво? С чии пари ще подпомагате? Със сигурност не с ваши,лични, а с тези на нас-данъкоплатците. А знаетели ние как си гледаме децата/с български имена/?
NIKOY NQMA VIZMOJNASTTA DA IZBIRA RODITELITE SI KATO SE RAJDA ,GLUPAK I JALIK SI .... TE SA DESA I BEZ DA ZNAES ISTINATA PISES SRESTU NEVINNI DECISA LICNO POZNAVAM DESATA - DESATA SA GRAMOTNI KULTURNI NO GLADNI ..DA ZANES CE RODITELITE SE OTKAZVAT OT TEBE E NAY TEJKOTO ...DIRJAVATA DA SIDI TAKIVA RODITELI .....MIR NA DUSITE IM