С военни почести изпращат Петко Йотов
С военни почести ще бъде изпратен полковник Петко Йотов, дългогодишен директор на Военно-историческия музей, в последния му земен път.
Обратно в новинатаКоментари - С военни почести изпращат Петко Йотов | Днес.dir.bg
Коментари
Доно Бог му прости, че беше един от тези, които ни убеждаваха, че ние, българите, трябва да построим паметник на Сюлейман паша на Шипка - АЗ НЕ МОГА! Загиналите за Освобождението на България от пет вековното турско робство сигурно са се обърнали в гроба си.
Слушал съм неговите лекции като курсант във ВНВВУ през далечната 1976г. Такава обич и преклонение никъде другаде не съм усетил, както в неговите разкази и лекции. Поклон пред паметта на един голям Българин и родолюбец!!!
Поклон и дано душата му да е щастлива сред душите на героите за които той ни разказваше...
Поклон бай Петко!Срещите с теб винаги са били незабаравими.Ежеднев ще бъде по-сиво без теб.Почивай в мир.
Бог да го прости този велик българин...остави трайни отпечатъци в историята на България, емблематична фигура и беше весел и забавен човек...почивай в мир приятелю...чакай ни там горе на небето, ние ще дойдем, това е единствената истина на тази земя че всички ще се съберем там горе....
AKO WSI4KI OBI4AHME BULGARIQ TOLKOWA MNOGO I S TAKAWA JAR I GORDOST RAZKAZWAHME ISTORIQTA ,BULGARIQ 6TE6E DA BADE DRUGA ,DALBOK POKLON PRED SWETLATA MU PAMET
Винаги ми е били интересно да го слушам!Разказваше за нашата история достъпно,увлекателно с любов и патриотизъм!Поклон!П в мир!
Българио на колене првд паметта на великия ти син! Спи спокойно вечния си сън бай Петко, докато лма българи в България делото ти ще се помни! Поклон и вечна ти памет!
Почина един велик Българин.С кончината на полк Йотов България загуби един от най-големите си патриоти/родолюбзи/ Дълбок поклон.
Поклон на полк. Петко Йотов!Срещите с него винаги са били незабаравими. Благо му за уроците по родолюбие. Вечна му памет! Почивай в мир.
Сбогом Приятелю! Сбогом Българино! И кажи на оня горе, че колкото и велик войн да е бил Сюлейман, за негов паметник на българската земя място няма!!!!!
бог да го прости както се казва,българия изгуби още един от малкото останали патроити и истински голям човек!когато се появеше по телевизията и млади и стари го гледаха със затаен дъх!поклон!
Мир на праха му.Освен,че беше истински българин,милеещ за България той беше прекрасен баща,съпруг и дядо.Благодаря на Бога,че ни даде прекрасен пример за истинско семейство!!!!!
Един велик българин си отиде! Искрено съжалявам. Беше удоволствие да го слушаш! Поклон!
Поклон, пред неугасващия дух на родолюбие, с който заразяваше всеки. Мир на праха му! Дано България запази жив спомена за него. Искрени съболезнования към роднините и близките му.
Сега научавам за тази трагична загуба и въпреки ,че не е в първа младост смятам ,че един голям българин ни е напуснал.Съжалявам!М на праха му!
Поклон пред делото и духа на един велик българин!Поклон пред светлата му памет!Беше удоволствие да го слушам!Мир на праха му!
Мирно! За почест пред един от последните истински апостоли, пазители на честта на България!
Kadeto i da videh tozi chovek, mi praveshe mnogo silno vpechatlenie - taka v duh, takova prisastvie. Otide si edin goliam bulgari. Bog da go prosti
Човек и добре да живееумира и друг се ражда,и нека родения след него помни делата му ПОКЛОН!