Коментари - Сектите имали план да превземат обществото | dnes.dir.bg
назад

Сектите имали план да превземат обществото

Сектите имат план не само как да превземат едно общество, а имат цял план за отношение към семейството, към децата, към институциите. Това каза свещеноиконом Силвестър, цитиран от Агенция "Фокус".

Обратно в новината

Коментари - Сектите имали план да превземат обществото | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Абе Отеце Педтесятницата не е секта душко.

Е аз по-голяма секта от православната църква не съм видял досега :-) Само погледнете колко от глупостите които проповядва ги има наистина в Библията.

Къф е тоя силвестър па сега, на мен ми звучи от гейска секта.

Не зная дали има господ и не ме интересува.Но,ако има,Христос няма нищо общо с него.ВСИЧКИ религии са секти. В С И Ч К И!!!!!!!!А всички попове,ходжи,равини и още какви ли не там духовници са едни ПАРАЗИТИ. А всички вярващи са едни зомбита. Но това си е тяхна овча работа. Мисля,че няма да ми се обидят,че ги наричам овце,защото те сами се определят като стадо,щом си имат ПАСТИР.

Всички църкви са един вид секти- нещо, което ти не можеш и да знаеш.

стига сте чакали църквата да направи нещо за вас само се оправдавате заради злите си дела направете нещо вие за нея а пък аз мисля че словото се изопачава отам идват и различията между християните трябва да има повече любов между вярващите

Донякъде си прав, но не съвсем. Разликата между църквата и сектата, или да използвам по-правилния израз култа е, че култовите движения абсолютно обсебват живота на последователите си, систематизирано се стремят да ги откъснат от семейството им и да ги изолират от приятелите им, а ако не спазват правилата им ги заплашват с отлъчване, особено пък ако цялото семейство е член на сектата. Отлъчване ще рече, че хората от обкръжението на отлъчения повече няма да общуват с него, няма да му помагат, ще се държат сякаш той или тя изобще не съществува. Друг признак е, че човекът в култа започва да зависи финансово изцяло от организацията, отнема му се всякаква свобода и идентичност. Можеш ли да си представиш колко е страшно това? Култовете от рода на Йеховистите, някои мормонски течения, Муун, сциентолозите, всички те попадат в тази категория, докато при църквите - било то католици, православни, протестанти не е така.

Ilati tuk ma vishti faf OFFFISa mi kak katu doidat takivata, i As l kak samu gi Upravam na2-na3...Idvat tuk tes Amirikan4ita i: Hi,can we have a word,m-m::::Vikam-GA AWAY and dont let me see Ya again,vikam As...TE :BUT ,M-m there is a stuff we would gladly spek with Ya about...Vikam-shi izvikam uhranata ,Eiii,mom4entca,s tes riski i tabelki...Te .: ERRR ,tut.tut,tu,but..VIK tut,njama mat-DA va njama....I am sick and tired ,vikam,with you....As sam si ISTU4NO -PRAVOSLAVNA-till the day i DIE.....lovely,bloke

Krimenooo,,da si oprawis angliyskiya-edna VERNA duma nema6s,momytsceee..K te yslaga tse znae6s EZYKa na $espire i na BeaTLEs...Negramotna seleNkA

Дарвинистчето, ти от маймунката ли си произлязло. Я ходи малко да поработиш, че да станеш човек.

Молете се за спасението на България... Само Бог може да я избави от положението в което е . Свещенниците от православната църква да четат повече Библията и да се молят - вместо да ходят по семинари

Свещеноикономът Силвестър явно не е излизал от неговия си манастир или ако е излизал, то не е слизал от лимузината си. Иначе щеше да види, че скапаната държава отдавна е превзела семейството - с непосилните сметки, ненормалното работно време, мизерните заплати, и е напрвила така, че всеки среден българин да е на изчезване. Щеше да види, достопочитаемият свещеноиконом, как децата на българите се прекланят пред идолите си Азис и Скалата, и ценностната им система е по-зле от на умиращите от глад африканчета. Държавата България, за разлика от други държави, е създала условия за живот на паразинтите от миналото, преименували се на какви ли не секти на комунизма и на циганите. За други етноси, вярващи или не вярващи, в БълХария условия за живот няма. И след като уважаемият свещенослужител не може да направи разлика между християнин - православен и християнин - петдесятник, къде е тръгнал да се изказва по медиите по бели гащи? Я да не ни занимаваш с глупости, уважаеми, от вашата, комунистическа и новобогаташка секта по-страшна няма. Ае, къш.

Християнството е възникнало като секта на юдизма. Ако няма иновации в осъзнаването на Духа няма да име и духовно развитие в съзнаването. Човече би си останало но нивото на идолопреклоничествот ново учение в началото се нарича секта. След време ако учението е здраво и потребно, то превзема обествата и нищо не може да го спре, защото нищо не е в състояние да спре Духа, когато той еманира в нова форма. Високоуважав свещеноикономът Силвестър е само песъчинка в пясъка и не му е дадено да говори от името на по-високите дадености. Само пророците имат това право. Така, че да е жив и здрав!

Всички секти и сектички, религии и тям подобни трябва да се обединим духовно срещу най-голямото зло: ИСЛЯМА!

Госпосда, ясно ми е, че сте прост народ, но все пак ще обясня. Единствената причина да има днес България и българи след 500 години варварска (турска) напаст е РЕЛИГИЯТА. Това, което турците не успяха да направят за толкова време, комунистите успяха за 45 години. Всички в България сме продукт на безбожието и за това сме бедни, както духовно, така и материално.

Секта означава състояние на съзнанието, или по-точно на подсъзнанието на индивида. В секта може да влезе всеки наркозависим, алкохолик, дълбоко депресиран или неадекватен в мисленето си индивид, или човек, който е загубил вярната посока в живота си, тоест всеки един от нас. В съвременното общество, в някои секти се изплолзва хипнотично внушение, или пък се използват специални методи за внушение, като слушане на музика с определен монотонен ритъм, която изкуствено довежда до състояние на транс и т.н.. Който е учил психология ясно разбира за какво става дума. Не случайно напоследък се появиха толкова много хипнотерапевти. Сектите обикновено са някакви организации създадени с някаква идеална цел, но под това прикритие се извършва истинската манипулация на съзнанието. Прочетете малко повече за видовете мозъчни вълни до какво физическо състояние довеждат, честотата им например. Има достатъчно материали и картинки. Въпросът е много сериозен. Много често убийци стават хора, които са в някакво хипнотично състояние и не осъзнават какво вършат. Удобно за онези, които искат да останат скрити и неопетнени, нали? Звучи странно и страшно може би, но когато човек има познание тогава знае как трябва да постъпва. Аз лично съм с най-големи резерви към курсовете по Йога и учителите по танци над определена възраст в училищата. Защо? Защото в йогата влизат много неща: физически упражнения, дишане, медитиране, и т.н., които трябва да се провеждат в определени условия осъзнато и под ръководството на висококвалифицирани специалисти, каквито в България са единици в буквалния смисъл на тази дума. Знам го, защото от години наблюдавам внимателно този сектор, както и учителите по танци в училищата, някои от които са ми много съмнителни!?!?!?

Християнството както всяка друга форма на религия, където има сляпа вяра в несъществуващ авторитет (Бог) е вид секта. Целта обикновено е постигане на контрол в/у голяма маса от хора. Това, че юдео-християнската религия е общоприета в Европа не я прави по-малко разрушителна и подкопаваща рационалното и критично мислене у човека.

Най-голямата секта е глобализмът, предназначен да погълне по-малките секти - държавите, промивайки ви мозъците чрез масмедиите.

Яко! И аз отдавна искам да превзема обществото. Къде мога да се запиша в някоя секта? Например в ГЕРБ :)

Ами ако авторитета (Бог) е съществуващ? Ти как реши, че не съществува? Защото не си Го видял? Ти и Левски, и Ботев, и хан Аспарух, и цар Симеон и т.н. не си видял, но вярваш ли, че съществуват? Да, за тях има свидетелства. Но и за Бог има!

Првославната църква се държи като БКП!

Като гледам каква философия и какви расъждения, та сега разбирам защо е на това дереже страната ни. Велики мислители ... ха ха изчезваща нация, това сме! В старата /за някои тъпа/ книга Библията / за разл.от вас вие сте умни..bipolar 84 i ....тем подобни/ се казва Людете ми т.з.хората ми умират поради не знание, и не знам друга религия освен Християството която да казва да обичаш ближния както себе си...така че ако не зачиташ това което учи само на добро и казва не кради, не прелюбодейтсвай....м те чака ятагана ....! а някои други още по лоши неща господа и госпожици изчезващ род!

Сектите са отклонение от официално приетата религия и са също толкова агресивни. Трудно е за много хора да приемат различието. Не преча на никого да изповяда каквато си иска религия, стига той да не ме кара да приема неговата вяра за своя.

намериха с какво да ни забавляват, с такива статии искат да отклонят общественото внимание на хората от наболелите проблеми. А това че хората изнемогват и нямат пари за храна и лекарства не е по-малък проблем, и че 60% от българите са на границата на оцеляването.

Един сектант говори срещу сектите смех католици протестанти православни шиити суните и всякакви са все сектанти но просто по-успешни .

Отдавна ни се набива в главите, че българите са се запазили през 500-те години турско робство благодарение на вярата, религията. През предишни години благодарение на славянската писменост, защото можели да четат и пишат. На преведената Библия и др. Да Ви попитам: Защо са оцелели през всичките години циганите? Не само са оцелели, ами се множат при всички житейски условия. Ще станат повече от нас. Нямат вяра, религия, не ходят на църква, не спазват Десетте божи заповеди(те не ги и знаят), нямат писменост, не могат да четат. Може би и те са секта, защото ни превземат с тяхната култура(чалгата частично произлиза от тях), с техния манталитет( да крадеш и лъжеш), с ценностната си система и мирогледа си и т.н. ЗАЩО ОЦЕЛЯВАТ ЦИГАНИТЕ?

Не, човече, ти направо ме разби. ХАХАХАХАХАХА. Ние за секти говорим, той се закъхърил за учителите по йога и по ТАНЦИ?! Май си забравил да си пиеш хапченцата последната една седмица, щом си чак толкова параноичен.

Един човек умрял и отишъл в рая.Там го посрещнал един ангел и започнал да го развежда из рая и да му показва кое къде се намира.Разхождали се те цял ден и разглеждали всичките красоти на това прекрасно масто.Привечер стигнали до една горичка и навлязли в нея,тогава човекът забелязъл зад ени храсти група хора молещи се около една икона.Ангелът леко го дръпнал назад и му прошепнал: -Тихо това са православните!Мислят си ,че само те са в рая.Нека не им разваляме идилията!

Естествено че Бог съществува и неговото име е ББББ. Бог Бате Бойко Борисов!

Аз,който предадох родителите си ,не съм от секта.Иначе съм на мнението на 2+ 2.

Chetete Bibliata!

Православието е част от културната ми идентичност е един от компонентите на националната консолидация. Ще си седя максимално консолидиран.

Прост,злобен или и двете?

за първи път чувам, че християнин и петдесятник са две различни неща, ооо свещенна простота която властва над нашия народец....

Нека дядо Силвестър ми каже къде в Билията пише да се кланяме на икони и да ги целуваме.Аз друго чета: ПЕТА КНИГА МОИСЕЕВА ВТОРОЗАКОНИЕ[5:8]Не си прави кумир и никакво изображение на това, що е на небето горе, и що е на земята долу, и що е във водите под земята, [5:9] не им се кланяй и не им служи.

Abe shto ne se skriete s tia religiozni prostotii. Koi go interesuva bog religii i takiva gluposti :D

На сектите трябва да се сложи намордник!! Очевиден съм на какви ли не свинщини!!! Тия са зла гадъ!

Ти трябва да си пиеш хаптечата май? Щом като бъркаш жена с мъж!? Кажи къде в моя текст има подсказка от кой пол съм? Нека да видя това изречение моля! Направи си труда да ми го цитираш! И точно такива като тебе, на които все хапчета са им в главата май са най-опасните, а? Я се осъзнай!

Сектите много трудно биха пробили в страни с утвърдени традиции в религиозните свободи,а в страна като България,където се преследваше влизането в църква,какво искате да стане!Разрушенията от комунизма не са единствено в социално-икономическ аспект,но много повече в морално-психологичес

Имам познати от сектата на адвентистите от седмия ден. Странни същества - вълци в овчи кожи, подлеци, лицемерни, маргинални същества, някои от тях с изявени психоидни наклонности.

Като чета такива мнения се чудя как да реагирам. Нали ви е ясно, че сегашното християнство е смесица от ранното християнство и езичеството. Новия Завет е написан от професионални писатели, които са обединили езическите и християнските вярвания за да създадат една обща религия и да предотвратят разкъсването на римската империя. Стария Завет пък датира от хиляди години преди христа и се е предавал устно и най-вероятно също е бил променян през годините. Никой не може да каже каква точно е истината. Официалната църква най-малко от всички, защото грубо потъпква божите заповеди. Сектите винаги ги е имало. Още преди хиляди години е имало секти и винаги целта им е била същата. С такива статии само им правите реклама. Всеки да си вярва в каквото иска. Свободна страна сме всеки решава за себе си и си носи последствията.

Моите извинения, скъпа, за това че обърках пола ти. В повечето случаи, простотии като тези, които ти ги наговори, обикновено ги плещят мъже. Но ти се справяш добре! Изпитваш страх от учители по ТАНЦИ И ЙОГА. Не обясняваш защо, особено за първите. На това му викат параноя и е симптом за сериозно психическо заболяване. Надявах се да го лекуваш, затова беше коментара за хапченцата. Обаче ти явно не го лекуваш. Кажи ми все пак, защо точно от учители по танци те е страх? Защо не от учители по физическо, по химия, по физика, по биология, по български, по математика и прочие представители на учителското съсловие? Какво им е специалното, което отличава учителите по танци от останалите? Или не си пък чак толкова хахава и просто имаш някакви странни фобии? Има хора например, които имат фобия от клоуни. Други пък ги е страх от гъски - птиците, не особите като твоята. :)

Бог никога не е искал църкви или параклиси или квото и да е.Той е навсякъде около нас.Онези които се броят за пазители на вярата са само едни сребролюбци.Вместо да се строи църква, по-добре да се направи болница,но нали расата ще останат без сладката работа... и ще трябва да се вземат в ръце...никой не дава печени прасенца на безработни. А дали вярваш или не - няма никакво значение,ако е там,след смъртта - той ще прецени бива ли те или не за рая.Пък ако го няма и всичко е измислица - ще ви донесе ли някакво удовлетворение това, господа атеисти? В крайна сметка не е важно как се казва Бог-Иисус,Аллах или Ленин, важно е да не се злоупотребява от негово име,както правят всички секти.'Айде останете си с мир.И помнете че от 1993 циркулира слухът че Шефчето е българин!

Попе, попе, много си зле. Много. Нито Библията познаваш, нито историята. И си тръгнал да ръсиш акъл. Я, марш обратно при книгите барем ти влезе нещо в комунистическата манерка.

Християнството е основното течение, а всичките му разлконения (католицизъм, протестантство, православие и тн.) могат да се дефинират като секти (подгрупи). Всички те би следвало да бъдат равноправни. Една секта става опасна тогава, когато: 1. Преобладаващият брой нейни членове са ниско образовани и съответно винаги от страната на губещите в икономическия и социалния живот в обществото. 2. Започнат да се зарибяват деца, които нямат никакъв шанс, да проникнат в тайнството на Писанията, тъй като им липсва житейски опит и литературна база за сравнение. 3. Са изпълнени горните две условия и сектата започне да си служи с различни рестрикции, тоест да плаши членовете си с наказания от рода на дяволи, ад и тн и не им дава възможност да се запознаят с останалите религии (или течения на собствената религия) по света.

А я пък ти кажи, колко пъти е идвал Христос, защото Ленчето Уайт май ви води за носа да го гледате два пъти. А за иконите много добре знаеш, че не са идоли, но глупостта хорска какво ли не си измисля. П.С. Иначе истината е, че не силата на сектите е страшна, а безразличието на народа към вярата му.

Е това е журналистика: Някой някъде нещо е казал. Ама кой е тоя, какъв е. Какъв ще да е този семинар? ... Кога е бил, къде? Защо се е състоял? Иначе се получава, че някой пуска муха и гледа сеир ;) (а дали не е така)

Etu ta i tep,,Üvigiiii,, mi beshi pritisnenu za tep,,adjiba kadesi...I felt sad and lonely...I was DOWN a LOT....Hane,,pishish Umni prikaski....As kaktu si pru4el nadjavam sa,Ni moga da tarpa i da dupusna F BG druga vjara -usven-ORTODOX....Na TUKTU...fani ,ta drasni 2-3 dumi,Aku TI e ogodno,Beee ÜviGI...!!!!

де го чукаш де се пука.в сектите влизат само лумпените и дрогите.а ако си оставите децата самотни и без надзор има десетки други опасности, така че....

Има обаче едно важно уточнение: Стария Завет не е бил променян, и доказателство за това са откритите древни Кумрански ръкописи от Мъртво море. А Новия завет изобщо не е написан с цел универсална религия, напротив, това са исторически свидетелства за Исус Христос, че е живял, бил е убит на кръст, и после е възкръснал (което е най-трудното за вярване). Но ако е възкръснал, тогава наистина е Господ, и това не зависи от това кой вярва и кой не вярва- това е факт, който или се е случил, или не. И ако се е случил, тогава колкото и религии и вери да има, логично има само една истина, не може да са хиляди и все да са верни.