Коментари - Шоуто ”Биг Брадър” променило телевизията завинаги | dnes.dir.bg
назад

Шоуто ”Биг Брадър” променило телевизията завинаги

Джон де Мол, холандският създател на войаорското реалити шоу Big Brother ("Биг Брадър"), което навърши 10 години през септември, заяви, че никога не е вярвал, че неговата идея ще промени телевизията завинаги.

Обратно в новината

Коментари - Шоуто ”Биг Брадър” променило телевизията завинаги | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

По големи тъпотии от Биг Брадър и Сървайвар няма, но това се харесва от оскотелия наш народ. Героините на тези реалитита са по кориците на Плейбой и т. н.

ДО СПАСИТЕЛЯТ БЕЗ ВЛАСТ; ЕДИН ОТ МНОГОТО МЛАДИ , КОИТО ЩЕ ПРОМЕНЯТ СВЕТА КЪМ ГРАДАЦИЯ , ЕДИН ОТ МЛАДИТЕ ХОРА , КОИТО ВСЕ ОЩЕ СА ЗАПАЗИЛИ ЦЕННОСТИТЕ В СЕБЕ СИ , ЗА ДА ГИ ПРЕДАДАТ НА СЛЕДВАЩИТЕ ПОКОЛЕНИЯ ЕДИН ОТ ТЕЗИ , КОИТО МИСЛЯТ , ЧЕ ПАРИТЕ НЕ ПРАВЯТ ЧОВЕКА ЩАСТЛИВ , А ГО РАЗВАЛЯТ . ЕДИН ОТ ТЕЗИ ЩАСТЛИВЦИ , КОЙТО Е ПОДВЛАСТЕН НА СИЛИТЕ НА ПРИРОДАТА . А НЕ РОБ НА ПАРИЧНАТА С-МА И МАТЕРИАЛНОТО , КОЕТО Е ПРЕХОДНО , ЗАЩОТО И НИЕ СМЕ ПРЕХОДНИ НА ТАЗИ ЗЕМЯ И НИЩО МАТЕРИАЛНО НЯМА ДА ОТНЕСЕМ СЪС СЕБЕ СИ В ДРУГОТО ИЗМЕРЕНИЕ . ЕДИН ОТ МАЛКОТО ИСТИНСКИ ЩАСТЛИВЦИ , А .

В интерес на истината съм го гледал само когато жена ми е била нощни смени и преди да заспа ей тъй да има някой да ми прай компания. Щот по цял ден компютри и радиостанции ми бръмчат в ушите. Изобщо не съм се замислял в тва шоу кой кой е и кой ше спечели, се ми е тая, нека им са радва на парите човека и тва е. Кат има балъци да пускат СМС-и :)

Да, наистина се промени телевизията. Вече не става за гледане.

Мисля, че ПАВКАТА има право. Както е тръгнало, някой ден това ще се случи. Спомням си Европа от 60-те години. Нищо общо нямаше със сегашната простащина, злоба и мизерия, макар че беше разделена.

Тва извора на простотията по медиите :)

ПАВКА... прав си човече. Ама не си губи времето по форуми да обясняваш. ДЕЙСТВАЙ ;) И аз казах...

Явно е много печелившо да заложиш на воайорството, което много точно ни определя що за хора сме.

Очевидно се изживяваш ,като ЧОВЕК АНТИКОМУНИСТ ,,,!!! ИНТЕРЕСНО ЗАЩО СТРОЯ ИЗДЪРЖА 45 години при наличието на толкова много антикомунисти у нас !!!...и къде бяхте преди 10 ТИ -В КУХНЯТА ,ПОД МАСАТА НА ЗАГАСЕНА ЛАМПА -САКЪН НЯКОЙ ДА НЕ ВИ ЗАПОДОЗРЕ В ДИСИДЕНТСТВО ...!!!...и сега се опитваш да ни пробутваш ВЕЛИКИТЕ СИ прозрения ЗА ТВОЯТА АНТИКОМУНИСТИЧЕСКА ЕСТЕТИКА ...

А на мен този формат страшно много ми допада.Гледала съм всички издания до сега и не са ме разочаровали, с малки изключения.

Да, наистина я промени. Преди много харесвах програмата на НТВ. От както пуснаха Биг Брадър и следащите измислени реалити шоута аз НТВ не гледам!

ИСТИНАТА е много ужасна за някои хора -псевдоблюстители на морала, напротив шоуто е много поучително и е отражение на Андерсеновата приказка в която само едно малко дете казало -кралят е гол, та вие всички дето го плюете сте се скрили в собствените си черупки от лицемерие и плевдоморал и ще се скъсате от злоба че някой ви показва истината в очите -това просто не можете да го преживеете

фашистки експерименти с хора.

Ходи в Северна Корея или Куба. Там отдавна са изградили правилния строй. И като пукнеш от глад или те натирят в някой концлагер, още веднъж си помисли за демокрацията. Второ, лицензът за шоуто е холандски, а не американски. Горе са ти го написали съвсем ясно. Ама такива като тебе са първосигнални като кучетата на Павлов - всичко, дето не им харесва, трябва по дефиниция да е американско и плюенето започва сега. Трето, шоуто е феномен само по себе си. Не твърдя, че е добро или не, но провокира хората. Ако не привличаше по някакъв начин зрители (съответно реклами и пари), отдавна да е забравено. Специално у нас преобладава простащината и кретенизма на повечето от участниците. Рядко можеш да видиш интелигентен човек в шоуто. Но за съжаление у нас то е доста точен разрез на обществото ни като манталитет, възпитание и т.н.

Наистина телевизията е променена дотолкова, че по-добре без нея. Разни досадни, опростачващи шоута, хазартни игри, просташки, шумни, стресиращи с децибелите си реклами , тъпи филми, пропагандно - манипулирани новини и лигави журналя. Идиотщини - особено но БНТ, НТВ и БТВ - разплули са се! Що да си губим времето - я по-добре книгите, нета, видеото и компютърните игри!

Не слагайте Big Brother в един кюп с турските сериали, защото комшийските продукти са доста по-морални. Аз с удоволствие гледам Брак с чужденец, в който са заложени високохуманните идеи за уважението и отговорността в семейството, за взаимоуважение и взаимодействие между поколенията и най-вече за необходимостта от приятелско, безконфликтно съжителство на балканските народи.

сигурно е или македонец, или 'турчин' от ДПС-то, или емигрант, или педераст, въобще, всякакъв друг, но не и нормален, бял, хетеросексуален българин.

Биг Брадър е само една мъничка част от една огромна кампания, за която надали ще преувелича много, ако я нарека психотронна война срещу разумната част от световното население. Целта е волята, разума и добродетелите на хората да бъдат сведени до минимум. Поне в България има вече подобаващи резултати.

Съгласен съм напълно с павката и звездичка. Само дето Биг брадъра не е американска измислица,а на слободен холандец след като прочел книгата на Джордж Оруел със заглавие 1984. Това е една ужасно подтискаща книга, която могат да разберат само хора живели в тоталитарно общество. Когато се дебнехме едни други в уневерситетите, в работата, в квартала. Когат за да отидеш до ГДР, Чехословакия, Полша и друга соцдестинация трябваше съгласието не само на милицията, но и на парт. секретар и профпредседателя на предприятието в което работиш и дори на кварталния отговорник(имаше такива, ДА. Нашия беше леля Ката-злобна стара мома, върла партийка)От всички тези фактори зависеше всяко пътуване в соцлагера.

ДО OZZYХУБАВО МИ ДАВАШ ЗА ПРИМЕР , СЕВЕРНА КОРЕЯ , НО ТЯ НЕ Е КРИТЕРИЙ ЗА ДУХОВНОТО РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕЧЕСТВОТО . КРИТЕРИЙ ЗА РАЗВИТИЕ СА ТИБЕТЦИТЕ , ЙОГИТЕ , КОИТО СЪС СТЪПАЛА НАПРЕД ОТ РАЗВЕТИЕТО НА ТАКА НАРЕЧЕНАТА ЗАПАДНА , РЪКОВОДЕЩА СЕ САМО ОТ МАТЕРИАЛНОТО РАЗВИТИЕ ЦИВИЛИЗАЦИЯ . РАЗБЕРИ ,ЧЕ ПАРИТЕ СА СРЕДСТВО ЗА ПРЕЖИВЯВАНЕ , А НЕ СРЕДСТВО КАТО САМОЦЕЛ - МНОГО ПРИСЪЩО ЗА ХИЛЯДИТЕ И МИЛИОНИ АЛЧНИ СЪЩЕСТВА ПО СВЕТА . РАЗБЕРИ ,ЧЕ ОТ НАШАТА ЗАОБИКАЛЯЩА ПРИРОДА И ОТ ВСЕЛЕНАТА И КОСМОСА ,НЯМА ПО - ВЕЛИКИ ТВОРЕНИЯ И ВСИЧКИ НИЕ , ЧОВЕЦИТЕ , КОИТО МИСЛИМ , ЧЕ МАТЕРИАЛНОТО Е НАД ВСИЧКО ,

Какво плачете? Тъпа била телевизията... Ми то телевизията винаги е била и ще бъде другото име на тъпотията. Просто не гледайте телевизия. Елементарно!

ДО ОZZY -ПРИМЕРА ЗА СЕВЕРНА КОРЕЯ ТИ Е НЕМЕРОДАВЕН . АЗ ГОВОРЯ ЗА ТИБЕТЦИТЕ , ЗА ЙОГИТЕ , ЗА ТЕЗИ ХОРА , КОИТО СА НА МНОГО - ПО ВИСШ ЕТАП НА РЗВИТИЕ ОТ НАС , ХОРА , ЖИВЕЕЩИ В ХАРМОНИЯ ПЪРВО СЪС САМИТЕ СЕБЕ СИ И С ОКОЛНИЯТ СВЯТ , ХОРА , КОИТО СА МНОГО ДАЛЕЧЕ ОТ МАТЕРИАЛНОТО , МНОГО ДАЛЕЧЕ ОТ ТОЗИ , ЖЕСТОК , ПРИМИТИВЕН , ПРИСЪЩ ЗА СЪЩЕСТВАТА , С ПО- НИСША НЕРВНА ДЕЙНОСТ ОТ НАШАТА . А НИЕ СМЕ ХОМО САПИЕНС РЕЦЕНЗ ,- РАЗУМНИ СЪЩЕСТВА , КОИТО МОЖЕМ ДА ПРЕДОТВРАТИМ ТАЗИ ПЪРВИЧНА АЛЧНОСО , ЗАЩОТО НЕ СМЕ ВЕЧНИ , И НИЩО ОТ ТОВА , КОЕТО СМЕ ПРИТЕЖАВАЛИ КАТО МАТЕРИАЛНА ПРИДОБИВКА , НЕ ЩЕ ОТНЕСЕМ В ДРУГОТО ИЗМЕРЕНИЕ , НАРЕЧЕНО КОСМОС . СЕГА УБЕЖДАВАШ ЛИ СЕ ,ЧЕ НИЕ СМЕ НИЩОЖЕСТВА ПРЕД ВСЛЕНАТА , КОИТО СЕ ЯДЕМЕ ПО МЕЖДУ СИ , ВМЕСТО ДА НАПРВИМ СЪВМЕСТНО НЕЩО ГРАДИВНО , ВЪЪВ КОЕТО ВСЕЛЕНАТА ЩЕ НИ ЗАПОМНИ . НЕ ЗАБРАВЯЙ ,ЧЕ НИЕ СМЕ ГОСТИ НА ТАЗИ ПЛАНЕТА , И ЧЕ ЩЕ ПРОСЪЩЕСТВУВА ИДЕЯТА НА ВСЕЛЕНАТА , А НЕ АЛЧНОСТТА НА ОТДЕЛНИЯТ ИНДВИД . ЗАКОНИ НА ПРИРОДАТА , АКО НЕ ГО РАЗБЕРЕМ , ЩЕ НИ ПРИНУДАТ ДА ГО РАЗБЕРЕМ , ХОМО САПИЕНС РЕЦЕНС.

В началото на Студената война 1947 г. - Алън Фостър Дълес първият шеф на ЦРУ - заявява: Ние ще хвърлим всичкото злато на САЩ, цялата сила на САЩ за измамване и оглупяване на хората от социалистическия свят. Незабелязано ще подменим човешките ценности с фалшиви. КАК? Ще намерим единомишленици в тези страни и Русия. Ще разгърнем грандиозна по мащаби разложителна работа, ще изтръгнем социалната същност на литературата, ще насърчаваме автори, които втълпяват в човека култ към секса, насилието, садизма, предателството - тоест безнравствеността. Нужни са писания, осмиващи естествеността и почтеността като архаични отживелици. Простащината, наглостта, лъжата и измамата, пиянството и наркоманията, животинския страх сред хората, безсрамието, доносничеството и още много пороци заложени в човека трябва да се раздвижат. Така ще разклащаме поколение след поколение, ще предизвикваме ерозия и развращаване на младежта. Ще създадем човек с консумативна психика на елементарен потребител. Всичко това ще извършим под девиза: ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА И ГРАЖДАНСКИТЕ МУ СВОБОДИ. През 1992 г. Държавният секретар на САЩ Джеймс Бейкър заяви пред техния конгрес: Ние изразходвахме над 30 хиляди милиарда долара, за да победим в студената война срещу СССР и неговите сателити, за да предизвикаме материален и духовен срив.

Не си сам,да знаеш!Само около мен има няколкостотин души,които мислят по същия начин.А помисли си за цялото земно кълбо.Дори и с двама души да се увеличи броят на отричащите духовни

Напълно съгласна!!!Не отстъпвай от убежденията си каквото и да ти мучат тези говеда наоколо.Не разпилявай златни ябълки и не ги поднасяй на свинете!!!

До ПАВКАТА: Корчагин, много са хубави идеите ти, само дето са малко вмирисани на нафталин. Ти явно си хлапе и не си спомняш времето когато парите бяха мръсна дума, времето когато всички трябваше да са многостранно развити личности. Получиха се обаче МногоСтранно развити личности. Вгледай се в днешния ден и близкото минало. Нима не виждаш дечицата и внучетата на водачите от от нези времена на духовна извисеност, които днес са партийни лидери, бизнесмени на годината, виши администратори? Нима не си чувал за милиардите долари по сметките на техните бащи и дядовци? Нима не са именно те онези хора, които ти заклеймяваш? Знаеш ли има някаква преимственост между средновековната догма Отречете се от земното - ще ви се въздаде на небето и социалистическият морал отричащ материалното. Що се отнася до любимите ти тибетски философии, то позволи ми да запитам, ти бил ли си в Тибет? Що не отскочиш да видиш мизерия. Какво друго според теб остава на хора поколения лишени от земни блага освен да се отрекат от тях. Като лисицата казваща за недостижимото грозде, че то сигурно е кисело. :) За да разбереш тибетката и индийска философия не бива да забравяш, че в основата й стои хилядолетен глад. :) А иначе приветствувам идеалистичния ти порив. Но за да се превърне той в социална алтернатива ще трябва да измислиш нов социален модел с всичките му регулаторни механизми и ценностна система. В противен случай ще изглеждаш като един друг форумец, който много държеше да разберем, че е чел Оруел. :)

ДО ЕLITARIST МНОГО ДОБРЕ СИ СПОМНЯМ ОНОВА ВРЕМЕ , РАЗБИРА СЕ . ВСЕ ПАК СЪМ НА 36 Г . СЪГЛАСЕН СЪМ С ТЕБ , ЧЕ СЪЩИТЕ ТЕЗИ , МНОГО ОТ КОИТО ИЗОПАЧИХА ИДЕЯТЯ , СЕГА СА ПЪРВИ КАПИТАЛИСТИ , ТАКА НАРЕЧЕНАТА ЧЕРВЕНА НОМЕНКЛАТУРА ИЛИ БУРЖОАЗИЯ . ТЕ ОПОРОЧИХА ИДЕЯТА . ТО И НИКОГА НЕ Е ИМАЛО СОЦИАЛИЗЪМ И КОМУНИЗЪМ - ИСТИНСКИ . ВСИЧКО ТОВА , КОЕТО СМЕ ПРЕЖИВЕЛИ Е БИЛО ДИКТАТУРА ИЛИ ПО - МОДЕРНО КАЗАНО - ТОТАЛИТАРИЗЪМ . НО ВЪПРЕКИ ТОВА , ТОГАВА СЕ ЖИВЕЕШЕ ПО - СПОКОЙНО , ИМАШЕ СИГУРНОСТ , ХОРАТА КАТО ХОРА БЯХА ПО -ИСТИНСКИ , АКО Е ИМАЛО ПРЕСТЪПЛЕНИЯ , Е ИМАЛО МНОГО МАЛКО И ТО НА ИЗОЛИРАНИ МЕСТА . ЗНАМ , ЧЕ ВЕДНАГА ЩЕ МЕ КОНТРИРАШ ЗА ЛАГЕРИТЕ . НО ТОВА Е ТЕМА , ПО КОЯТО МНОГО СЕ СПЕКУЛИРА ОТ ДНЕШНИТЕ ТАКА НАРЕЧЕНИ ДЕМОКРАТИ . А ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО ТИБЕТ И ТИБЕТЦИТЕ СИ В ГОЛЯМА ГРЕШКА . ПОНЕЖЕ СЕ ЗАНИМАВАМ СЕРИОЗНО С ЙОГА , ИМАМ ЧЕСТА ДА ПОЗНАВАМ ЛИЧНО ТАКИВА ЛИЧНОСТИ ,КОИТО СА ТЕХНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ . НИ НАЙ - МАЛКА ПРЕДСТАВА СИ НЯМАШ ЗА ТЕХНИЯ БИТ , КУЛТУРА И ЦЕННОСТИ . САМО МОГА ДА ТИ КАЖА ЕДНО ; И ДА ИМ ДАВАШ МИЛИОНИ , НИКОГА НЯМА ДА СЕ СЪГЛАСЯТ ДА ЖИВЕЯТ НАШИЯ ИЗКУСТВЕН ЖИВОТ . ТЕ НЕ СЕ ПОДАВАТ , И НИКОГА НЯМА ДА СЕ ПОДДАДЪТ НА МАТЕРИЛНИТЕ ОБЛАГИ , ЗАЩОТО СА ВЪЗПИТАВАНИ В СЪВСЕМ ДРУГИ ЦЕННОСТИ И СА НА ПО - ВИСШ ЕТАП НА РАЗВИТИЕ ОТ ЗАПАДНИТЕ МАТЕРИАЛИСТИ.

Павеле, каша ти е в главата. Ако толкова вярваш в тези неща що дириш в цивилизацията? Всичко наоколо, дори и интернета на който пишеш е резултат и инструмент именно на това срещу което непрекъснато крещиш - писането с главни букви се възприема като крещене. Сигурно знаеш, че тибетците са преди всичко много спокойни хора. Някои преди мен правилно са ти казали - аман от хора, които говорят едно, а правят съвсем друго. И ти си като тях - ползваш всички облаги на цивилизацията, работиш за пари, харчиш ги, с което спомагаш за поддържането на така омразният ти строй, а в следващия момент почваш да отричаш всичко това. С една дума на това му казват демагогия.

Всички, които смятат че се жертви на заговор биха могли да се запитат кой и как ги е накарал да гледат тези предавания. И защо са ги гледали тях, а не са отишли на театър, опера или класически концерт? Цялата история ми звучи като кой ми а.а в гащите Сами сте си направили избора и сега някой си ви бил виновен. Не се оправдавайте! По телевизията има всичко и новини и филми (различни) и спорт и музика и научно-популярни предавания. Това, което се гледа стои в ефир, което не се гледа - заминава в забвение. Защо гледате? Интереса към чалгата и този вид предавания е следствие от целия живот и манталитет в България. Започва с отношенията между хората, отношението към работата, институциите и държавата. Аз не зная нито имената на чалгаджийките нито песните им, нито тези риалити предавания, просто защото не се интересувам от тях. Болшинството от плюещите тука обаче са запознати с пълни детайли, което значи, че редовно следят какво става. Ого дори е гледал такова предаване цял час. Защо бе джанъм, като е ясно на първата минута за какво става въпрос? Така, че мили ми възмущаващи се, не обвинявайте някой, че измислил някаква глупост, такива винаги има, а себе си и околните, че се интересувате от глупости и по този начин им позволявате да живеят и се развиват.

За да има човек свое мнение за дадена книга, трябва да е прочел книгата. Същото е и с предаванията. Е, при такава дълга и шумна рекламна кампания на първото Биг брадърче, признавам, че и аз проявих някакъв интерес. След като видях за каква простотия става въпрос, интересът ми бързо се стопи. Успях да опазя и своите деца от подобна тъпотия, само че... Дъщеря ми, която тогава беше 3-ти клас, ми се оплакваше, че в училище и се присмивали, защото не била гледала предаването... Та така... А за останалото си прав... Лошото е, че най-податливи на подобен род тъпизми са децата ни...

Тоя да дойде у панделата и че ми стане на Биг Мадър!