Роми сами бутат гетото си
Повечето от ромите от гетото в комплекс „Меден Рудник” в Бургас сами събарят къщите си, за да могат да си приберат поне строителните материали.
Обратно в новинатаКоментари - Роми сами бутат гетото си | Днес.dir.bg
Коментари
Изключително тежка е демографическата ситуация в страната населението години наред застарява намалява и произтича своего рода самогеноцид на българския етнос продължители ще са ни ромите!
Не е хубаво да мъчат циганята, да им помогнат с повечко динамит. Да го гръмнат докато са още вътре, така ще им се реши и проблема с подслона. За солидарност да натъпчат вътре педалите от БХК, като предварително им натъпчат гъзовете с нещо гадно.
Фашизма не е нищо друго освен насаждане на страх. В България има фашизъм и той е ромски. Идеолозите са някъде в Западна Европа, а инструментите са БХК и Гоце. Целта е изтласкването на неромското население от определени села и нарочени малки градове и създаването на цигански анклави. Голямата цел е - мангалите да стоят в БГ и да не идват да серат в Западна Европа, че по-скъпичко излиза да се чисти след тях. Нека българите се мъчат и да плащат за тяхното развъждане.
до до Иванов боклук си ти бе мангал мръсен ,къде са били тия кметове и не знам си кви когато циганите си строяли къщите ,кажи къде са спали или не знаеха че там се строят незаконни къщи .Да знаеха и то много добре но имаха нужда от циганския вод по време на местните избори ,ебаси мангалската държава.
Дир БГ, защо ми изтрихте постинга? А вие български лайна, защо плюете циганите, да не сте по-добри??? Нормални ли сте да искате ромите да живеят като скотове??? Нормални ли сте да си искате Земята- дано легнете в нея! Нормални ли сте да оставяти циганчетата без покрив??? Дано никога не видите деца! Работили сте били-КОЛКОТО РАБОТИТЕ, ТОЛКОВА ДА СТЕ ЖИВИ! И нека Господ ви съди или дяволите да ви вземат! Това го казвам аз -българин, който се срами от всички тук плюещи!
Айде пак олигофренски изпълнения .Не се събарят къщи на роми а се премахват НЕЗАКОННИ СТРОЕЖИ!!!
Проблема има решение- да се изселят на някой много отдалечен необитаем остров в Тихия океан тия мангали и там да правят каквото искат, да се самоизхранват сами като ловят дивеч/ако има такъв/ и пият вода от морето, оттам не могат да избягат, може дори и на канибали да попаднат, лошото е че ако им падне, ще унищожат природата там, ама след това и те няма да оцелеят
Романи Бахт пък обяви, че е задействала процедура в ООН заради акцията по събарянето на незаконните къщи. Тая организация е тотално изперкала. Нали къщите са незаконни-какво искат , да ги узаконят европейците ли??? Ама че тъпунгери. Тая измет циганите са същества със някаква деформирана ценостна система. Не е нормално да даваш детето си под наем и то да проси, да проституира, да краде и какво ли още не. В този аспект следва и наказателното право да бъде съобразено с ценостната им система. Пък нека мангалозащитните организации си мрънкат. И никакви помощи за тия лентяи.
хелзински комитет да им купи по един парцел да им уреди разрешителните енергото да им пусне ток и вода да им прокарат какво лошо има в това.По добре да млъкнат защото вече наистина са противни да си ги носят в Хелзики, Да ги махат от тук не мога да понасям тази зган
Незаконните постройки трябва да бъдат разрушени от собствениците им или същите трябва да заплатят услугата по разрушаването им. Нормално е ромите сами да рушат къщите си защото в България законите са еднакви за всички и ако общината им ги събори, следва да ги съди за заплащане на разходите. Ние сме правова даржава. Нали?
Писна ми от тази търговска организация БХК! Уважаеми правозащитници, ако аз, един етнически българин, се самонастаня на някакъв парцел и го застроя, пак ли ще излезете с декларация? Пак ли ще съдите държавата? Съмнявам се. Вие правозащитна организация ли сте или рекетьорско-фашистка За вас само ромите ли са хора?
Аз пък съм задействала процедура за ПРЕМАХВАНЕ НА ДИСКРИМИНАЦИЯТА НАД БЪЛГАРИТЕ в СОБСТВЕНАТА ИМ ДЪРЖАВА!И за обявяване на ТУРСКО-ЦИГАНСКИ ГЕНОЦИД над българите в България.
За да получаваш държавна помощ, трябва да имаш законен адрес, на който живееш. Те сега къде се водят адресно регистрирани? Учениците също трябва да имат домашен адрес.
Е стига вече! Видяхме и по Euronews - навсякъде в Европа незаконно построените гета се събарят - нали това направи Франция само преди 2 дена! Как така само на нашите роми им се нарушават правата, когато държавата най-сетне следва закона!
Всички са равни пред закона - или това се оказва една заблуда. Не съм съгласна, циганите да имат повече права! Който съвестно си плаща данъците, той има право да протестира срещу неуредиците в дадената държава. Ще ме извиняват БХК, но тук вече не са прави. Подкупни мижави душици-за малко пари са готови на всичко.
Само така!За справка- така е и вПариж , така е и в Рим, рушат се с пълна сила гетата!Първо циганите да се научат да спазват законите, тука фондациите си мълчат защото им изнася беззаконието!
заспалия пловдивски кмет славчо атанасов може само да се поучи от действията на бургаския си колега.с десетки години в столипиново и шекера се строи без разрешение и план, обаче няма кой да им каже и копче на мангалите.напротив, ако може да им вземе гласовете на следващите общински избори същия тоя славчо. и теманета ще им прави.
Моля Хелзинкския комитет и Романи Бахт да ми помогнат да си узаконя една малка сградичка пред Александър Невски. Мн ме кефи гледката там и искам там да живея. Аз сам ще си я построя сградичката, само помощ искам да пишете наляво-надясно по европейските институции. И аз съм от малцинствата, споко, лафа за дискриминацията ще мине ;-)
Я я дайте насам тази Европейската конвенция за правата на човека и основните свободи-както сме натясно в панелничето и спим като в караулно на смени поради липса на легла за всеки ,ще взема и аз да си харесам някое местенце и да си вдигна една колибка с подръчни материали .Може и сателитна чиния да си сложа над нея та да заприлича на циганска.Не зная само дали ,за да си ползвам привилегиите ,ще трябва да се обевя за циганин ?До сега като прост българин само плащам и плащам за всичко и трябва и за най -елементарното куп разрешения ...В този случай циганията срещна железен враг-големите пари, така ,че ще трябва макар и пред зима да си стяга парцалите за това са започнали сами да събарят и да се местят .
Ха сега пък тези изкарват ромите потърпевши. Не може да си построиш къщичка където ти падне, не сме в каменната ера. Като не им харесва да се махат от България!
zashto az trqbva da se izrasq 100 bona za parcel a bai mangal da stroi kadeto si iska i bez da pla6ta danaci
gorkte romi.napravo jal da ti stane.6te sabarqt nezakonnite im ka6ti.6te pra6tat decata im na u4ili6te.boje opazi.kakvi maki gi karat da ponasqt.tova 4e ostavat bez dom ne e hubavo, no vse pak nikoi ne gi e karal da stroqt bezzakonno.dano podobni novini se 4uvat ne samo v burgas, a v cqla Bulgaria.
Pro4etete kakvo praviat v Avstralia .Deklarazia kam imigranti-müs se umorihme ot tova da se staraem da ne sasegnem pravata na tosi ili onsi,na koito mu,e trudno i ne iska da givee spored sakonite na Avstralia ste go pomolim da se premesti v druga to4ka na planetata,,na horata im pisna ot krivorasbrana tolerantnost.Na mangalite kato ne im haresva,kam India,ama i tam ne gi stat
Нещо не мога да разбера - защо според Български хелзински комитет държавата ще извърши грубо погазване на правата на човека? Тези права на човека включват ли погазване на закона? Това не е ли своебразна дискриминация - ромите могат да не се съобразяват със законите, другите етноси не? Или просто си е бизнес? Бизнес, който не е нищо друго освен кражба от данъкоплатците? Тогава БХК не е ли за ДАНС?
Интересно къде беше БХК когато цигани изнасилиха, убиха и разчлениха тяхна учителка-пенсионерка Или когато цигани убиха 17-годишен български младеж, като преди това са го впрягали в каруца. Крайно време е БХК да бъде закрит поради дискриминационно отношение спрямо българите.
рекетьорско-фашистка господине чул те господ и циганите и другите боклуци така наречените турци и помаци нямаше да ги има и щяхме да сме си само чисти българи
Това е добо и за циганите, защото циганските гета бълват болести, не само неграмотници, крадци и убийци. Мрасотията е страхотна. Гладът също. Трябва цялостна промяна по циганските проблеми - всички задължително в училище. Ако не ходят спиране на всички социални помощи. Ако не могат да си гледат децата, да им се вземат, а за тях веднага работа /в чистотата, озеленяване/ и да им се удържа за издъжката на децата. Ако не искат да работят, задължително принудителен труд. Ако пак се разплодят, пак да им се вземат децата. Помощите да са до шест месеца, ако през това време не си намерят работа - да се спрат. Тези хора трябва да се нучат да живеят ,като всички в тая държава. Да работят, да раждат толкова деца, колкото могат да гладат, да си плащат сметките и т.н. Това е полезно за тях. Не е злоба и омраза. Как по света имат такива мерки, за справяне с такива като тях, а ние не можем да ги прилагаме. Какво дискреминация има тука. Няма. Каквото за нас, така и тях. А тия ромски организация да вземат да помагат на ромите да се образоват и научат да живеят като хората, а не само да крадат пари от проекти. БАТ БОЙКО ДА ПОМИСЛИ ЗА ТОВА.
Има майки, които разчитат само на детските, добави още представителят на ромската организация- АМИ ДА РАБОТЯТ. ТЯХ ГИ МЪРЗИ. А НИЕ РАБОТИМ ЗА БЕЗКРАЙНИТЕ ИМ ДЕТСКИ. ЗА ДЕЦА, КОИТО НА 14 ГОДИНИ ЗАПОЧВАТ НОВО РОЕНЕ НА КРАДЦИ, УБИЙЦИ И ИЗНАСИЛВАЧИ. ОМРЪЗНА МИ ДА ГИ ХРАНИМ!!!! ТРЯБВА ДА СЕ ОГРАНИЧАТ ДЕТСКИТЕ ДО 3-ТО ДЕТЕ!!! ИНАЧЕ ТАЗИ САРАНЧА ЩЕ ПОГУБИ БЪЛГАРИЯ.
Те вместо да реват за правата им, но да видат и какви задължения имат подопечните им към държавата и обществото. Да вземат най-напред да платят сметките им ток и вода, че ми омръзна да ми надписват едни загуби, дето не казват къде ги правят, ама нещо се досещам. Защото аз като плащам, пък те не, чии права и задължения са нарушени тогава?
Къде отиват после, обаче. Що не вземе БХК да се застъпе за правата им да ги спазват най-вече в т.н. демократични държави (защото ние не сме според БХК) и да вземат да ги заселят там, понеже като се махнат от Меден рудник и ние ги нещем.
Ромите в Пловдив 12 години не бяха си плащали тока, а в същото време всеки обикновен българин и за 2 лв неплатена сметка го изключваха след няма и един месец. Построиха им страхотни къщи, в които да живеят под наем, а те ги потрошиха и не си плащаха дори този смешен наем, който беше определен. Дали тогава БХК забеляза, че имаше и български бедни семейства, които нямат дом? Докато разните правозащитни организации учат ромите, че имат права, но забравят да им споменат, че имат и задължения, няма да има интеграция на ромите. Сега ще сезират кого ли не, а когато Бюрата по труда им намират работа, а те си вадят болнични и не работят, а когато с подкупи се изкарват инвалиди и взимат пенсии защо не сезират никого? И най-после защо не отговорят на въпроса Защо в България само това малцинство има проблеми, а другите нямат и се интегрират успешно в нашето общество? Не е ли очевидно, че който учи, работи и спазва законите не е подложен на дискриминация? Тогава дискриминация излиза, че е да искаш от някого да живее нормално.
ТОЗИ ХЕЛЗИНСКИ КОМИТЕТ ТРЯБВА ДА СЕ ЗАКРИЕ. ТОВА Е ЕДНА ДИСКРИМИНАЦИОННА ОРГАНИЗАЦИЯ СПРЯМО ЧЕСТНИТЕ ГРАЖДАНИ,ЗАКОНИТЕ И ЗАЩИТАВАЩА ПРЕСТЪПНИЯ НАЧИН НА ЖИВОТ! ЦИГАНИТЕ ОТДАВНА ИМАТ ВСИЧКИ НУЖНИ ПРАВА И УСЛОВИЯ ДА СЕ РАЗВИВАТ КАТО НОРМАЛНИ ГРАЖДАНИ. ИМА МНОГО РОМИ КОИТО СЕ ИНТЕГРИРАХА И ЖИВЕЯТ НОРМАЛНО И ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ СА ДИСКРИМИНИРАНИ В БЪЛГАРСКОТО ОБЩЕСТВО. ОСТАНАЛИТЕ НЕ ЖЕЛАЯТ ДА СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ
Нормални ли сте да искате терор над ромите??? Нормални ли сте да събаряте къщичките им??? Нормални ли сте да оставяте децата им без покрив??? За какви права серете по медиите??? Аз съм българин и ме е срам от всички вас! Нека Господ ви съди или дявол да ви вземе! Нека това, което желаете на циганчетата се случи на вашите деца!
Възприемам това като урок по законност..И въобще не е свързан с действия другаде напр. в Париж преди дни то беше планирано отдавна....Надявам се че благодарение на този кмет в Бургас ще тържествува ЗаконътПърво в Бургас..после и в други градове после в селата и накрая и в цяла България само така ще живеем по добре..
Търсих начин да взема отношение по този въпрос, но това което си казал(ла), абсолютно се препокрива с моето мнение!
Абе не е виновна България. Цигани има из целия свят и си живеят по един и същи начин: нагърба на държавите. Чергарството просто им е в гена. Но едно е една богата държава като Германия да отдели 200 евро на циганин, при условие, че заплатата му е 10 пъти по-голяма, друго е тук, дето се извиваме на предела на оцеляването, да отделим същите пари. Толкова много ниви пустеят в България, а поголовно внасяме хранителни продукти. Цели села обезлюдяват, а къщите си стърчат самотни. Но циганина бега, където е далаверата и келепира. Не визирам всички цигани, има и такива, който се трудят и живеят чисто и в подредени къщи. Но закона трябва да е за всички!!!