Метрото напукало джамията
Изкопните дейности по проекта за столичното метро, които са на два метра разстояние от стените на централната джамия “Баня баши“ в София, застрашават храма от увреждане и разрушаване, съобщиха от пресцентъра на Главното мюфтийство.
Обратно в новинатаКоментари - Метрото напукало джамията | Днес.dir.bg
Коментари
Джамия в София като паметник да, има черва в Истамбул.Ама да вие някой не съм съгласен.Лично мое мнение.И нека си помислят тия които се притесняват!!! може да е наказание от Господ или както наричат.
Да, прав си, че на 1 кв. км има църква, джамия, синегога и катедрала. И коя е под земята? В Белград имаше подобна джамия, която беше на близо 500 години, но една вечер на сърбите им писна от мюсюлманите и наскоро я запалиха и цялата изгоря. България над всичко!
Мюсюлманите са напаста на модерния свят. Да ви еба и в джамиите умрели си ги наврете в гъза дано.
до БЕСЕН АТАКИСТ - кво се пениш свиня гяурска ,османците нищо не са направили ,нито са клали нито са убивали невинни хора ,ти мангал мръсен иди пред народното събрание с пушка и да видиш как ще те гръмнат.Какви герои какви борци сте имали мамицата ти гадна .Ботев Левски и другите ли са ви борците ,убийци на невинни хора ,крадци на дребен добитък ,тия кокошкари ли са патриоти кажи ,то и патризаните ви бяха борци за свобода къде са сега ,всички ги псувате ,след някоя друга година така ще стане и с кокошкарите като Левски ,вървите с 50 год назад ,много късно схващате някои работи.Кой е изтрепил интилигенцията ,Вазов какъв е бил ,бащата на убиеца Ботев какъв е бил ,тях защо никой не ги е трепил .Всеки който е имал проблеми със семейството или родителите си по това бреме излизал на балкана и за да оцелее е трябвало да ограбва хората и да убива както са направили и вашите кокошкари ,след това станали патриоти хахахах . Османците не са рушили никакви културни паметници а напротив те самите са разрешили на българите да си построяват църкви и храмове ,всичките ви църкви са построени по османско време педарас смотан.Еничари е имало да но не на сила а българите сами си изпращали синовете в османската армия ,тогава е било чест за младежите да служат в тая армия ,мохамеданчването е присъщо само на вас гяурите /българите които насила сменихте имената не само на живите а и на мъртвите или го забрави това а то беше много скоро тука .Ти смотан българин не си знаеш историята от преди 20/30 год а си седнал да ми приказваш за 400/500 год назад , майка ти неграмотна .
Нещастно озлобено и безмозъчно създание. ние сме си в България и ще си живеем по български и ще искаме да се говори на български. Който иска да си говори на турски и да си живее по турски, има си такава държава. Ако си в Турция и се пишеш турче, какво си навираш носа в българските дела. Това да не са ти изборите. Племе еничарско мръсно и отритнато от всички. Ни турци, ни българи. Шизофреници.
Ей,читак плесенясал, вземай предвид, че търпението ми е лимитирано, а ме сърбят и ръчищата!Разкарай си феса оттук, тук е само за европейски интелектуалци!
Да се срине до основи кочината и върху земята да се издигне мемориал на всички нации, клани от турските зверове!
Да се срине до основи кочината и върху земята да се издигне мемориал на всички нации, клани от турските зверове!
Дасе разбие джамията смрадна и негодна и с материалите, ако не вонят на лой, да се построи църква в с.Дръндар.
трябваше отдавна да сме ги затрили тези паразити, за да не ни създават сега излишни проблеми и да имат претенции.Хлебарките защо си нямат църква.
Problema e re6en - stroite edna v pokraininite na Sofia i spirate da pla4ite. Kolko hora pose6tavat djamiata i kolko hora polzvat metroto v Sofia???
Ами да се оплачат на основния изпълнител - турската фирма Догюш. И въобше на кого му хрумна да наема турска фирма да строи метро. Кога турците са строили такива работи? Да не си мисли някой че това са японци, които едно нещо го мислят 10 пъти преди да го правят. Турските фирми ще ни оставят такова наследство, че с умиление ще си спомняме за мърльотиите от времето на бай Тошо. Въобще пълна порнография.
Ako poglednete vnimatelno stenite na taka-nare4enata dzamija v Sofia, ste se ubedite sami 4e samata sgrada e ot edna mnogo po-stara epoha, a imenno - vizantijskata, kakto napr. drugi podobni hramove i sgradi s arheologi4esko zna4enie v stolicata. Tova ne e bilo nikakva dzamija ami geistijanski hram i e krajno vreme da bude pak prevurnat v takuv. Tova 4e ne mozzem da prefunkcionirame Hagia Sophia v Konstantinopol, ne zna4i 4e ne mozzem da vuzvurnem dostojnstvoto na edno takova minalo veli4ie na bulgarska, (vse oste hristijanska) teritorija... Amin!
Опит за поругаване на джамията? А кой строи метрото? Тия от мюфтийството и те почнаха с призивите за религиозна и етническа нетърпимост!!!
Как пък точно джамията са напука при положение, че има толкова други сгради наоколо...
бяха ревали срещу метрото. :-) Ами напукало се да си го замажат, Е дего жънския пазар купуват 5-10 кори яйца, забъркват хоросан и мажат. Кво толкоз има да се мърмори?
Ми я да направят като мен - ревностен мюсулманин съм, нали....една огромна шатра палатка и си местят джамията къдет си сакат - у Булгаристан, у Туркията, па и у Ню Йорк може да си я курдисат - ни ша са пука, ни ша са цапа!!!!
Мюсюлманите имат поверие - ако падне минарето на джамия, то това е знак от Аллах, че мястото е нечисто. Имотът се продава и там никога повече не се строи джамия. Пловдив е типичен пример за това - там, след чирпанското земетресение, са паднали няколко минарета. И повече не е имало джамии на техните места. Така че, щом минарето си е на място, всичко е ОК, братя мюсюлмани. Аллах ще бди над вас.
Това са инсинуациите на Доган, щото го сложиха мнооого встрани, където му е мястото. Ама вече няма кой да се връзва на подобни номера. Додея им на всички хора, без значение каква религия изповядват.
Аааа,поругавали джамията?!Ми да вземат да спрат метрото по тоя повод,после градски транспорт и накрая да ни забранят и да дишаме,че току виж се порутила джамията!Тия хора се самозабравиха,ама май е време да се опомнят, че вече техните мекерета не дърпат конците! Иначе от цивилизационна гледна точка съм съгласна,че като паметник на културата джамията трябва да се опази,но нека се вземат мерки за укрепяването й,а не да скачат срещу благоустрояването на столицата, а ония по сараите дето се чудят какви далавери да завартят във вреда на България да си развържат кесиите да подпомогнат това богоугодно дело!