Предложиха как да спасим света
Съвет от изтъкнати учени и интелектуалци от цял свят предлага радикални идеи как светът да стане по-добро място за живеене. Идеите са изложени в научното списание "Ню сайънтист", съобщи БНР.
Обратно в новинатаКоментари - Предложиха как да спасим света | Днес.dir.bg
Коментари
Ако тези толкова изтъкнати учени и интелектуалци са могли да родят само тези идиотщини, жална ни майчица! Надявам се, че никой няма да хукне да изпълнява безумните им съвети! Те и за роботи не стават, камо ли за хора! Ох, не ми се обяснява, много е дълго, но съм напълно сигурна, че ако не се учат да пишат на ръка, децата ще изгубят и последните си човешки качества и възможностите за развиване на творческия потенциал на ума си, които са им останали! Тия учени кретени какво си мислят - че бъдещето е в живота с компютри, на които се чатка като сега ли?! Е , това е само една от многобройните им огромни заблуди! Карай да върви, няма да доживея такова време, сигурна съм, и се надявам някъде по земята да не се интересуват от тези препоръки!
Абе Умньо, хората поне дават някаква насока. Ти и на швейцарското село дето се захранва с free energy ли ще кажеш че са въздухари. Тези швейцарци са стигнали до това малкоизвестно постижение, защото са мислили различно (т.е. живели са в друга реланост, както ти казваш). Ти си типичен представител на консуматорското общество. Криза!?! Каква криза бе! Няма криза! Просто нещата в световен мащаб си дойдоха на мястото. Това че американците вече не харчат толкова колкото преди си е техен проблем. Спасението на планетата ще дойде от ново поколение хора. Поколение, което в Европа вече се заражда. Това са хора които са готови да работят за благато на природата за малко пари, вместо да вършат безсмислена канцеларска работа за много пари. Това са хора с променено мислене, хора които са загърбили егото си, хора които са се ровили с години в книги и са станали такива каквито природата иска да са. Това са пълноценни хора. Когато всички станем такива, тогава планетата ни ще има шанс за спасение. А иначе с темповете с които се развиваме сега и посоките които сме поели сме обречени.
Не могат да намалят с 1 градус температура на планета с готова атмосфера , вода , обитаема и т.н. ще ми ходят на марс да правят станция на планета без никакви усровия на живот :))) що не си намерят да си играят с нещо друго
Те и без това подрастващите не могат да пишат на ръка, а само на клавиатура и то на чатерица, а не на кирилица...
предлагам тези учени да бъдат наградени с още 2 хромозома в днк-ато им и да си заприличат най после на това което са с 48 хромозома -шампанзето от зоопарка.тази песен ,замислена от световната банка и сащ за заблуда на световното обществено мнение че уж се грижат за света ,а те само го грабятвсе едно покер машината да се грижи за играча.
Какъв живот на Марс бе, тъпаци? Ако се търси нещо подходящо за нас хората, то трябва да е извън нашата Галактика, даже извън Млечния път.
6te izmrem kato ky4eta! Tiq y4eni sa otka4ili 6te ni pra6tat na Mars? P.S. Ili samo si pylnqt statiite
Тия учени хептен са изперкали! Да призовават човечеството към облагородяване , любов, съпричастонст, толерантност ... и всички останали добродетели, за които Христос ни призовава..., а не бягство от действителността....
но защо управляващите елити (България е показателен пример) правят точно оБратното на това, което предлагат цитираните в статията люде. Наистина, трябва да с чете, да се знае и т.н., но това, което човек ще научи в резултат хич няма да му хареса и ще го изправи на тежъс кръстопът. Самите тези, които уотправят такива пожелания и съвети, в неофициални сайтове признават, че нямат рецепта как човечеството да реши най-неотложните си проблеми и да предотврати грозящите го опасности. Ще излезе, че статията е поредният опит за хвърляне на прах в очите, за да се отклони вниманието от онова, което наистина става зад кулисите. В крайна с/ка природата (Бог, Св.Дух и т.н.) за пореден път ще се намеси, за да се възстанови равновесието и всички ще останем изненадани, че нещата не стават така, както ни се иска на нас...
И аз предполагам, че така ще се случи. Умни хора са ги написали тези неща, но те със сигурност са от САЩ и богатите европейски страни, които са напреднали достатъчно както в мисленето, така и в технологиите. Ние още се борим за насъщния и ни мъчат комунистите, затова много малка част от нас могат да ги разберат.
Престанете с глупавите си коментари. Приличате на група общаци на строеж, които стоят около единствения работещ и го убеждават как това, което прави няма да стане. А вие нещо правите ли?
Ако се търси нещо подходящо за нас хората, то трябва да е извън нашата Галактика, даже извън Млечния път. - като го намериш се обади, тeл за контакти - 0101010101010101
Винаги, когато стане дума за някаква широкомащабна общественополезна инициатива се сещам за думите на Наполеон: Дайте ми пари и светът е мой. С други думи всичко е за пари, повече пари и т.н., за да могат някои хора да финансират плоновете си. В модерните днешни времена за пример може да ни послужат всички кампании и хленчове за набиране на средства за борбата със СПИН. Нима някой сериозен и мислещ човек се заблуждава, че такава ваксина (противосредство) няма още от самото начало от пускането на вируса? Та това противоречи на основните принципи в науката!... Та нека децата ви да се научат първо да пишат на ръка, а след това клавиатурата, и ги възпитавайте така, че да бъдат колкото се може по-малко зависими от постиженията на техниката в най-общ смисъл (да я познават и владеят, но да не стават зависими от нея).
АМАН ОТ СУХАРИ КАТО ПОВЕЧЕТО ДРАСКАЧИ ТУКА. НЕ МИГА ДА РАЗБЕРА ЗА КАКВО СЕ НЕРВИТЕ. ЧЕТЕТЕ И ПОДМИНЕТЕ С УСМИВКА НЕЩА, КОИТО НЕ РАЗБИРАТЕ. ЖАЛКО, С ТАКИВА ЗЛОБНИ НЕАРДЕНТАЛЦИ ЧОВЕЧЕСТВОТО ПРОСТО ЩЕ ЗАГИНЕ :)
Темата е много интересна и много на място и много навреме. Хора, светът или по-скоро учените отдавна знаят как да извличат безплатно енергия от йоносферата. Проблема във въвждането на това колкото просто, толкова и гениално изобретение наречено (Testatika) обаче се крие в самите нас. С това изобретение ще захраним целия свят с енергия безплатно, но в същото време това избретение попаднало в ръцете на някой болен мозък, може да затрие света. Ето това е проблема. Ние не сме дорасли не до това да изобретяваме гениални неща, а не сме дорасли за да ги използваме!!! Помислете върху това. Потърсете в интернет за Testatika. Има много материали.
Хайде първо да стъпим на Марс,а после ще видим. Що се отнася до децата,то като се научи да пълзи и са на клавиатурата.
Някай от вас замислял ли се е какво прави на тоя свят? Има ли смисъл от неговото съществуване. Преполагам, че на повечето от вас никога не им е минавал този въпрос през ума.
по добре се научете да приемате смъртта достоино щото тя е единствения ви изход. неизбежно е това невежо и безбожно човечество да загине зада дойде по мъдра цивилизация която няма да злобее и се избива взаимно.....
Само това за писането само на клавитура не го разбрах?...какво пречи да учи да се пише на лист и на клвиатура?
не вярвам, че по-развитите цивилизации във вселената не са минавали по нашия път. явно е, че сме на прага на нова ера. трябва да направим правилния ход и ще преминем в next level.
Аз съм на 60 години и също като младите чаавета - не мога да пиша на ръка! Той - и Хр.Ботев си е писал стиховете на клавиатура! Ебати недоклатените педали са авторите на подобно предложение!!!
На американците не им позволиха да колонизират луната.На руснаците им прецакаха Фобос1 и Фобос2.Та с тоя колонизаторски манталитет за къде сме тръгнали.Първобитно земно общество сме все още.С ръкетки и конфетки сме за никъде. Съзнанието заедно с мисълта може всичко но малко го исползваме.
Записвам си тая мисъл на дядо ти, защото и аз съм съгласна с нея. Тези, които днес наричаме учени, не са непременно мъдри, за това и сме стигнали до тука.
Като чета тая статия си мисля, че май най - алтернативният начин да се спасим е да си теглим ножа! Знам, че звучи наивно, но като че ли те точно това искат да ни кажат.....
Никой да не е посмял да спасява света? Никъде не тръгвам. Стойте с мен до фаталния край,приятели мой!Единственият изход Ни е Ракията,тя ще спаси света! Домашарка forever !!!
Момчета и момичета, май повечето от вас не са дорасли да ползват тази медия по предназначение. Вземете си избивайте комплексите на друго място, а не изливайте глупоста си тук. Изобщо като гледам форумите е пълно с хора готови за психоаналитик. Не си губете времето, вземете поговорете с живи хора, недайте да мислите, че можете да формирате някакво мнение у хората четящи коментарите. А на модератора препоръчвам, такива безмислици като на : ;)) , рибарица , !!! и не само тук
Пак заровихме глави в пясъка- ще правим марс обитаема, абе имаме си нашата планета- няма да я съхраним, ами ще правим някъде другаде нещо, което според мен поне още изобщо не ни е по силите и ще бъде със съмнителен успешен резултат...
Абе имаше една американска програма дето похарчила около милиард да измисли химикалка да пише в космоса, но не успяла, за разлика от руснаците, които изобретили химическия молив - пише при нулева гравитация без проблем. Като знам колко е надеждна техниката, не бих се отказал с толкова лека ръка от изначалния аналогов начин за документиране. Ако искат толкова да се изнасят на Марс, притежавам малко повърхност върху луната, която може да се използва за стартова площадка за подобна мисия, може да им я отдам за ползване. Да ми се обадят - няма проблем ще ги уредим....