Коментари - Домашен боксер нахапа 8-годишно момиче | dnes.dir.bg
назад

Домашен боксер нахапа 8-годишно момиче

Озлобен домашен боксер нападна и нахапа 8-годишната Александра Стефанова от Хасково.

Обратно в новината

Коментари - Домашен боксер нахапа 8-годишно момиче | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Проблемите са два основни - в България е пълно, заради липсата на такъв контрол, с кучета мелези, с неустановен произход, без родословие. Тези кучета са много рисковани, тъй като в повечето случаи имат неустойчива психика, лабилни са и не стават за обучение. И другата, най-важната, причина е че да имаш куче е отговорност. Изисква дневно да отделяш часове за занимания с кучето, особено когато е малко, за да се социализира и да се поддава на обучение. Хората забравят, че това е животно и ако не му докажеш, че ти си водачът на глутницата, тогава кучето ти започва да те командва. Расовото, социализирано и добре обучено куче може да бъде най-добрия бодигард за едно дете, а не да го напада по площадките. И тогава всички намордници, евтаназии и емоционални коментари са излишни. В България просто не искаме да правим нещата по правила и да поемаме персонална отговорност.

Ами смени я, де! Купи си нов апартамент, сега има разпродажба.

Толкова ли е трудно, когато се разхожда куче сред хора, да е с наморник? Виждал съм стопани да си разхождат кучетата из детски площадки не само без наморник, но и без каишка, което е пълно безобразие! За съжаление съветсните стопани са малко. Но като видя такъв човек да си разхожда кучето с наморник, направо ми идва да го спра и да го поздравя!

Сега за собственикът 1 млн. обезщетение и 5 години затвор, за да видим другите кучкари дали ще си позволяват да си пускат кучетата да опикаят и осерат всичко! Егаси селяците са се извъдили.

НаморДници (хайде, научете се да пишете де) се слагат само на агресивни кучета или на кучета в ситуации, в които се предполага, че биха реагирали агресивно. Напротив, ако слагате намордник на неагресивно куче, може да провокирате агресия у него, като ответна реакция. Този боксер определено е за намордник, но проблемът е в това, че не са го обучили и не е социализиран. Когато кучетата са малки трябва да общуват непрекъснато с деца, други кучета, котки и т.н. За да не развият по-късно агресия. Да отглеждаш куче е сериозен ангажимент. Хората си мислят, че щом ги хранят и ги извеждат от време на време, с това се приключва. Ако някой иска да си взима куче, нека първо направи сериозно проучване какво точно куче му трябва и дали му трябва, също дали ще може да се справи. А не да взима първото подарено му куче от приятели. Чудно ми е само, че щом не можеш да отгледаш и да се ангажираш с възпитанието на едно куче, как ли се справяш с възпитанието и отглеждането на децата си. Защото, да ви кажа, нещата са свързани, макар и да са на различни нива от хранителната верига :)

Децата ни са под пълен геноцид в България, докато кучетата те са всичко най-мило! Децата продължават да бъдат травмирани физически и психически ежедневно от гадните кучкари и техните питомци! А после защо сме на 1-во място по брой заболели деца от кучешка тения!?

Не мога да разбера защо ако от балкона без да искаш изпуснеш саксия и убиеш човек те вкарват в затвора поради НЕПРЕДПАЗЛИВОСТ, а със собствениците на кучета не постъпват по същия начин - да ги вкарват в затвора поради същата НЕПРЕДПАЗЛИВОСТ. Трябва да се криминализира такова деяние.

От голяма част от кометарите тук и в други подобни случаи, а и от безхаберието на собственици на кучета и от управляващите става ясно, че ЧОВЕШКИЯТ ЖИВОТ няма стойност. Кучета, изпражнения, чистота, намордници, каишки .....ДЕЦАТА КЪДЕ ДА ИГРАЯТ ?

Кучкаря - на съд! 3 години ефективно + 50 000 да плати обезщетение! ... и стига глупости като оня дето казва как се пишело намордник, комплексар!

така е - децата с каишки ( водим ги здраво стиснати за ръка), кучетата на воля .....

Боксерът не е агресивна порода, за всяко нещо си има причина - интересно как ли е било възпитавано кучето, за да е такова?! Друг е виновникът в случая, не е кучето, а този, който се предполага, че би трябвало да има повече мозък в главата си и да преценява ситуациите...Повод, намордник, наблюдение - тия неща явно са чужди на невинния собственик. И пак кучето ще го отнесе, разбира се, защо пък трябва да се вземат мерки срещу стопани, като този...след има-няма и месец и той ще си вземе ново куче, и пак ще го възпита така, и пак ще ухапе, и пак ще го евтаназират...а той ще си вземе следващото без проблеми...Те това е България!

Специално боксерите не са изобщо агресивни кучета, въпреки че имат доста плашещ вид. Даже са доста добри към деца. За да е станало злобно и нападателно кучето, явно собственикът му съзнателно го е провокирал. Не са малко тези случаи. Хората, които гледат кучета, трябва да ги обичат и да не ги насъскват и правят злобни. Това е безотговорност не само към случайните жертви на агресивното куче, но и към самото него.

Само много големи изказвания тук на разни тъпи селяни........... те затова ще ви нападат кучетата,защото сте злобни и страхливи/не визирам нападнатото дете/.Като се пообразовате малко и се научите да уважавате себе си на първо място и законите на природата никой няма да ви напада.Боксерите са едни пт най- умните и любвеобилни кучета , а този от Хасково сигурно дори не е боксер.

ей,точно така.Това надали е изобщо боксер.пък и ако не е бил бит този куч от някое дете или тормозен ще си отрежа главата.Добре че са тези форуми да си поизбиете комплексите и да попсувате. Кофти за детето,но кой знае как е станало? Нали животните не могат да говорят!

Как един не осъдиха от собствениците на тези кучета! Що за дива държава сме? Един в махлата като му направих забележка, че води ротвайлера без намордник му излезе пяна на устата - никога няма да му сложа намордник! А на улицата се намира училището където децата играят!!

Недопустимо е това, което се случва. Защо не се създадат оградени пространства за кучета, единственото място, на което могат да се пускат на свобода. Живеех в Щатите и разходките ми с кучето бяха лесни и безопасни за останалите. Когато се преместихме тук (с кучето) половин година не го пусках изобщо. Трябва да си признач, най-вече от страх, че ще избяга на улицата, защото тя не би навредила на никого. И въпреки това, съм абсолютно против деца и кучета да са на едно и също място. Не трябва много - оградени пространства, едни по-големи, други по-малки, но с ясни правила за ползване.

Да, прав/права си, че едно невъзпитано, ревящо и мрънкащо дете може да е далеч по-неприятно от кое да е животно, но това ревящо дете катопораснеще стане данакоплатец, докато кучето е само консуматор.

Visoki taksi i danaci na vsiako ky4e v BG !!! Vseki ne moje i ne biva da vzima i gleda ky4e !!!Strikten ot4et na vsi4ki ky4eta i novorodeni i vsi4ko 6te e kato v ES !!!!!!!!!

Ей всезнайковци!!!!От днес нататъка вземете да спазвате изискванията.Дръжте си тъпите псета на каишка и с намордник.Няма хора да умират заради вашите помияри.Майката и детето са в шок.Стресът може да отключи страшни болести.И за какво заради псето на комшията,или на който и да е.Не е честно.Като искате да си гледате животно,гледайте го по правилата.Намордник, и кучешка ТОАЛЕТНА.Омръзна ми да заобикалям кучешки екскременти!!!!Гнусо миризливи!!!!!

Собствениците на кучета никога не зачитат правото на останалите да ходят спокойно по улиците и парковете! Ако искам сутрин да потичам в парка винаги трябва да внимавам някое куче да не ме подгони, защото не много умните им собственици ги пускат отвързани и без намордник, въпреки че навсякъде има табели забранено за кучета. И когато кучето тръгне да ме хапе те ме изкарват мен виновен, защото съм тичал а те кучетата имали ловен инстинкт и затова ме гонят. АЗ ИМАМ ПОВЕЧЕ ПРАВА ОТ ЕДНО КУЧЕ! И ПОНЕЖЕ ПЛАЩАМ ДАНЪЦИ ИСКАМ СОБСТВЕНИЦИТЕ, КОИТО СИ РАЗХОЖДАТ КУЧЕТАТА НА ЗАБРАНЕНИТЕ ЗА ТОВА МЕСТА ДА БЪДАТ ГЛОБЯВАНИ ПОНЕ 1000лв.

Кучетата трябва да са с намордници!Дано по-бързо се възстанови детето!

Намордници задължително! Какво чакат още законодателите? Това е очевидно и ясно. Аз съм любиетл на кучета, но и са ми налитали. Зная как да реагирам, за да се опазя. А хората не са длъжни да го играят звероукротители по улиците. И болонка ме е нападала с охапване. Всяко куче трябва да е н аулицата с намордник. Освен това кучетата в дворовете трябва да са ограничени и да не достигат до около 2 метра до оградата. Обикновено зле възпитаните кучета /а то почнти няма правилно възпитани кучета в България/ скачат в тъмното въху оградата с лай и предизвикват стрес, който може да доведе до фатални болести, както всеки средно интелигентен човек знае. В Европа няма из градовете кучета, които лаят - колкото и да ви се струва невероятно. Едно оплакване на съсед за безпокойство от лай - и следва предупреждение. След това принудително отстраняване на кучето от мястото, от което безпокои живеещите. Просто тук сме едни селяни и сме приели селенията си за закон. Един прецедент е достатъчен, за да се спретне закон, а ние вече имаме хиляди прецеденти, включително и изядени от кучета деца. Как ви се струва тази работа? И проблемът е в намордника и в прибирането на кучетата от улиците така, както го правят в съседните на Балканите страни и по-назапад. След като там навсякъде е сторено, значи може и тук, ако се попита как точно го правят успелите.

И да си лаем по форумите нищо не се променя. Защото от половин година следя всичко за тия случаи, ухапани, наръфани, убити даже, за отровите в Русе и т.н. Няма даже и малка промяна нито в нагласата на хората нито в мерките. За това стигнах до следните изводи: 1. Любителите на животните /и тука доста са се изказали от тях- хора достойини за евтаназия/ няма да се променят или да променят отношението си към животни и хора 2. Държавата не взема мерки срещу бездомните кучета и срещу собствениците на кучета които най-нагло си позволяват да ги разхождат както им дойде за добре 3. Ако не направя нещо сам , няма кой да ми помогне на мен и на децата ми, всъщност на мене няма кво да ми се помага, щото бих убил куче с голи ръце и бих го направил заради децата си 4. Препарат за отпушване на канали, съдържащ 30% сода каустик продават свободно ... що ли пък да се мъча с голи ръце /чакайте новините/

кучкарите са като пушачите - не ги интересуват правата на околните...

Съжалявам за детето, но това се е случило по вина на човек, а не на куче. Защо не сме чули примерно, че куче-водач е нахапало дете или полицейско куче да нахапе дете? Защо не сме чули за куче-спасител, нахапало някого? Кучетата не са виновни, че са нямали подходящи стопани да ги възпитат. Аз съм свидетел на немска овчарка, която от съвсем малко куче играе с деца и им позволява всички прищявки - включително да го яздят и да го обличат с гащи и прочее безобидни игри:) и е така и с чуждите деца. Проблемът си е във възпитанието. Ето, вие сте озлобени към кучетата, защото стават такива инциденти и сега мразите кучета. Такива боксери са озлобени, защото не са възпитавани и социализирани, и сега нападат хората. Първо, възпитаното куче никога не напада, възпитаното куче защитава!! Разберете, че проблемите ни не са едностранни. Докато мислите само за едната част от проблема, другата става още по-проблемна. Кучетата пикаели по улиците - а хората не го правят? Пълно е с хора, които си облекчават и двете нужди зад някой блок или в някоя глуха уличка. Хората не се нападат и изтрепват по улиците? А защо няма човешки намордници? Проблемът е в нас, като общество. И чак тогава проблемът е нашите кучета. Но вие това не можете да го разберете, вие искате да сложите намордник на всички кучета и така ще решим проблемите.

Да никога не съм ги обичала, но сега имам къща с двор. Смятах да взема малко кученце, но голямата ми дъщеря ми се примоли да вземем един женски тигров боксер - тогава беше на 1 год, станал неподходящ за съученика й. Явно не са гледали кучето както трябва и то е с леки рахитични изменения. Та... взехме го, само че се оказа, че то е и недохранено и болно. Наложи се на ръце да го занеса на ветеринар - 3 дни беше на системи. Само че след това - аз от човек такава преданост не бих могла да очаквам. При все, че малкото я язди като конче и я дърпа за каишка като шейна. След две години, през които тя е при мен се наложи да преосъзная що е куче.

Достийни за ежтаназия са хора като тоя тука ,дето много знае....... Докато има такива като вас,дето мразят кучетата ще има и нападнати от тях - тъпи задръстеняци. Аз съм на 29г. и кучето ми ми е най-добрия приятел - човек бих убил заради него!

Липсващото звено между човека и маймуната са кучкарите!

А ти си свързващото ги звено. Нищо не ви влиза в лейките. Изяждайте се тогава помежду си, хора и кучета... Кучетата са единствените животни, които имат професии - всичките в услуга на човека, дори има кучета, които са спасили десетки човешки животи. Колко от вас са спасили някого наскоро? Те били комсуматори, а вий не сте ли, бе? Термина консуматорско общество нещо да сте го чували...

Нямаш ли си гадже? Това с кучето май се наричаше содомия... ако не греша . :)

Аман от смотаняци бе.Защо си мислите ,че като сме хора сме нещо повече от кое да е друго живо същество!Ей това не мога да разбера-поздрави на всички кучкари.И между другото-кучето хапе само когато е предизвикано,а хората могат да извършат много по-ужасни неща и то с перфектен замисъл.Помислете кои са по -големи животни и тогава дрънкайте.

Това ,което се е случило е лошо и ужасно!Дано на детето да се възтанови бързо!Но страшно много се учудвам,че БОКСЕР e на такова нещо!Това са кучетата,които са най предани и най -много обичат деца.Щом боксерите превъртат вече,какво остава за хората.......Светът се изражда и побърква ,бавно и сигурно!

ХОРАТА САМИ СА СИ ВИНОВНИ, И ВИНАГИ НОСЯТ ОТГОВОРНОСТ ЗА ЖИВОТНИТЕ КОИТО ОТГЛЕЖДАТ !!!ТО И МОЯТ ХАМСТЕР МОЖЕ ДА УБИЕ ЧОВЕК,АКО ГО ПУСНА ИЗВЪН КЛЕТКАТА!!!!!