Нямало страшно за парите ни в банки
Първа инвестиционна банка (ПИБ) няма проблем с платежоспособността. Не са й налагани санкции, освен това неотдавна в нея е приключила обзорна проверка, без в резултатите от нея да се съдържат тревожни сигнали.
Обратно в новинатаКоментари - Нямало страшно за парите ни в банки | Днес.dir.bg
Коментари
Няма дим без огън ! Жалко, наистина ако я затворят - според мен това е/беше?! една от най добрите банки. Първа в много отношения по внедряване на най-нови и модерни технологии, първа започна да работи Epay.bg и единствената, доколкото зная, която НЯМА ТАКСИ ВЪРХУ СМЕТКИТЕ НА ФИЗИЧЕСКИ ЛИЦА! В другите банки парите ви намаляват от многобройни такси а ДСК даже ми написаха писмо да захраня сметката си, понеже се били изчерпали средствата ...!!! Просто ми свършили всичките парички...А хората носят парите си в банките да се съхраняват или дори умножават, а не да намаляват и свършват. Дано се размине кризата с ПИБ или изобщо да няма такава наистина! Защото ще повлече и други, ако стане...
Тоя още малко ще каже, че надзорът им е по-стабилен от същия в САЩ... Иначе много ясно - така се говори за успокоение, няма как да каже противното дори да е вярно. Едно време и за ПЧБ се появиха слухове няколко месеца преди да фалира и пак имаше отричане
Имаме удоволствието, специално за свойте дългогодишни клиенти, които ни позабравиха напоследък, отново да предложиме промоция на финансовите продукти Самохерметизираща се капачка и Дълбоко закопаване. Напомняме, че в съчетание със Зелена позиция тези инструменти дадоха отлични резултати през миналите години. На нас винаги можете да разчитате. Нашият девиз е От надежно и безопасно към печалившо.
intresno mi e dali 6te varnat parite na horata , a i kakvo stava ako ima6 kredit kam bankata
не се майтапи, човече! откъде произлизат проблемите им? дай малко инфо, че не обичам да горя!
Във всики слух има 50 % истина. Пък и както БНБ тръгна да опровергва слуха, вече си мисля, че истината е 70-80%! Бягайте далеч!
Не мога да повярвам, че сте толкова некомпетентни!! Наистина си струва да се прави Бизнес в България, з да може да се експлоатрат наивни хора като вас!! Ще продължаваме да печелим все повече на гърба на вас - наивници, а за ПИБ никой няма притеснения, освен безработни майки и вложители на дребно! Благодаря за вниманието!
Drujte si parite v bankiteee... che da namelee elektorata na tazi durta vmirisana partia. Posle pak Kostov shte vi e vinoven . HA HA HA.
Нямало проблем - а после зимата, лошото време, банковата криза и т.н. ни изненадаха! Криза има и тя ще се развихри, но никой не знае колко бързо и когал така че взимайте мерки!!!
незнам дали има някой доволен от тази банка която дава заеми на граждани 1000 до 2 или 3000 лева с няколко условия и десет формуляра и страшни лихви знам само че те дават заеми на определен кръгове бизнесмени .Персонала е под всякаква критика и не знам защо я лансират толкова с депозити и други уж промоции без такси за карти и откриване на сметки. Иначе това е доста тенденционно да вземеш от обикновените хора депозити и влогове а да финансираш /кредитираш/ само определени фирмички и хората в техните клонове от 2 бюра никога няма опашки от клиенти т.е. нямат работа. Нещо са съмнителни.
АЙДЕ СТИГА , ДЕ ! КОЛКО ПЪТИ ТРЯБВА ДА НИ ОБИРАТ ,ТА ДА СИ НАУЧИМ УРОКА ! ДА НЕ СМЕ КАЛИНКИ СЕДЕМТОЧКОВИ !
Лъжат помиярите! Но вкрайна сметка, какво толкова се безпокоите? 90% от хората висят с кредити, а нямат влогове.
А сега плюйте Костов, че продаде повечето банки на чужденци. При тях такива работи като даване кредити за безумно строителство на наши момчета няма. Там парите се управляват добре. Пък и нали знаете какво се говори за това, кой всъщност е реалния собственик на ПИБ?
Май някой им е хакнал базата и доста клиенти със стари дебитни карти ги ужилиха. А иначе когато КомПартията е на власт може да се очаква всичко най-евентуално.
хора страшно е в офисите на ПИБ,всички теглят като обезумяли едни опашки.... от хора,не е на добре
Много се притеснявам, когато някое уж отговорн лице каже, че нямало проблем. Това означава, че проблемът е вече налице, но за да се тушира евентуална паника - дайте пак да послъжем ...
Предния път при фалита на Балканбанк чаках 3 години за да си получа гарантираните пари и познайте какво стана... След 3-те години с парите, които получих вече можех да си купя само едно не много скъпо списание... Ще видим какво ще стане сега... Дано да са достатъчно разумни, за да се продадат преди да фалират...
Кажат ли ти: Няма страшно, значи става опасно и трябва да се спасяваш възможно най-бързо. Самият факт, че се заговори за криза и фалити е достатъчно притеснителен сам по себе си...
парен каша духа. Така ни говореше управителя на БНБ вълчев шест додини от 1990- до срива 1996 г. И какво стана...? долара 3000 лв., заплатата 140000. Е, днес не е същото но една банка да фалира не иглежда невъзможно.
Кажат ли ти: Няма страшно, значи става опасно и трябва да се спасяваш възможно най-бързо. Самият факт, че се заговори за криза и фалити е достатъчно притеснителен сам по себе си...
хора банките не фалират а се изкопуват от победителя види се банкова война и консолидация(глобали на бизнеса това е една от малкото балгарски банки останали на пазара има кръгове който не желаят да имаме българска банка със силни ипроспериращи позициц за зда може да се уплашим и всичкида си внесем парите в чуждите еврейски банки и да командват скапаната марионетна държава 96 кризата беше стимолирана от вътрешни спекуланти и външни господари за да нипоробат и да имаме най бедна държава в момента в ккойто влезне някой богат еврейн в банката ще спрат слуховете за фалити а дали ще фалира незнам теса много силни и преместват и планини достачно е да насадят психоза
Така е. Некомпетентни сме, наивни сме, нещастни сме и т.н. Затова и ти даваме възможността да печелиш на наш гръб. Печели и се радвай! Дръж си паричките в ПИБ и не се притеснявай! Само искаме да не бъдеш недоволен. А за безработите майки и вложителите на дребно малко си се объркал. Точно техните парички са гарантирани от държавата и те едва ли са от най-притеснените.
Ей сега ходих до банката. Едни опашки ви казвам - чудо! Броя на клиентите беше точно колкото е броя на гишетата! Изтеглих си пари от банкомата без проблем. Явно някой има интерес да клати банката. Айде със здраве!
Мажоритарите в ПИБ: Търсим източника на слуха Гергана Михайлова, DarikFinance.bg 15 май 2008 12:40 Предприели сме нужните мерки да бъде разкрит източникът на слуха, че банката е пред фалит, като информация сме подали в прокуратурата, ДАНС и Финансовото разузнаване и очакваме гуверньорът на БНБ и Комисията за финансов надзор да опровергаят официално неверните информации по адрес на банката. Това каза пред DarikFinance.bg Цеко Минев, мажоритарен акционер с 28.94 на сто от капитала на Първа инвестиционна банка. Според него негативният слух е пуснат в България, а не идва отвън, с което изключи вероятността действията да целят понижаване цената на банката от кандидати, изявили намерения да я закупят. Слухът прилича на много добре организирано и премерено активно мероприятие на бивши ченгета, каза още Минев. Според него някой се е възползвал от момент, в който банката е уязвима и сменя софтуера си. Той посочи, че добрите данни за развитие на институцията, която е привлякла нови 40 хил. клиента с над 85 млн. лв. нови депозити, може би са провокирали конкурентите в сектора.
От край време /от малък още/ като чуя някой отговорен другар в България да ми казва няма страшно тръпки ме побиват и ми настръха кожата.Аз специално имах малко пари на влог и съм си ги изтеглил вече,пък кой както иска!..
Слухът е от преди месец и е, че или ще я продават, или ще фалира. Обаче това са 2 противоположни неща. По-скоро слухът се пуска, за да спаднат още цената на акциите на борсата (в момента точно това става). Друга възможна причина са т.н. компании двойници. ПИБ си има таман 2 - при това единия от тях при номинал 1000 лв си продава продава акциите по около 100 лв. - т.е. спокойно може да лъже народа, че е истинската банка, която е фалирала. Не ми е ясно обаче как може да се появят такива двойници - нали уж си има надзор. За справка - кода в БФБ на истинската банка е FIB, а двойниците са MBFIB2 и MBFIB3 - който не вярва може да провери на http://pazari.dnevni - кодовете се въвеждат в прозорчето Търсене по код
Минах през банката, за сега всичко изглежда под контрол Но в момента, в който на някой от служителите не му издържат нервите или касиерката се разпищи, че няма пари тогава ще стане страшно и ще почнем пак със списъците за опашки в 3:00 на тротоара пред банката Така, че пожелавам успех на ръководството на банката, и да инструктират служителите да не връткат номера, и да зареждат регулярно касите в брой изглежда ситуацията е игра на нерви, и ако се издържи седмица две всичко ще премине Добре, че имат много офиси та пак да има къде да внасяме ;-)
Vsiaka krushka si ima opashka i niama svetkavici i gramotevici bez burya. Komunoidiotite sa veshti v obiraneto na balgarskite banki i balgarskia narod. Ne se samniavaite, che predi da si zaminat ot vlastta, shte oberat vsichko i vsichki, tozi pat do shushka.
хайде стига с този арменски театър - знае се кой иска да спечели от срутването на банката - не че тя е безкрайно читава, но не е много по-различна от всички останали
Спомнете си сладкодумеца проф. Тодор Вълчев. Банковите фалити бяха режисирани от него и сега, вместо да виси на некое въже, си живее в швейцарско. Кроят ни номер пак на паричките.....
ey, hora, ne se lovete na podobni glupavi spekulazii, porednya rejisiran evtin bg zirk, i spoko :) Ne biva da zabravyame kontrola ot strana na BNB v uslovya na valutnya savet ; ne biva i da zabravyame za rozovite optimistichni stremeji za prisuedinyavane v evrozonata ; ne biva da zabravyame, che i bez tova sme trun v ochite na EU zaradi korupzyata, prestupnostta, politicheskata nestabilnost i prochee nedostatazi na edna vse oshte prohojdashta pazarna ikonomika ; > i duma ne moje da stava za falit na BG banka
Здраветона една банка си е като потентността на мъж около 50-те-тоест крепи се на самочувствието и вярата във възможностите.
Гледам, че пишат разни глупости, че epay били махнали ПИБ от системата. Само малоумник може да говори наизуст. Току-що си платих една сметка с карта на ПИБ, за да пробвам. Плащането мина за секунди, никакъв проблем. Ей, това българите, сме голямо стадо! Един да каже А, и всички след него скачат да изреждат цялата азбука.
Гледам, че пишат разни глупости, че epay били махнали ПИБ от системата. Само малоумник може да говори наизуст. Току-що си платих една сметка с карта на ПИБ, за да пробвам. Плащането мина за секунди, никакъв проблем. Ей, това българите, сме голямо стадо! Един да каже А, и всички след него скачат да изреждат цялата азбука.