Труп на момиче открит под падналите козирки
Труп на 22-годишна студентка от Несебър е открит под развалините на една от падналите козирки на двата банкови офиса във Варна.
Обратно в новинатаКоментари - Труп на момиче открит под падналите козирки | Днес.dir.bg
Коментари
Mnogo jasno e daje zashto ne sa raz4istili vednaga. Zashtoto sa bili kjor kjutuk pijani. Sud za tjah no ne tuk, a v Strasburg da se sadi darjavata do dupka, dokato falira.
щом горкото момиче не е загинало от затискане, а от задушаване представяте ли си как се чуствала там и как е очаквала и се е надявала някой да дойде и да я спаси. Лека й пръст и дано и този път да не се окаже, че няма виновни в тази нелепа ситуация.
trqbva da si go otnesat gadnite izrodi za tqh koleda i praseta za drugi smurt stiga we4e
v paris vsichko se proveriave po100 PUTI ZA SIGYRNOST SRAMOTA NA TEZI BUKGARSKI YPRAVNICHI
ПОТРЕСЕНА СЪМ!!! САМО КАТО СИ ПОМИСЛЯ МЕ ОБЗЕМА УЖАС!!! ;ЯЛ ЖИВОТ ДА ГЛЕДАШ ДЕТЕ И НАКРАЯ....ТОВА ДА ТИ Е НАГРАДАТА...! БЕЗХАБЕРИЕ ОТ ДЪРЖАВАТА ЕТО ВИ ДЕЦА ...РАЖДАМЕ И ПОСЛЕ КАКВО ..ПО ТАКЪВ НЕЛЕП НАЧИН ДА СИ ОТИДЕ ЕДИН НЕИЗЖИВЯН ЖИВОТ...ЕДНА МЛАДОСТ...ЕГА ТИ!
ни занимаваха с тия козирки - телевизии снимаха, не знам кой още - а момичето е било там през цялото време. И никой от охраната или от тези, които стопанисват камерите не си е направил труда да аналазира записа. Гражданска защита пък сигурно е чакала министърката им да се върне от отпуска. Бог да я прости Гергана!
NAI-DULBOKI SUBOLEZNOVANIYA,NA RODITELITE NA ZAGINALATA STUDENTKA ! I DA SUDYAT INSTITUTSIITE ZA PONE, 10 000 000 EURO PO EUROPEISKI !!!
Скапани долни изроди!!!Ужасна смърт за един млад човек...Нямам думи просто..Егати шибаната и долнопробна държавица в която мръсници и дерибей благоденстват,а млади хора мрат като мухи...Почивай в мир дете....
Що за село е Варна.Умира човек под козирките.Никой ни чул ни видял.21 век в България.Далеч от това село. И господ да ни пази.
ами то за това тези малоумници от охраната на банката вчера по телевизията се държаха толкова арогантно с репортера, от всички тях трябва да се търси най строга отговорност, ще видиш че се затрупва човек и ще се чудиш два дена как да се запази реномето на банката - без думи е това е цинизъм
Jalko za momi4eto...i saboleznovania na roditelite..Na nikoi ne pojelavam da prejivee tova !! No pitam kade e madam Etem v tazi tejka situacia ?? Pak li se e razgologazila na nekoi plaj?? Sram i bezotgovornost !!!
минах с такси тази сутрин покрай козирките и всички в колата забелязахме че в срутилите се части, няма и една метална част - укрепваща греда, или подобно. Но това не са нови конструкции. Само помещенията под тях сменят често предназначението си, така че, близките задължително да съдят общината за несвоевременното разчистване, довело до тази нелепа смърт
Защо не допускате коментарите ми, когато обвинявам червеното правителсвото за трагедията? Жан Виденов още ли работи в Дир-а??
Едно момиче си отиде, а вие злобеете, че Варна беше обявена за най-добрия град за живеене...Били сме селяни, сякаш забравихте за трагедията в СТОЛИЦАТА на Алабин...ЗАСРАМЕТЕ СЕ!
Значи всички многознайковци... беее - Варна им била крива... и дрънкате глупости наред без изобщо да имате хабер за какво става дума. Въпросните козирки не са строени с построяването на банките. Те са остатък от едно време когато са строени въпросните блокове с магазини под тях. Това че са строени без арматура в тях и че никой не ги е надзиравал толкоз години за да види че вече плочите поддават си е проблем не на банките - а на собствениците на тези помещения (които не са собствениците на въпросните блокове) - защото банките не са собственици там. Така че да се издирят собствениците и те да се разпънат на кръста заради нелепат смърт на момичето и не само - ами и за застрашаване на живота на съгражданите си! Освен това, без да омаловажавам личната трагедия на студентката и на семейството й - мога да зявя че е голям късмет за всички граждани на Варна е че срутването е станало точно в този момент, когато поради лошото време е нямало почти никой на този участък на тротоара. Защото ако беше издържала конструкцията още ден или два и беше се срутила днес - жертвите щяха да са поне 10-тина - 20 души най-малко.
Reshenieto e edno. Edin kalashnik i se po4va s kmeta, shefovete na bankite, cqlata firmata otgovorna za po4istvaneto, grazdanska zastita, policiqta i pojarnata!
БЕЗ ДА ФИЛТРУВАШ - КАК ЩЕ СЕ ПРЕПИТАВАШ? ЕТО - ТОВА СА РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ПОЛУПРИКРИТАТА ЛЪЖЕДЕМОКРАЦИЙКА!
много ми е жал младо момиче а пък родителите.......... може два дни да не проверят дали има затрупан човек това е безхаберието на хората никой няма съзнание и човештина ужас..........
Това е престъпна безотговорност!!! За пореден път съм възмутена! И това се случва в град с големи претенции и възможности! Какво ли се чудим - та кой чиновник в тая скапана държава би си мръданал пръста на 2-ри януари? Та те още не са изтрезняли, ние искаме да спасят човешки живот! Безхаберници!
Това не е единственият случай , в който няма виновни след подобна трагедия . Вчера ми се наложи да пътувам от Пловдив в посока Бургас . Стигнах в Бургас за ...16 часа. Наслушах се на толкова лъжи от гражданска защита и Полицията относно пътя между Сливен и Карнобат ... Всичко започна още от Пловдив-магистралата Пловдив - Стара загора в 11.30 часа през деня приличаше на лунен пейзаж- цялата беше заледена Нещо повече-спирам на ОМВ в Нова загора и питам един полицейски патрул дали е отворен пътя на Петолъчката, а ония си чопли семки и най-безцеремонно ми отговори :''ми, аз не съм на смяна -от къде да знам -иди да провериш''. После се обаждам на Гражданска защита и онези казват:''да, отворен е, снегорините са извлекли всички закъсали коли'' ...По-късно поемам по този маршрут за който имам уверението от Гражданска защита,че е отворен и попадам в някакав капан от сняг и преспи и когато се добирам до бензиностанцията ОМВ на Петолъчката ,шофьорите на два снегорина стоят там и си пият кафето, а третият прехвърля туби с нафта от снегорина в резервоара на един турски тир, а до тях на 50 метра стои полицейският патрул и полицая стои вътре в колата на топло ,но паркирал така,че да е с гръб към това което се върши зад гърба му ..... И в този момент когато държава, управници и институции,от който зависеше почистването на пътя беше изоставила всички нас, който си плащаме редовно винетки, такси и граждански отговорности за автомобилите си , радио ''ХОРИЗОНТ'' влезе в ролята на координатор между слушателите и започна да съобщава обиколни маршрути по който може да се мине.Питам се аз къде беше министъра по бедствии и аварии ? Защо никой не даде никакво изявление относно ситуацията ? Всички се бяха изпокрили ......Но всичко не свърши дотук . По едно време излезе заместник кмета на област Ямбол и с цялото си нахалоство даде изявление по радиото ,че има обиколен маршрут през Ямбол и Грудово за Бургас ,който бил почистен . А истината всъщност беше,че маршрута минава през гора и затова там нямаше навявания ,защото лично аз през всичките тези часове докато минавах през този обиколен маршрут видях точно два снегорина,който минаха на пълна ГАЗ и с вдигнати гребла ... Затова призовавам всички - да снимаме подобни неща с видеокамерите си и да търсим отговорност от институциите,който са отговорни за подръжката на пътя - нека всеки се научи да си понася отговорността за несвършената работа ! Извинявам се за дългият пост и Ви благодаря за отделеното внимание ...
Живеем в изродска държава, населена с цинични и арогантни управници, без морал, съвест и елементарна човечност...Лично аз имам две деца и постоянно им говоря като пораснат да се махат от тази измикярска държава...
KOLKO JALKO,ZA SEMEISTVOTO NA TOVA MOMICHE.kAK ??? SHTE KARAT XORATA BES DASHTERI SI,TOVA E POZOR,I TRAGEDIA. AS MNOGO PATI PISHA ZA TEZI STROITELSTVA VAV VARNA ,NO NIKOI NE MU OBRASHTA VNIMANIE.SA KAZVAM GOSPODA UPRAVLIAVASHTI ,AMI AKO SE SRUTI ZIAL BLOK PAK LI SHTE OTIDETE SLED 2 DENA DA SE VIDI DALI NIAMA OMRELI,AZ ZNAM CHE VAV BALGARIA SA MNOGO TROMAVI I MARZELIVI ,ZASHTOTO I STUDA E POPRECHILO DA OTIDAT. I TAZI GRAJDANSKA ZASHTITA TRIABVA DA E PREMAXNAT ,ZASHTOTO TE NE VARSHAT NIKAKVA RABOTA. TE SAMO VZIMAT ZAPLATI. SEGA I SNEGA DETO PADNA ,I KAKVO??? ULIZITE SA VAV BESPORIADAK ,NE SA ISCHISTENI ,XORATA PADAT STAVAT . NO TE UPRAVLIAVASHTITE NER SA VINOVNI,XORATAAAAA !!!! SA VINOVNI DETO OTIVAT I GI IZBIRAT ,E GN/ KMETEEEEE ZEMI LOPATA DA RINESH SNIAG ,ZASHTOTO SI MNOGO UMEN I PODVEJDASH XORATA DA GLASUVAT ZA 3 PAT ZA TEBE ,A VAV VARNA NIAMA XLIAB , I PATISHTATA SA VAV BEPORIADAK. TOZI SLUCHAI SAS SMARTA NA TOVA MOMICHE TRIABVA DA BADAT NAKAZANI VSICHKI KOITO SA NA ISPALNITELNATA VLAST VAV VARNA,VKLUCHITELNO I ARXITEKTITE ,TE SASHTO SA VINOVNI ZA PODPISVANETO NA TEZI STROITELNI OBERKTI I REMONTI. GOLIAMO BESZAKONIE IMA VAV VARNA,DA SKRIESH ,CHE NIAMA JERTVAOT TEZI KOZIRKI,TOVA E PRESTAPLENIE ,I AKO RODITELITE SA MNOGO UMNI ,TRIABVA NE TUKA DA SADIAT, A VAV MEJDUNARODEN SAD ,ZASHTOTO TUKA SHTE SE POTULI DELOTO.JALKO ZA MOMICHETO KAKVOTO I DA STANE DETETO NE MOJE DA SE VARNE.JALKOOO.
Най-добър град за живеене, където два дни гражданска защита и градската(в случая селска) управа не си пръдват пръста да разчистят останките? Морска Столица, която не изпълнява никакви административни функции? Минахте ли вече на хляб или сте още на сухари? Ето за това Бургас винаги ще бъде пред вас, въпреки платените ви медийни кампанийки.
Ами на следващите избори пак за същите простаци безхаберни гласувайте! Лека и пръст на момичето!
Да са я почиствали козирката на банката. Да се направи техническа експертиза. Ние сме земетрьсен район и се строи с ??? толкова сьм вьзмутен, че не мога да си спомня думата..за високи балове. Щом тази козирка е паднала от снега тя би се срутила и при по-лек трус. Значи проектьт не е направен според изискваноията и е приет в нарушение на изискванията. А там кьдето вали сняг или не се правят големи козирки или се укрепват с колони. Този проект за козирката е бил одобрен от кметството. Не, просто, ако някой чете какво пиша тук, моля го да намери онези редове-преминаващо момиче, облечено в бяло, момиче в бяло... Този случай е повече от вьзмутителен. Този случай е изключително вьзмитутелен. Това просто е капката, която ми преля чашата. Не искам медиите да пишат за нелепа смьрт или смьрт по непредпазливост, а да проведат журналистическо разследване и да извадят всички кирливи ризи по случая. Ако са наистина четвьртата сила да си спомнят какво е гражданска позиция. НЯМА ДЕМОКРАЦИЯ БЕЗ ГРАЖДАНИ. Аз преди няколко часа написах, че е трагично, че е починал мьж заради невьзможността да получи хемодиализа. Казах, че това не трябва да се случва. Но че се случва за сьжаление и на други места. Мисьлта ми беше, че има хора, които са на пьтищата и чистят и, че те не са виновни. Колкото и да се стараят те зависят от техниката. Но едното не отменя другото. Затварянето на очите, както е явно случаят с построяването на тази козирка, и реакцията на бодигардовете, и полицията... Това просто не трябва да се случва. АМИ ЗАЩО НЯМА РАЗПОРЕДБА ДА СЕ ЧИСТЯТ КОЗИРКИТЕ??? Какво се очаква да се случи след толкова снеговалежи. Ами те някьде и покривите ще започнат да падат. И след като е станало това нещастие ще бьде ли разпоредено занапред да с ечистяят козирките? Има един факт-падна моральт на обществото. Просто никой не се интересува от никого. И така не бива да продьлжава. Не се срамувам да кажа, че гьрлото ми е свито..Не искам да се преврьщам в човек, който се интересува само от себе си. Какво се предполага, че трябва да се случи за да бьда гневен човек?!!
ak taka 6te padnat kozirkite na banka?!!?...tova v druga darjava ne moje da se slu4i nikoga...
По цял свят има практика да се поддържа в готовност съответната спасителна техника (кранове и прочее цивилизационни екстри за бедствени случай). Етем ханъм дори не си е направила труда да запознае общините с възможностите за комбинирано с държавата поддържане на подобни общински кризисни спасително-техническ паркове. Само нагло обвинява местните , че не са си подсигурили сами защитата и се кефи на инвестираните в сателитното си сеирджийство (кеф ти пожари, кеф ти наводнения, а сега и снежно бедствие)пари на данъкоплатците от същите тия закъсали за жизненоважни средства общини. Докога така? В Европа сме, все пак, а не в Анадола.
Пак няма виновни, пак безотговорност. Умря пак едно младо момиче. Кога прокуратурата ще започне да си върши работата?? www.alab
За пореден път всички пишещи изразяваме възмущението си от безхаберието,царящо в тази/как да я нарека?!/-Държава!!! Това тук не би могло да е нарече държава! Силно се надявам родителите да заведат дело-не,че това ще върне детето им-това трябва да предотврати други такива случаи!Би трябвало! Носилно се съмнявам,защото е трудно да излезеш на съд срещу многото пари на банката,или общината,или която и да е институция!Пак няма изход,както за всичко в тази джунгла,наречена България!
KAK NE VI E SRAM! NA VSIAKA KRACHKA BANKA! NIMA SME TOLKOVA BOGATI? A DEZATA DA GINAN POD TIAH! POZOR! SRAM ZA TAZI DURGAVA,KOIATO NE PAZI DEZATA SI ! SRAM ME E CHE ME UPRAVLIAVAT NEKADURNIZI! NIMALI NIAKOI IVAILO DA NI POVEDE?BOG DA PROSTI MOMICHETO!
amerikanec pada ot 47 etaj i oceliava sled devet operacii tova e 4udo a v varna kakto si varvi6 vietnamski kapani TRAGEDIA jalko ni6to neste ia varne
Az minah okolo chas predi da padnat tez kozirki pod tqh.Moga samo da se radwam, che sym jiv i zdraw!To w taq wecher i gradskiq transport ne raboteshe wyw Warna.Winata ne e samo na ohranitelite ,koito sa bili dlyjni da informirat wlastite za towa koeto sa wideli ili im se e storilo ,che sa wideli.Do den dneshe wyw warna ne sym widql nqkyde da se hwyrli sol ili neshto po pytishtata.Kakwo da se prawi kmeta trqbwa da qde ......Nali i toi e chowek.
Аз пък друго не мога да си обясня.Как при такава трагедия има хора които не правят нищо друго освен да злорадстват.Това можеше да се случи на всякъде и на всекиго в България.
Аз пък друго не мога да си обясня.Как при такава трагедия има хора които не правят нищо друго освен да злорадстват.Това можеше да се случи на всякъде и на всекиго в България.
То козирката не е на банката, а на кооперацията в чиито партер е банката. Кооперацията с все козирката са на около 20-25 години - т.е. вече и бетона не е бетон, камо ли като си хвърлят жителите и боклука отгоре и се събира вода, която замръзва и допълнително съсипва бетона. Та за това са паднали козирките - дълги години безхаберие и свинщина
poklon per pametta na momi4eto noneka sadiat obstinata dori i na evropeski sad za kravnina na rodnini
O, BG e stranata na 4udesata, a sega da raz4istvat kakto trjabva za6oto mo6e da ima o6e zatrupani.,koito mo6e da gi otkrijat na prolet... Kakva uprava sled 2 dena raz4istvat,..Gorkoto momi4e,saboleznovani na roditelite! Kakva nelepa smart...
Първа инвестиционна банка, Райфайзен банк Първа инвестиционна банка, Райфайзен банк Първа инвестиционна банка, Райфайзен банк
Глупави хейтъри седнали да хулят Варна - ха що не пишете за София като се срути част от фасадата на онази стара сграда и уби в кола 2 нещастни момичета ? Това си е нещастен случай на 100 % който може да стане в всеки един град (София е илишно да я коментирам щото вие сте над всички ) . Иначе хорското безхаберие граници няма ! Жалко за момичето
Dragi mi pisachi, chovekqt e prav. Sprete da obviniavate vse niakogo za neshto. Drugite ne sa vi vinovni za nishto - vqrshete si dobre rabotata, za da ne ste sledvashtiat oduman, che ne si e svqrshil rabotata. Obiknoveno nai-golemite mqrliachi se mqchat da obviniat niakoi drug v nekompetentnost, za da se pochuvstvat po-dobre. Molia, merete si prikazkite i vseki ot nas da si poema otgovornostite.
баси простите селяни - охранителите... не били сигурни и затова какво?! затова ги домързяло да проверят и оставили момичето да УМРЕ! дано пукнат в мъки...
Тука има много прости хора незнам от кой град са че са се хванали че във Варна всички са идиоти. Да припомним как в центъра на София на Алабдин падна сграда и уби две момичета. Проблема не е от Варна или от София си ами от тъпата ни държава. Аз съм очевидец почтни на случилото се минах от там 10-тина мин след падането на козирката. Бяха се събрало полицай и хора от СОТ и си говореха пред отломките. Казах им сигурни ли сте че няма никой пострадал защото знам че в лошо време пешеходците а и аз самия съм минавал десетки път под тези козирки за да не ме вали. Те ми отговориха спокойно няма никой и да съм си продължавал пътя!!!!