Коментари - Архитекти: Гранд хотел ”България” мол? Това е престъпление! | dnes.dir.bg
назад

Архитекти: Гранд хотел ”България” мол? Това е престъпление!

Идеята да бъде преструктурирана сградата на хотел "България" е криминално престъпление, защото тя е една от емблемите на столицата, заяви арх. Константин Бояджиев.

Обратно в новината

Коментари - Архитекти: Гранд хотел ”България” мол? Това е престъпление! | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

kak moje takova ne6to?bulgaria e samo magazini. suborete vsi4ki pametnitzi ....dano da sa dovolni tezi koito si davat podpisa. pulen absurt. sofia bez ,,bilgaria,,-bulgari bez sofia. elate posle , 4e i ,,trimontzium,, 4aka v plovdiv.

Браво на МОЛумниците! Направете сдружение с девиз - Всяка сграда МОЛ, всеки парк бензиностанция. Не мога да разбера това очакване за драстично повишение на покупателната способност...

До: СМАЯН (02.11.2007 г. 14:24ч.) Пич, разбира ти главата... Ти поне ЕДИН път бил ли си в сградата на Феята или в Ропотамо? Или май си мъничък за това, та така се изказваш неподготвен...

До: СМАЯН (02.11.2007 г. 14:24ч.) Пич, разбира ти главата... Ти поне ЕДИН път бил ли си в сградата на Феята или в Ропотамо? Или май си мъничък за това, та така се изказваш неподготвен...

По принцип моловете за бедна България са престъпление! Тези, които могат да си позволят моловски цени (и то за боклуци) да си купуват от чужбина боклуците! Срамна работа са тези магазини за България, както и яхтите! Живейте си море, но не сред нас! Защото няма човек, който да може да си позволи цените в Мол и да е спечелил с честен труд парите си! Направете Квартал на крадльовците по подобие на Квартала на богатите и там се Молете!

Abe idioti mutri: ograbihte spestiavaniata na naroda i gledate da gi vlozite v MOL-ove hoteli i restoranti. Vie niamate ganki po mozacite si, samo po edna goliama ganka, koiato razdelia krakata vi. V tazi bedna darzava, za chii hui sa tolkova molove i hoteli. Koi sa tezi debili chuzdenci, koito shte idvat pri vashki kato vas za da vi nosiatyparite si? Ako imahte pone miligram mozak, shtiahte da investirate zagrabenite pari v industria, a ne v kafeneta, barove, molove i hoteli. Tapaci cherveni i za sapun ne stavate, zashtoto vonite.

чели -недочели , гракнахте ! А кой каза, че ще се бута сградата ? Преди няколко дни четох ,че ще се реконструира фасадата ,а не че ще се бута , така ,че какъв е проблемът? Дали ще е хотел ,кино ,детска градина или публичен дом не е ли все същото? В края на краищата никой не може да задължи собственика каква функция трябва да има сградата. При положение ,че това ,което се вижда отвън си остава същото. Ама на българина му дай само да сипе проклетии за щяло и нещяло. Да бяхте ревали ,когато държавата е продала хотела

мамицата ви селска проста!(не съжалявам за израза)Всички селяндури с всичките си молове да заминават на село!Вие София за Ню Йорк я взехте,бе!Те моловете като панелки започнаха да никнат!Абе не са нормални,бе!Живея в центъра на София откакто се помня,ама такова нещо каквото го има от няколко години не е било,под всякаква форма!Под жълтите павета има цял архитектурен град,а и над него-да вземат наистина народното събрание да го превърнат в мол,че да се кротнете най-накрая!.Да се гътнете,дано-мутри скапани!Бабите ви се от мол са пазарували.

Родените в София са много малко, за да повлияят на разгрозяването на града. Той сега се управлява и обитава от пришълци, на които не им пука за емблематични места и сгради. Какво значение и какви спомени може да буди градинката пред Народния театър, напр., за една селяндурска мутра!? За него там има само храсталак, в който да се изпикае. Като гледам, в ЦУМ е върволица от пазаруващи софиянци и гости на столицата. Затова управата на града мисли да разшири търговската площ в центъра - белким всички да могат да купуват, купуват, купуват.

Хотел България, ресторанта и червения салон с часовника са уникални!!!! Само видиотен мозък може да им посегне. В цял свят търговските центрове се изграждат извън градовете, не в ърху историята на един град и без това , в който просто няма какво толкова да видят чужденците- добре , че ги има Търново, Провдив или Копривщица все още

Хотел България, ресторанта и червения салон с часовника са уникални!!!! Само видиотен мозък може да им посегне. В цял свят търговските центрове се изграждат извън градовете, не в ърху историята на един град и без това , в който просто няма какво толкова да видят чужденците- добре , че ги има Търново, Провдив или Копривщица все още

Софиянци,какво дремете?Учих в София,била съм в р-т Берлин,Ропотам и къде ли още не.Това са емблеми.Вижте Рим,учете се!Стига с тези пари,с тези американски истерии.Спрете селяните!Събудете се!

ПОСТРОИХА ВЪРХУ КОЛИЗЕУМА НА СОФИЯ ХОТЕЛ , ЗАЩО ДА НЕ ПОСТРОЯТ НА МЯСТОТО НА Х-Л БЪЛГАРИЯ МОЛ. КАКТО Е ТРЪГНАЛО НЕ САМО ЩЕ НАДСТРОИМ СУ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ , МОЖЕ И РЕСТОРАНТ ДА НАПРАВИМ НА КУБЕТАТА НА АЛЕКСАНДЪР НЕВСКИ..............

SRAM.POZOR.Ostavete du6ite na horata da se radvat pone.PODPISKA OT SOFIJANCI v za6tita .PODPISKA

Поредната стьпка на комерсализация на културата. Да си построят мола на друго място.

И министерството на финансите има голяма сграда....Ами като построите модерния административен центьр на София продайте, раздайте,и модернизирайте стария. За каква собствена физиономия говорим. И без това като гледам през лятото три четвьрти от население е с бермуди и Т-шьртки, сякаш сьм в Китай по времето на културната революция. Сьбаряйте и модернизирайте.

Тук бяха и трите ми сватби. Ако затворят ресторанта, ще трябва да променя навиците си.

poneze niamam rodnini vprovinciata tuk ziveia ot 33godini odobriawam proekta za6toto kato 4eta va6ite komunisti4esko bednia6ki iskazvania mi stava lo6o ne razbrahte li 4e tozi koito pla6ta toi pora4va muzikata kakvoto i da pi6ete kakvoto da pravite ku4etata si laiat kervana si varvi do tolkova ste sduhani 4e i imenata ne smeete da si napi6ete a tezi deto 6te protestirat 6te badat kato u4itelite-precakani sbogom `sofianci`az 6te pazaruvam novia mol avie se 4udete kak da oceliavate

Въпросът с погребаното историческо наследство е национален. Във Варна половината новобогаташки блокове в близост до Южния плаж (Гръцката махала)лежат върху древноримските руини на града. Е тъпанарите пак подкрепиха това посмешище Кирил Йорданов - някои хора вместо в затвора са кметове и то с няколко мандата.( Справка варненския кмет). Нямам нищо против въпросното лице стига да не се опитваше да се прави на света вода ненапита най малкото защото е от тази махала - просто не може да не е видял когато бгерите унищоваха древния Одесос. В цивилизована Европа отдавна щеше да е в затвора. И той милеел за града ни. Поради изключителното си географско положение Варна-Одесос е бил изключително богат и уреден римски град и голяма част ото това богатство се затри не от неграмотните османлии през 14-19 век(защото те не знаеха какво правят и не може да им се вменява този грях) а в последните 15 години (вторият мандат на Христо Кирчев и двата мандата на Кирил Йорданов). Та въпросът е за паметниците на архитектурата изобщо, а не само построените в София или само построените в последните 70-80 години и свързани със спомените на съвремениците.

IDIOTI

Въпросът с погребаното историческо наследство е национален. Във Варна половината новобогаташки блокове в близост до Южния плаж (Гръцката махала)лежат върху древноримските руини на града. Е тъпанарите пак подкрепиха това посмешище Кирил Йорданов - някои хора вместо в затвора са кметове и то с няколко мандата.( Справка варненския кмет). Нямам нищо против въпросното лице стига да не се опитваше да се прави на света вода ненапита най малкото защото е от тази махала - просто не може да не е видял когато бгерите унищоваха древния Одесос. В цивилизована Европа отдавна щеше да е в затвора. И той милеел за града ни. Поради изключителното си географско положение Варна-Одесос е бил изключително богат и уреден римски град и голяма част ото това богатство се затри не от неграмотните османлии през 14-19 век(защото те не знаеха какво правят и не може да им се вменява този грях) а в последните 15 години (вторият мандат на Христо Кирчев и двата мандата на Кирил Йорданов). Та въпросът е за паметниците на архитектурата изобщо, а не само построените в София или само построените в последните 70-80 години и свързани със спомените на съвремениците. Та въпросът с паметниците е въпрос докога ще търпим да ни управляват неграмотни (Хр. Кирчев е инженер, а К. Йорданов - адвокат) хора. Докога нечии дребни корпоративни интересчета ще лежат над интересите на държавата и обществото(далеч съм от мисълта да се пиша изразител на общественото мнение, но винаги съм се оказвал от позналите за това, което ще стане поне в близките 5-10-15-20 години, защото чисто и просто съм видял какво е в чужбина).

Novite varvari (chekisti) sa decata na starite varvari (chekisti)! Nai-harakternata im cherta, po koiato shte gi poznaete, e palnoto otsastvie na VKUS. Niama nujda ot komisia po dosietata, po VKUSA shte gi poznaete (mutra barok). Mol??? neshto kato Mollov!!!

Наистина повечето пишещи по-долу са ненормални грачещи, отричащи и неразбиращи нищо същества. видяхте ли проекта, видяхте ли представянето? Видяхте ли нещо, което ще се промени в отрицателен смисъл? Какво ви пречи промяната на предназначението на нещо, което си е собственост на някого? Та този някой да не е луд, че да провали хубавата сграда? Нали ще я направи още по-хубава, по съвременна, като ще запази и общия архитектурен облик. Прочетохте ли интервюто с автора на проекта, разбрахте ли че няма да се промени нищо от фасадата? Отвратителни мрънкащи отрепки, които са готови да живеят с псевдоспомени (убеденс съм, че половината поне не са ходили през последните години в сладкарницата или в ресторанта, нито знаят кой салон е червения и кой синия). Сигурно половината от вас недоволстващите са си остъклили балконите без разрешение на общината. Сигурно половината, а и повече са променили предназначението на някое от помещенията в своето жилище. За чуждото обаче - не може! Тъпи хора! Не ни е тъпа само държавата- тъпи са нейните граждани, надаващи вопли срещу всичко ново- не искат небостъргачи, не искат модернизация, не искат нищо ново да става- искат само да могат да лаят... Отвратително е!

Логично е,при положение че Би Ти Дивелъпмънт Сървисис се управлява от ЖЕНИ!!! Двете болни дами(Сандалска и попова) ще продадат и даецата си,ако могат да изкарат пари.Софианци,сега нещата са във ваши ръце.Покажете на тези комунистически дъщерички,че не могат да си правят каквото си поискат с вашия град.Или могат ???

Stiga s tezi MOL-ve otvratitelni sa i ne sa za vseki djob.Mislia 4e,tezi koito ima ve4e,sa pre-dostatu4ni.moje da se vzeme sgradata na Narodnoto subranie i bez tova nikoi ne vliza tam da raboti,no neka stane Detcki tcentur dostupen za vsi4ki,a ne super lux,i roditelite da mizerstvat sled posestenieto tam,kakto ako vleze v proslovutite MOL-ve.Mnogo e tupo da se rushi neshto koeto funktcionira dobre i e interesno samo po sebesi,poglednete imeto,zamislete se!

neka preustroiat izgorelite zgradi,te i bez tova sa za restavratcia i modernizirane

Кога х-л България е обявен да паметник на културата и от кого? На коя култура е паметник - на комунистическата ли? За мен има стойност като скъп спомен от младите ми години, но чак пък паметник...

Въобще не се учудвам на такива желания!Сега и Бате Бойко е насреща!Браво олигофрени в Правителството/и не само там/но защо не направите и МОЛ на жълтите ви павета!????Така поне ще има хора в Парламента/сградата/ вас и без това ви няма по цял ден!Само това ви е в главата-Откъде още милиарди да свиете!Алчността няма граници!Тамън и тия залумпени тъпанари пак ви избират поне да работите по въпроса/краденето/!! работни сте бе!Само дето за пенсионерите няма и 10%!Браво Кретени Български!!!!На другите избори пак тия работяги да преизберете!То и като не гласуваш пак тая!

Т.нар. Mall centrum отдавна не са актуални и нашите т.нар. строителни предприемачи отново показват очевадна неграмотност... Там където МОЛ-овете са в залеза си, настъпва новата философия за LIFE STYLE парковете, разположени на не по-малко от 100 декара, с паркова среда, със зони за детски и атракционни забавления - за всекиго по нещо... Всички проекти за МОЛ-ове в България са продиктувани единствено и само от евентуалния положителен финансов резултат от нееднократната им препродажба в процеса на проектиране и строителство - изцяло еврейска схема. Истински МОЛ в България няма! Недоразумението с местоположението на Mall of Sofia и липсата на адекватно съответствие за достатъчен брой паркоместа, организация на движението и комуникационна осигуреност вече създават сериозни препятсвия за трафика в района... Колкото до предварителните им разчети и бизнес прогнози - ФИАСКО! Затова се принуждават да реорганизират търговски площи в офиси - сметките не им излизат. И вместо останалите субекти да си направят съответните изводи всички се втурват да правят това, което не разбират. Ако при представянето на този проект за МОЛ в сградата на хотел България бъде приложено онова законово изискване за осигуряване на необходимия брой паркоместа - то той ще отпадне поради незаконосъобразност и неприложимост. Дано не се повтаря случая с Централна автогара, където така и не се осигури обществен паркинг?!

Този хотел е отдавна собственост на Мултигруп. Даже се чудя как досега не са направили това, което замислят. Наистина този хотел беше емблематичен за София. Както и заведенията към него. Там се срещаха изискани и образовани хора даже и по времето на СОЦ-а. Випускът на баща ми от 1-ва мъжка всяка година се срещаше там, докато и последния си отиде от този свят. Понятието Mall е доста неправилно разбрано у нас. Такива съоръжения се правят на големи площи, с възможност освен за шопинг и за развлечения и разходки. Тук на тази площ могат само да вдигнат нещо вертикално.Дали си струва?

МОЛ до МОЛА мила моя майно льо, бърдак до бърдака...

Всъщност навсякъде всички се стремят към печелби - то това е донесло прогреса на човешката цивилизация.По наще ширини обаче сме некадърни и правим еднократни печалби/в случея рекламно-преустройст с цел бърза и измамна продажба/ с прецакване на възможност за бедещи дивиденти.На това нещо му викат устойчиво развитие - докато проумеем тази фраза ще е твърде късно.Примера с Гранд-хотел България е крещящ.

Стига с тези молове, стига! Защо допуснахте разрушаването на паметници на архитектурата, на културата, защо унищожихте България - за да пълните гуши на определени мошеници за сметка на бедния български народ!

Nikvi MOL-ove pove4e i bez tova cenite v tqh sa ujasni,po-dobre da ne priparvat tam i Zala Balgariq da ne pipat,4e rez rachi4ki!!!

ДА СЪБОРИМ МИНАЛОТО НА БЪЛГАРИЯ - ПА ДА ИЗГРАДИМ ПАМЕТНИК НА УСТОЙЧИВАТА ГЛУПОСТ . . .