Коментари - Пат Бюканън: Имперското пренапрягане на САЩ | dnes.dir.bg
назад

Пат Бюканън: Имперското пренапрягане на САЩ

Към края на президентството на Джордж Х. У. Буш Америка стоеше сама начело на света – единствена суперсила.

Обратно в новината

Коментари - Пат Бюканън: Имперското пренапрягане на САЩ | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

" Нашите сегашни ангажименти са неустойчиви. Намаляването им е необходимо." - ей това значи, че всеки да си сърба попарата, която си надроби сам след като се е доверил на САЩ и наговати организации / като НАТО/ напр. - Ние, американците, си отиваме, вие се оправяйте както знаете. Да не сте се подвеждали от САЩ. Съборихме домовете ви, но вие трябва само да си се оправяте - тома си е у вас.

Самото заглавие е перфектно и казва всичко.

Ти вярваш ли че нещо зависи от президента в САЩ? Аз не! Вярваш ли че Буш младши може да раздели на две магарета сламата? Аз не!

"Към Русия, която загуби империя и видя територията си орязана с една трета, а населението си наполовина, ние действахме с имперско презрение, натиквайки НАТО в лицето на Москва и изработвайки "боядисани в цветове" революции в държави, които бяха част от близката чужбина на Съветския съюз." По точно описание на "миролюбивата" политика на САЩ и техните слуги от НАТО, по отношение на Русия и бившите соц.страни, след края на студената война до сега не бях чел. Още повече, че тази оценка е дадена от съветник на трима американски президенти и сам участник в надпреварата за кандидат-президент от Републиканската партия. Както се казва - когато фактите говорят и борците за "демокрация" мълчат.

повечето от нас когато анализират политическите събития не отчитат тяхната многопластовост и ги разглеждат прекалено схематично. Не се отчита че политиката на Америка в голяма степен не е политика на масовия Американец, както и политиката у нас не отговаря на вижданията на обикновения българин - и в 2-та случая това е политика на определена върхушка, чиято цел е да защитава ОСНОВНО ТЕХНИТЕ ИНТЕРЕСИ, които по принцип са в разрез с интересите на мнозинството. Защото ако се попита обикновения американец/българин какво е отношението му към Русия едва ли ще съвпадне с официалната доктрина на правителството. А специално американската върхушке не осъзнава едно важно нещо - че в мпомента ИЗТОКА Е НОСИТЕЛ НА НОВОТО И ПРОГРЕСА. Динамиката на процесите в Индия, Китай, Русия, Виетнам и много други вече изпреварва аналогичните процеси в САЩ и техния "приятел" ЕС. САЩ вече не са ОПРЕДЕЛЯЩ а ДОГОНВАЩ. И който се ориентира в обстановката СЕГА , ще бъде по-добре в БЪДЕЩЕ

Перспективата е очеизвадна за всички,от Вашингтон до Пекин,от Токио до Камбера и от Уелингтън до Лондон,Париж, от Берлин до Буенос айрес. Съотношението на силите е променено качествено и военно и икономически и като човешки ресурси. Качествената промяна е предстояща. Обществените закони действат вън и независимо от желанията или съпротивата на отделните хора!

кажи нещо за Путлер де, за рубладжиите, за комунистите - свържи го някак си да стане истински бълвоч

Ученото си е учено , умния блести със своите изводи и предложения , а простаците и мутрите си вонят отдалече!Животе , животе , защо все недостигаш!

Истината е една!Винаги републиканците ръководят по- добре страната си от демократите,консерваторите са по-добри от либералите,десните са на светлинни години от левите.

Това си има и разумното обяснение. Това е като в едно семейство, родителите учат децата си, но децата задължително трябва да станат по-добри от родителите си. Така родителите изостават спрямо времето си. Същото се случва и със страните, сега Изтокът е по-изостанал (все още) но използва най-новите технологии за да догони Запада. А Запада създава нови технологии, но не може да внедри всичко на веднъж, и изостава. Дано нашите тъпани го проумеят

Хилари дърпа конците вече 20 години. Май този път тя сама ще излезе, че и се изчерпиха козовете

Пат Бюканън е руски агент, русофил и рубладжия!!! Освен това е психически неуравновесен и не вижда постиженията на САЩ. Нищо не казва дори за бащинските грижи на "Америка за България", действаща в една изостанала дива страна, населена с аборигени, на които трябва да се посочи пътят към цивилизацията!

Що за невнятен брътвеж си сътворил? Западът е родител на Изтока ли? И в буквалния, и в преносния смисъл слънцето не изгрява оттам, душко златна.

Тоест съществуването на НАТО изобщо не се поставя под въпрос? И къде собствено е разликата? Системата е същата, ценностите са същите, но някакви добри хора в бъдеще ще hr изпълнят с ново съдържание? Това е както някои нашенци чакат БСП да се промени :)))

Може да плаче колкото си иска - сами си го направиха. И ало - Клинтън го почна като отмени законите на Рузвелт

статуквото такова каквото е било трудно може да бъде съхранено поради простата причина че се променя статуквото на капиталите а оттам и политиката ръководена от тях едва ли нататък всичко ще е гладко , розово и единно но е крайно наложително да се определят допустимите норми на отклонение възможно е те да се налагат в момента връщането назад е нереално за да има нови норми май се налага нов модел на оон и рано или късно той ще е факт

чети малко история душко сребърна. Знаеш ли например кога е започнало възраждането на Запада и на Изтока? А знаеш ли, че когато арабите завладяват Запада са били посрещани не като завоеватели, а носители на новото, защото по това време средновековна Европа е била мрачно село. Дори и факта, че исляма като религия/игнорирайки много други аспекти/ изисква определени знания/например за да се молиш трябва да се обърнеш на Изток/ е в известна степен "по-научна". Аз съм християнин, но фактите не трябва да се премълчават и да се повтарят едни и същи мантри. За това кой на кого е родител може много да се пише - няма да ми стигне времето да те ОБУЧАВАМ за великите открития на Изтока/Китай,Индия,Япония/. Това, че в момента Запада е по-напред/КОЕТО ГО ТВЪРДЯ С МНОГО УГОВОРКИ, ИМАЙКИ В ПРЕДВИД ДИНАМИКАТА НА ПРОЦЕСИТЕ/ е нищо на фона на хилядолетната история на човечеството.

Що е това русофия? А па и колко минуси си събрал... Тия всичките за русофици? ли се имат? Щото аз не съм русофоб и мога да чета.

не си чел достатъчно или са ти грешни четивата :) имам предвид "посрещането" на арабите....дали е както казваш :) молитвата на изток? а християните на къде се молят според теб???? къде е иконостаса в църквата....на тавана ли? а прочети поне, кога и защо мюсулманите променят начина си на молитва..... мноооого мъка има по този свят :))) хайде със здраве!

Ебах ти грижите!!!!! Ти Българин ли си дето си го написал това бе??? Едва ли....

симо

Вярно казано.Все пак си е ум,дали консерватор,демократ,анархист умът си е ум/даже да не ни харесва/.Той,Ноам Чомски,Грег Паласт,Питър Суайцър,Неиоми Клайн,Оливър Стоун,Джон Пъркинс и други и други.И най после коментари свободни от тролската тъпащина на ЩЕРЕВ и пасмина.СВободно се диша.

Голяма омраза към Америка. Въпреки че аз съм нейн критик, не трябва да забравяме че всяка една империя има грехове....в сравнение с империте в миналото, греховете на пакс американа са най балансирани. Двуполюсния е свят е за предпочитане пред свят с една свръх сила. Трябва да се внимава обаче централната роля на америка да не бъде заместена с друга държава....защото кандидатите хич не ми вдъхват доверие и почти е сигурно че ще имат повече грехове. Америка отслабва и трябва да отслабне и в противовез да застанат други които да могат да и се противопоставят. Но аз мисля че ще бъде грешка ако америка бъде изместена като суперсила от Китай примерно без да има кой да се противопоставя на Китай. Както е казал Мъдреца - в баланса му е майката!

Америка беше велик проект създаден от неините бащи-основатели и превъплатени в Конституцията на страната.Този проект е на път да бъде унищожен от болните мозъци на една група банкери,които както Хитлер си мечтаят да владеят целия Свят.Те си мислят,че криейки се зад паравана на "демокрацията" могат да постигнат целите си.По този безрасъден начин се водят войни само и само да се хранят петролния и военнопромишления комплекс,който им принадлежи.Разбира се на тях не им пука,ако Америка изчезне като световна сила утре,защото те нямат чувство за национална принадлежност/освен може би религиозно-сектантска принадлежност, но това е друг въпрос/.Как самите американци ще понесат пропадането на държавата и дали ще имат вътрешни сили да излязат от тази ситуация само времето ще покаже.

хитлеристки поздрав ли е това?

Браво на Бюкенън. Разнищил е безславното управление на най-слабия президент на САЩ - негърчето Фют. Разни соросоидални пръчки ме наричаха русофил, когато горе-долу правих подобен анализ и казвах същото. Време е да се вразумят, но с този слаб президент и смешния му екип от разни фъкли като Нюлънд и Саманта Пауър - толкоз, дано само ни се размине Третата Световна. Жалко за Кери, единственият свестен и разумен човек от екипа му.

Статията се опитва да оправдае имперската политика на САЩ с благи думи за благородни цели. Който иска - може да им вярва

явно е сарказъм! :)

ЕТО ,ТОВА Е ИСТИЙТЕ,ЧЕТЕТЕ И СИ Я НАБЙТЕ В ТЪПИТЕ КРАТУНИ .ПАТ Е КОНСЕРВАТОР И МЪДРЕЦ А ВИЕ СТЕ САМО ТЪПИ КОПЕЛЕТА..

НО ГРЕШКАТА ВЕЧЕ Е НАПРАВЕНА И СЕГА СМЕ СЕ ЗАПЪТИЛИ КЪМ ТРЕТА СВЕТОВНА ЗА РАДОСТ НА ГУПАЦИТЕ

Запознай се малко с историята на Испания - по-специално на Гранада в Андалусия/или както се знае ал-Андалус/. Прочети и за двореца Алхамбра, който е построен точно по времето, което визирам, от кой е построен, каква е била културата по това време. Казах ти, не повтаряй мантри, а осмисляй нещата - ако ти е по силите де

Браво ДИР! Добър Дир! Послушен Дир! СТИГА СИ МЕ ЛИГАВИЛ С ТОЗИ ЕЗИК ДИРЕ! ЧИБА!

Президента е само параван, чучело. Конците се дърпат от други, които са несменяеми! А колкото до следващия, то Ванга отдавна е казала, че черния ще е последния президент на САЩ! Конфронтацията както е тръгнала и американската наглост с чувство за недосегаемост явно ще им изиграе лоша шега. Времето до изборите наближава и каквото има да става ще стане!

Умишлено или не, но редактора е зле с граматиката. Иска или не иска, но Русия се пише с главна буква!