Коментари - Русия ще стане сателит на Китай? | dnes.dir.bg

Коментари - Русия ще стане сателит на Китай? | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Русия няма избор. Китай има могъща икономика и огромен човешки потенциал. Темповете на развитие са недостижими. Скапаната руска икономика е в спад. Всеки свестен руснак е репресиран или напуска страната. Управлението е некадърно и некомпетентно и нанася нови вреди. Китай е безскрупулен гигант, който се възползва от изолацията на Русия за да я превърне в колониален суровинен придатък. Руснаците ще платят за глупостта на кремълската клика.

ти луд ли си или да? защо не хванеш да прочетеш малко за събитията от преди 100 години в Одрин, къде се подвизава най-укрепеното място в света и според всички (тогава) военни инджинеро Одрин е непревземаем. питай ги какво им е било на турчолята след военните действия с/у българската армия. направо се изказа като клоун от правителството на бостанския плод Тиквуний

това в статията е чиста проба глупотия. така се прави истинска политика. Путин е адски хитър като цяло стадо стари лисици. подготвят се всякакви възможни варианти и се изчаква. когато везните се наклонят на някъде руснаците ще вземат най-доброто решение за себе си. бъдете сигурни, че няма как да не се случи нещо и да не е било предвидено. всякакви рискове и ползи са изчислени. това го умее само гения, а глупака се хвърля с главата на пред. всичко в този живот се решава от взети решения и печели само онзи, който е най-добре подготвен.

Доста наивно написана ,скалъпена статия!

Това са детински приказки. Става въпрос за икономика, съотношение на силите и обективни обстоятелства.

За пореден път ни казваш кой харчи повече за армията си, остава да кажеш защо при толкова голям бюджет САЩ иска от съюзниците си, сиреч от бедна България, да им купува техника за експедиционния им корпус в Афганистан.

Тя и за баща си отричаше... ама на пусти интернет не мож го затапи-)

бъдещето е на жълтите и това е добре за всички. те ще ни направят част от него. защото знаят, че то няма да се случи, ако туземщината на другите остане "гарант" за сигурност - каквато днес е генералната стратегия на юдофашистката измет и слугуващите им двуноги насекоми

Бъдещето е много неопределено.... Китайците също имат своите проблеми, за съжаление....

не е виц . не е смешно . пасквил . тъп пасквил . написан от тъп плужек .

:D евалла ! кефиш мЪ , ш' ти звънна ! :D

аа бе , дебил , погледни календарЯ бре ! 21ви век е , не е 15ти . термобаричните (да не стигаме до термоядрени) еднакво успешно се справят и с хилядна , и с милиардна армия . ама като си тъп - то е за дълго . за цял живот .

продажен дебил написал - малоумник преписал . руската икономика , особено сега , е много по ефективна от съветската . по съвеЦко росия изнемогваше да крепи сателитите си от варшвския (от повечето и до днес не става даже запръжка за боб ) . сегашна Русия бачка за себе си и ако не беше принудена да харчи огромни ресурси за въоръжение досега щатите щяха да са сиромаси пред нея .

Тази глупотевина е писана от "руски" неолиберал на американска служба . Как може Русия да се превърне в сателит на някого ,когато имперското им съзнание е заложено дълбоко в тях ? че те дори на сегашния световен господар заедно с всичките му васали отказват да се подчинят ! Китай е икономически най -силна в момента ,но по военни технологи едва ли някога ще достигне Русия и САЩ и не случайно се държат за Русия ,която им подсигурява гърба . Русия продава модерно оръжие не само на Виетнам ,но и на Индия /основния конкурент на Китай в Азия / ,на Индонезия , Малайзия ,Монголия и на самите китайци .Тези ,които твърдят че китайци щели да се заселят в Далечния изток, да им кажа че китайската част на границата с Русия е също редко населена и китайците от деситилетия се опитват да прехвърлят население в суровия север . В Русия при цялата врява работят около 30 хил китайци -сезонно ,докато руснаците работещи в Китай ,като високо-квалифицирани специалисти в големите им центрове са 150хил. Тезата -Русия се ориентира на изток изглажда глупава за държавник ,като Путин и който ясно им заяви "Евразия от Лисабон до Владивосток и това ще се случи в бъдеще . Освен това Русия гледа и на Юг и на Север и кам Латинска Америка ,така че спрете да се ядосвате за руснаците.

направо ще стоплиш сърцата на кибичещите с 2/3 заплати в бездействащите руски предприятия. Сравни руската производителност с тази в развитите държави и ще ти изстине ентусиазма.

Мурзилките пак скочиха на амбразурата - почувстваха се заплашени от някаква измислена статия, да изкарват юани вместо рубли и да пишат с йероглифи на мандарин. Колко са прости, не е истина. Най-тъпата част от населението (съответно и най-бедната и оплакваща се) са комунофилите-путинолизачи.

В ЦЯЛАТА СИ ИСТОРИЯ РУСИЯ СЕ Е ОТЛИЧАВАЛА С ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СЛАБА ВЪНШНА ПОЛИТИКА.

НИЕ НЕ СЕ ЯДОСВАМЕ ЗА РУСНАЦИТЕ, ГОЛА ВОДА СА.

Да,Русия ще стане сателит на Китай подобно на Бъгария,която също е сателит на Русия,тоест бившата СССР!!

Естествено, сателит технология 70те години обаче!

Ми тя вече си е. Сега като обеднеят още малко и като почнат китайчетата да ги ранят с доларес и може и да се позекрепят. Ама първо ще ги оставят тотално да фалират, та да са по удобни за надупване.

Кое е по-добре - да си Сателит, или да си Суровина. Сателитът влияе на голямото тяло. Приливи, отливи, и те така... Но, мечтайте мащехи на Русия, това никой не може да Ви Го отнеме.

Айде сорокогеги, унлайквайте, сипвайте помията, че ще Ви изритат без да ви платят накрая.

По-добре сателит от колкото слуга на Фашингтон каквито са всички дребни еврогейски държавици.

аман от пишман политолози!! - изминала вече година, но Русия все още не била намерила мястото си в Източна Азия. Че то една година да не е много време в историята? Това да не ти е да строиш барака! Хората къща строят за повече време, този иска държава да заеме стратегическо положение за този срок. Сякаш това е хоп-и-готово! Трябва поне 1 десетилетие....

От мига на "обръщането към Изтока" измина вече година, но Русия все още не е намерила мястото си в Източна Азия По-просто племе от журналистическото няма. Абе гьон смотан, къде на намери мястото си в Източна Азия. РУСИЯ е Източна Азия. Нито карти гледате, нито география четете. Малоумници

1 - Според автора ние отдавна сме сателит на САЩ, което е добре, че го признава. 2 - Естествено, че във външната политика трябва да се лавира и да се извлича полза от всеки съюзник, така е правил и Борис 1 при покръстването. Само малоумен пишмян политолог може да твърди, че Русия трябва сляпо и безприкословно да подкрепя решенията на която и да е друга държава, пък било то и Китай.

Предполага се, че Индия има население колкото Китай. И докато в Китай има контрол на раждаемостта, то в Индия такъв няма. Там не могат да се преброят точно колко са. Искам да ти кажа, че населението само по себе си не е показател за растеж. Икономическия растеж на Китай не се дължи само на населението. Русия е с много по-голяма територия, а оттам и ресурси. Що се отнася до сравнения - сравни САЩ с Китай и виж кой на кого и колко дължи.

Китай е втората велика сила ,след САЩ в света и е абсолютен хегемон в Азия и далечният изток!Русия бавно ,но сигурно се превръща на суровинен придатък и партньор, не само за Китай и САЩ,но и най-вече за ЕС!След загубата на Украйна,Русия е слаба,не е вече м/у силните определящи реда и правилата,икономически сили!Утехата на кремълската върхушка,че поне все още може да плаши с оръжие,макар,че и то е под американски контрол!

Точно обратната. Русия беше слаба. 25 години беше много по-слаба и икономически и като политическо влияние. Ресурсите и принадлежаха на чужди компании и беше продавана от народни предатели, като нашите. Русия започна да национализира ресурсите си и да се стабилизира при Путин. Точно за това се създаде изкуствения конфликт в Украйна - запада се усети, че Русия започна да си стъпва на краката и реши да намери начин да я предизвика и в последствие изолира. Бъдещето ще покаже дали политиката на запада ще успее и дали САЩ ще продължава да трупа външен дълг. Така или иначе е добре светът да не е еднополюсен.