Пускат безплатен интернет на 5 гари
Най-натоварените гари в пет български града ще бъдат първите, които предлагат безплатна връзка със световната мрежа: Централна гара в София и гарите в Бургас, Варна, Пловдив и Горна Оряховица.
Услугата е абсолютно безплатна и от нея ще могат да се възползват всички притежатели на лаптопи и мобилни устройства с възможност за интернет сърфиране, независимо от оператора, който ползват.
Тази възможност е част от стратегията на Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията за модернизиране на железопътния транспорт в България и повишаване на неговата конкурентноспособност, информират от ведомството.
До края на годината новата услуга ще се предлага в още 15 гари в страната.