Свободната интернет зона е осигурена от фирмите "Виваком" и "Телелинк"., предаде БЛИЦ. 
Услугата е абсолютно безплатна и от нея ще могат да се възползват всички притежатели на лаптопи и мобилни устройства с възможност за интернет сърфиране, независимо от оператора, който ползват.

Тази възможност е част от стратегията на Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията за модернизиране на железопътния транспорт в България и повишаване на неговата конкурентноспособност, информират от ведомството.

До края на годината новата услуга ще се предлага в още 15 гари в страната.