От 20.00 часа утре на централния любителски състави на Поморие поморийци и гости ще открият ”Туристическо лято 2010″, предаде БГНЕС. 

Морският град вече посрещна първите си туристи, част от които бяха дошли и за седмия международен фестивал на православните песнопения. Повечето от плажовете вече са напълно подготвени за новия сезон. Осигурени са водни спасители, медицинско обслужване, почистване, достъп за лица с ограничена мобилност, санитарни помещения, душови площадки, водни атракции.

Общината организира още в средата на април трудова борса, с цел осигуряване на необходимия персонал за туристическия сезон.