БГНЕС
Три коли изгоряха при пожари в Бургас
Три автомобила изгоряха напълно и други два бяха тежко засегнати в два пожара, само през изминалото денонощие в Бургас.
Съобщение за горящи гаражи на улица „Патриарх Евтимий” било получено в Първо РПУ на МВР около 15.30 часа вчера, предаде "Фокус". Пожарът е потушен от десет огнеборци с три специализирани автомобила. Огнеборците са установили, че около 15.10 часа е възникнал пожара в дървени, паянтови постройки, пригодени за гаражи. Вследствие на пожара са изгорели напълно лек автомобил "Шкода" и лек автомобил "Фолксваген", и двата с бургаски регистрации. Частично изгорели са лек автомобил "Форд Ка" и ремарке. Точната стойност на нанесените от инцидента щети са в процес на установяване. Към момента няма данни за умишлен палеж. Работата по случая продължава от служители на Първо Районно управление "Полиция" - Бургас.
В друг случай, сигнал за горяща кола на паркинг зад блок 10 в комплекс „Славейков” бил подаден във Второ РПУ. Пристигналите на място пожарникари угасили огъня бързо, но „Опел Астра” изгорял напълно. Изгоряла е и задната част на паркиран до него „Сааб”, с бургаска регистрация. Няма данни за умишлени палежи, предстои повторен оглед.