Община Бургас
Бургас посреща участници в екофорум
Бургас ще бъде домакин на международен екологичен форум на 10 и 11 юни, съобщиха от общината.
Форумът е на мрежата от европейски градове EUROCITIES, посочва БТА. Община Бургас беше избрана за организатор на събитието между 140-те европейски града, членуващи в международната организация.
EUROCITIES обединява градове и региони от 30 държави в подкрепа на тяхното сътрудничество и комуникация с европейските институции. Темата на форума е "Финансиране на екологични политики на местно ниво".
Сред основните теми, които ще бъдат дискутирани, са предизвикателствата по изпълнение на основните приоритети в областта на околната среда, местните политики, свързани с климатичните промени, градска мобилност, връзка между политиките, насочени към климата и борбата с бедността.