Висш прокурор покривал случая “Приморско“
Дисциплинарното уволнение на бившия апелативен прокурор на Бургас Йордан Иванов е отключило работата на прокуратурата по случаите за отстъпено право на строеж в Приморско.
Това обясни вчера шефът на етичната комисия на Висшия съдебен съвет Цони Цонев. Комисията нищи казуса покрай скандала с магистратските роднини, получили право да стоят в морското градче като крайно нуждаещи се.
Пред комисията кметът на Приморско Лиляна Димова разказала, че при избирането й за градоначалник не е имала никаква информация за отстъпеното право на строеж, а общински служители криели документация от нея. След уволнението на Иванов документите започнали да се появяват, обясни Цонев.
По думите му “един човек се е оплакал, че Иванов му е упражнявал натиск по случаите с правото на строеж. Името му бе спестено, но случаят е предаден на прокуратурата.