Димов досега е бил директор "Експлоатация" в пристанището и има повече от 20-годишен стаж в държавното дружество, съобщи БТА.

Целият борд на пристанището в Бургас е бил сменен вчера. Причината, посочена като мотив за смяната, е несправяне с работата. Полицията в Бургас, Гранична полиция и ГДБОП извършват проверка за престъпления и нарушения в пристанището по искане на Апелативната прокуратура в града.

Председателят на прокуратурата Емил Христов съобщи, че проверката се извършва след съвещание от 26 май, на което е бил изнесен доклад.

В документа се сочи статистика за извършени престъпления и нарушения на територията на пристанището и акваторията му.