Bulphoto
Бургас бил най-алкохолният град
Проблемът с употребата на алкохол е много сериозен в Бургас.
Това каза председателят на Дружеството на анонимните алкохолици в Бургас Владо Селедньов, цитиран от Бургас24.
Според статистиката България е на първо място в Европа по употреба на алкохол, а Бургас се нарежда на първо място в страната ни. Селедньов обясни, че само за изминалата година 362-ма души са лежали с този проблем в Центъра за психично здраве, т.е. по близо един човек на ден.
Той каза още, че няма превес на някой от двата пола по отношение на злоупотребата с алкохол - 50% от хората, които членуват в дружеството са мъже, а останалите 50% са жени. На въпрос кой по-лесно се преборва с порока - мъжете или жените, Селедньов отговори, че всички зависи от самия човек и от неговата собствена воля.