Април е първият месец, в който хората без препитание са по-малко в сравнение с предходния период. Това каза за БТА директорът на Регионалната служба по заетостта Кольо Колев.

34 266 са регистрираните безработни от Бургаска, Ямболска и Сливенска област в края на април. Месец преди това са били с 1171 повече, уточни Колев.

Тенденцията е валидна най-вече за Бургаска област, където равнището е намаляло до 6,94 на сто или с 906 души по-малко.