Тя започна в 10.30 часа с оркестри от училищата. За около 40 минути по улица „Александровска” и булевард „Богориди” преминаха стотици ученици, студенти, учители и преподаватели във висши учебни заведения.

Невижданото до момента по мащаби в Бургас честване на Деня на българската писменост и култура приключи на терасата в Морската градина, съобщи Дарик. От 12.30 часа в Художествената галерия на града започна церемония по награждаване на заслужили дейци на културата.