От 16 часа в храма "Свети Атанасий" в Българово ще се отслужи Заупокойна молитва в памет на убитите православни християни - българи и гърци от село „Урум Еникьой" /дн. гр. Българово/ и за загиналите за свободата на България, съобщи Burgas24.bg.

От 16:30 ще се поднасат на венци и цветя при костницата в двора на храм „Св. Атанасий", с участието на ученици от ОУ „Васил Левски" - гр. Българово.

В 20:30 часа ще тръгне факелно шествие от площад „Тройката", с маршрут ул."Александровска" - ул."Богориди" - до сцена „Охлюва".