Бургас отбелязва днес турския геноцид над България
От 10 часа днес в Катедралния храм "Св. Св. Кирил и Методий" се отслужва заупокойна молитва за загиналите за Освобождението на България.
От 16:30 ще се поднасат на венци и цветя при костницата в двора на храм „Св. Атанасий", с участието на ученици от ОУ „Васил Левски" - гр. Българово.
В 20:30 часа ще тръгне факелно шествие от площад „Тройката", с маршрут ул."Александровска" - ул."Богориди" - до сцена „Охлюва".