БГНЕС
Бургаският кмет договаря инвестции в Загреб
Кметът Димитър Николов участва в кръгла маса, заедно с градоначалниците на Белград, Варшава и Загреб, в хърватския град.
Четиримата обсъдиха практики в управлението на градовете в условията на световната икономическа криза, предаде Дарик.
Николов е представил няколко бургаски проекта: разработката за интегрирания градски транспорт, строителството на спортни съоръжения чрез публично частно партньорство и спечелените проекти по европейски програми и възможностите на Порт Бургас.
Останалите кметове са показали одобрение на политиката на Община Бургас да инвестира в строителство именно по време на криза, тъй като строителните материали и цените на дейностите са много ниски.,