Bulphoto
18 месеца пробация за шофьора, сгазил белгийка
35-годишният Неделчо Пенчев от София бе осъден на 18 месеца пробация заради гибелта на белгийската туристка Марион ван Дал.
Пенчев уби при катастрофа 21-годишното момиче на завой в района на река Рапотамо. Делото се гледа в Бургаския окръжен съд, предаде БТА.
Пенчев бе обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост в условията на нарушаване на правилата за движение по пътищата. Катастрофата е от юли миналата година на пътя Приморско-Бургас. Тогава, шофирайки автомобила си "Порше", Пенчев предприема изпреварване на автоколона, блъска се в идващия насреща лек автомобил "Нисан" и блъска белгийско семейство пешеходци. 21-годишната Марион умира в болницата в Бургас.
Семейството на жертвата ще получи 140 000 лева за причинени неимуществени вреди.
Решението на окръжните магистрати може да бъде обжалвано в 15-дневен срок.