Още 300 полицаи ще пазят реда в Слънчев бряг
300 служители на МВР от вътрешността на страната ще бъдат командировани в Слънчев бряг през летния сезон.
Това заяви директорът на РДВР Бургас главен комисар Милен Димитров, цитиран от Дарик.
Заедно с колегите си от региона те ще трябва да гарантират сигурността и спокойствието на летовниците.
От полицията очакват ръст на джебчийските и взломните кражби и за целта ще ползват услугите на специализирано звено за борба с този вид кражби.
За по-доброто обслужване на чуждестранните туристи са назначени две преводачки, които владеят английски, немски и френски език. Над 50% от личния състав вече е преминал през интензивни курсове по чуждоезикова подготовка.