Bulphoto
Петима нови директори на ”Слънчев бряг”
Акционерното дружество "Слънчев бряг" от днес е с нов директорски борд. Решението бе взето на Общо събрание на акционерите.
75 на сто от акциите в черноморския курорт притежава държавата чрез Министерството на икономиката, енергетиката и туризма, а останалите са собственост на дребни акционери.
Пет са новите имена в директорския борд - Мария Михалева, Соня Енилова, Константин Лефтеров, общински съветник в Несебър, Златко Димитров, заместник областен управител, и Иво Маринов - заместник-министър в Министерството на икономиката, енергетиката и туризма.
Досегашното ръководство на "Слънчев бряг" АД, с изпълнителен директор Малина Стратиева, управлява повече от девет години.