Това предвиждат механизмите за публично-частно партньорство, разработени от местната администрация с подкрепата на МРРБ.

Целта на „златната акция” била да се гарантира обществения интерес, ако частникът реши на своя глава за заобикаля администрацията в ущърб на гражданите. Това пише регионалният всекидневник „Твоят ден”, цитиран от "Фокус".