Това съобщи регионалният съвет на КНСБ, цитирани от БТА. От синдиката уточняват, че данните са по отчетеното от Националния осигурителен институт.

Статистика сочи, че има тенденцията към намаляване на трудовите злополуки с 86 спрямо 2008 г., като смъртните случаи са с шест по-малко.

Международната конфедерация на профсъюзите и световната синдикална общност отбелязват Деня в памет на загиналите при трудови злополуки работници.

ИЗБРАНО