Причината е в това, че за наемането им няма интерес от страна на нито един инвеститор, в повечето случаи заради невъзможността да се поставят съоръжения и постройки.

34 плажа в областта в момента са без стопани. 12 от тях ще бъдат отдадени под наем от областна управа, а други 4 - от Министерството на регионалното развитие и благоустройството.

Останалите 18 ще останат официално затворени и на тях няма да има спасители и медицински персонал.