Bulphoto
Вандализмът в Бургас струва около 1 млн. лв.
Вандализмът в Бургас през миналата година струва на местните данъкоплатци около един милион лева, съобщиха от общината.
В сметката са включени нанесени щети от умишлено увреждане на общинска собственост, предаде БТА.
По този повод е изготвена информационна брошура съвместно между общината и обществения посредник в Бургас Таньо Атанасов. В нея нагледно е описано къде и колко средства са "хвърлени на вятъра" заради вандалски прояви.
През миналата година най-често бяха повреждани и възстановявани съоръжения върху новоизградени детски площадки, парково оборудване, улично осветление, зелени площи, премахвани са нецензурни надписи върху фасади на училища и паметници и др.
Информационната брошура ще бъде разпространявана сред жителите на община Бургас.