”Слънчев бряг” готов за туристите
Курортът “Слънчев бряг“ е готов да приеме първите гости и туристи, каза на работна среща в Бургас Елена Иванова - председател на Съюза на собствениците в туристическия комплекс.
Присъстващите обсъдиха възможността инфраструктурата на "Слънчев бряг" да бъде възмездно предадена на Община Несебър. През май ще се изготви актуализирана пазарна оценка на тази част от инфраструктурата, която ще бъде предмет на прехвърлянето, очаква се и становището на Общината по този вариант. В случай че община Несебър не може да направи този разход, ще се търсят други варианти. Сред обсъдените варианти беше и този държавата, в лицето на "Слънчев бряг" АД, да стане стопроцентов собственик, като обезщети миноритарните собственици с 25-процентния им дял.