Иванова увери, че тази година няма да има проблеми с електрозахранването, предаде БТА. Алеите са почистени, а тревните площи са обработени с препарати против кърлежи. Срещата бе свикана със заповед на областния управител Константин Гребенаров и на нея присъстваха експерти от Министерството на икономиката, енергетиката и туризма, представители на община Несебър и на "Слънчев бряг холдинг".

Присъстващите обсъдиха възможността инфраструктурата на "Слънчев бряг" да бъде възмездно предадена на Община Несебър. През май ще се изготви актуализирана пазарна оценка на тази част от инфраструктурата, която ще бъде предмет на прехвърлянето, очаква се и становището на Общината по този вариант. В случай че община Несебър не може да направи този разход, ще се търсят други варианти. Сред обсъдените варианти беше и този държавата, в лицето на "Слънчев бряг" АД, да стане стопроцентов собственик, като обезщети миноритарните собственици с 25-процентния им дял.