Това съобщи директорът на дирекция ”Управление на общинската собственост” Ташо Желев, цитиран от Фокус. Концесионирането на спирките в града се подготвяше повече от година и половина. Общо спирките в града са около 170 и са разделени на два лота, които са с идентичен предмет на действие, като е гледано да се запази балансът на интересите, както на община Бургас, така и на бъдещия концесионер и при двете предложения.

Фирмите, които спечелят концесията, имат за задължения да обновят заслоните и да облагородят пространствата около тях, а срещу това ще получат възможност да рекламират. Срокът на концесията е 15 години. Днес ще стане ясно и точно колко фирми са подали оферти и дали има декласирани. След отварянето на офертите започва да работи комисия, която ще ги оцени, допълни Желев.