Това съобщи за Фокус директорът на Районно управление „Социално осигуряване”-Бургас Енчо Жеков, цитиран от Дарик. Става въпрос за случаите, в които майките получават обезщетения за майчинство, а в същото време детето посещава детска ясла.

Жеков обясни, че проверките ще продължат до установяване на всички нарушители. По думите му, хубавото е, че в повечето случаи се касае за кратки периоди от време, но има и родители, злоупотребявали повече от девет месеца.
 
Енчо Жеков призова всички, които знаят, че са в нарушение, да се свържат с НОИ. При нарушение родителят е задължен да върне получените пари заедно с лихвите.