1800 коли вдигнати от паяците за 100 дни
Около 1 800 автомобила са репатрирани от началото на годината в Бургас, съобщи директорът на ОП „Спортни имоти, паркинги и гаражи” в Бургас.
За сравнение за същия период на 2009 г. репатрираните автомобили са били около 1 200, предаде "Фокус". Иванов припомни, че тогава общинското предприятие е работело с два автомобила за репатриране, а сега техният брой е три. По думите му тези три автомобила не са достатъчни за обезпечаване на нуждите, но тази година не е предвидено закупуването на нов.
В момента активно се работи по премахването на неправилно паркирани автомобили в тревните площи и по тротоарите. От два месеца вече се работи и в комплексите на Бургас, каза още Иванов.