Около 2.00 часа тази нощ в Първо Районно управление на МВР в Бургас е получено съобщение за задържан в бургаската болница мъж, направил опит за грабеж. Констатирано е, че това е бургазлията Я.С., който малко по-рано на кръстовището на улиците „Васил Априлов” и „Александровска” се е опитал да открадне дамската чанта на 27-годишна жена, която била със своя приятелка. Нападателят повалил и двете на земята, като започнал да им нанася удари, за да вземе чантата. Като не успял, избягал.

Жените отишли в бургаската болница, за да получат медицинска помощ и там разпознали Я.С., който също бил в Спешния център. Не се уточнява обаче каква е причината.
Мъжът е задържан от автопатрул на Пето Районно управление. По случая е образувано бързо полицейско производство.