Вдигат цената на билетчето в Бургас
Предвижда се увеличение на цената на билетите за градския транспорт в Бургас.
Увеличението ще влезе в сила от 1 май и билетът ще струва вече 1 лев.
Причина за промяната е поскъпването на горивата, обясни управителят на общинския превозвач "Бургасбус" Петко Драгнев.
В момента бургазлии заплащат 90 стотинки за билетче, която цена е в сила от септември 2008 година. Според управата, спрямо другите градове в страната дълго време тази цена е задържана по-ниска.
При картите за градски транспорт увеличението ще е минимално, уверяват от превозвача. За различните видове то ще е най-много с един до два лева.
Целта е редовните клиенти да ползват максимално облекчение в цената за сметка на тези, които пътуват инцидентно.