Bulphoto
Пускат сирените в Бургас на 1 април
В Бургас ще бъде тествана Националната система за предупреждение и оповестяване на гражданите при бедствия.
Това ще стане на 1 април от 11.00 часа, съобщиха от пресслужбата на общината, предаде БТА.
В рамките на 12 минути ще прозвучат гласови съобщения и звукови сигнали за тревога и за край на тревогата.
Общинската администрация призовава гражданите да запазят спокойствие. Тестването на електронните сирени се извършва за да се провери състоянието на новоизградената сиренна система, за повишаване уменията на работещите с нея и за разпознаване на отделните сигнали от населението.
Освен в Бургас тестването на Националната система за ранно предупреждение и оповестяване ще бъде извършено още в девет града в страната - София, Русе, Кърджали, Смолян, Плевен, Варна, Пловдив, Пазарджик и Монтана.