Bulphoto
Стратира турнирът “Жулиета Шишманова“
Статира държавното първенство по художествена гимнастика за купата „Жулиета Шишманова”, съобщиха от общината.
Официалното откриване на турнира е от 15.00 часа в спортна зала „Младост” в Бургас. Всеки ден от 09.30 часа ще започват състезанията в отделните възрастови групи на турнира, който ще приключи на 28 март.
На квалификациите днес от клуб «Олимпия 74» - Бургас, с треньор Петя Монева ще се включат Мария Матева и Деница Андреева, които вероятно ще успеят да са класират и за шампионата, започващ в неделя. Официалното представяне на дейността на клуба по художествена гимнастика «Олимпия 74» се проведе в края на миналата година, като целта бе запознаване на бургаската общественост със състезателките на клуба, както и с различните дейности, развивани в него. Към момента в «Олимпия 74» са ангажирани повече от 130 деца на възраст между 5 и 18 години, които са завоювали близо 300 медала, много статуетки, сертификати и грамоти, от национални и международни състезания.