Община Бургас ще стопанисва Морската градина
Правителството отне от Министерството на културата правото на управление върху историческото ядро на Морската градина в Бургас и го предостави безвъзмездно на общината.
Това съобщиха от правителствената информационна служба, цитирани от "Фокус". Теренът с площ 8,5 ха е неотделима част от Приморския парк, където се провеждат редица прояви от културния календар на града.
Общината и в момента поддържа обекта, но за поемане на по-сериозни финансови ангажименти, свързани с належащи ремонти, асфалтиране, опазване на уникалните дървесни видове и растителност, е необходимо държавата да предостави имота на Бургас.