Това съобщиха от пресцентъра на община Бургас, предаде "Фокус".

Използва се препарат, който унищожава ларвите на комара.

На 22 март ще се пръска срещу комари около поделение Лозово, Топлофикация, гара Разпределителна, езеро Вая - от СОМАТ до поделение „Капчето”.
На 23 март ще се пръска от поделение „Капчето” в посока Горно Езерово.
На 24 март ще се обработват площите от Помпената станция – „Меден рудник” до Преливника.
На 25 март ще се пръска в зонито от Преливника в посока с. Димчево, а на 26 март - обработка на пръснати водоеми и растителност в Приморски парк и парк „Езеро”.

Дезинфекционна станция си запазва правото да променя графика в зависимост от метеорологичните условия (силен вятър, дъжд и други), уточняват от общината.