Гражданите са пощурели от голямото висене пред единствения кабинет в Здравна каса и масово се жалват, съобщава в. "Твоят ден", цитиран от "Фокус". Само две служителки обслужват цялата област. За да се преборят с опашките, от местното СДС предлагат на ръководството на касата да издават номерца на гражданите. Гражданите са притеснени, че ако не се въведе ред, от 1 април опашките ще станат двойни, тъй като при пътуване в чужбина оттогава здравната карта ще е задължителна.

150 на ден пък искат бързи документи, съобщава още "Твоят ден" по повод  ваденето на лични документи в паспортната служба към Областната дирекция на МВР-Бургас. Обикновено на ден през службата са преминавали между 60-70 граждани, а сега техният брой е нараснал двойно.