Акцията е извършена от криминалисти от Второ Районно управление, предаде "Фокус".

В стая, обитавана от 19-годишния Г.А., е намерена и иззета саксия с растение, наподобяващо индийски коноп. Още четири саксии с подобни растения са иззети от друго помещение в общежитието, обитавано от 22-годишния В.М.

При направения полеви наркотест всички растения са реагирали на канабис. Работата по образуваните две досъдебни производства продължава.