Бургаските лекари решават как да протестират
Разширено събрание на общопрактикуващите лекари в Бургас и региона ще реши как точно ще се изрази недоволството им срещу забавянето на изплащането на дължимите им суми.
Решението ще бъде взето на събранието тази вечер, предаде Burgas24.
По време на заседанието джипи-тата ще избират вариант за протест между прекратяване на работата и пренасочването на пациентите им към спешните кабинети.
Друг обмислян вариант на протест е обслужване на болните, но на „ свободен прием"- срещу заплащане.
На практика това означава всеки болен да извади от джоба си по 25-30 лева за да заплати прегледа си.
По данни от Съюза на общопрактикуващите лекари в Бургаски регион техните колеги са над 250 , а само на територията на Бургас са над 140.