Решението ще бъде взето на събранието тази вечер, предаде Burgas24.

По време на заседанието джипи-тата ще избират вариант за протест между прекратяване на работата и пренасочването на пациентите им към спешните кабинети.

Друг обмислян вариант на протест е обслужване на болните, но на „ свободен прием"- срещу заплащане.

На практика това означава всеки болен да извади от джоба си по 25-30 лева за да заплати прегледа си. 

По данни от Съюза на общопрактикуващите лекари в Бургаски регион техните колеги са над 250 , а само на територията на Бургас са над 140.